Her Güne Bir Dua

---> Her Güne Bir Dua

BismiLLahirrahmanirrahim

Ey herşeyin gerçek mabudu olan Allah
Ey dünyada bütün mahlukatı rızıklandıran Rahman
Ey ahirette sadece müminlere rahmet edecek olan Rahim
Ey herşeyi hakkıyla bilen Alim
Ey yarattıklarına son derece iyi muamele eden Halim
Ey sonsuz büyüklük ve yüzelik sahibi olan Azim
Ey herşeyi yerli yerinde yapan Hakim
Ey varlığının başlangıcı olmayan Kadim
Ey herşeyi ayakta tutan ve yokluğu söz konusu olmayan Mukim
Ey iyilik ver ikramı bol olan Kerim

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka ilah yok ki bize imdad etsin. Eman ver bize eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar.

Amin..

---> Her Güne Bir Dua

Allahım! İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde süsle; küfrü, günahı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle. AMİN

---> Her Güne Bir Dua

"Ey Rabbim!
Kötü komşunun şerrinden sana sığınırım!Aminn

---> Her Güne Bir Dua

YA RABBİM..YA İLAHİM..!

Gözlerimiz perdelenip şu sevdiğimiz dünyayı göremez olduğumuz vakit,
Cenneti ve Cemali Muhammed Mustafa (Sallallahü ve sellem)'e hayran,sağımızda Kur'an,göğsümüzde iman, karşımızda peygamberimiz "korkma
ya ümmetim,sen benim ümmetimsin ,Makamına hoşgeldin,menzilin mübarek olsun" gözlerimizi arşı âlayı seyrederek,dillerimiz Kelime-i Şehadeti getirerek

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu" diyerek az ağrı,asan ölümle çene kapamayı nasip eyle..Kabirlerimiz cehennem çukurlarından bir çukur değil,Cennet bahçelerinden bir bahçe eyle,lütfu ilahiye eren,imanla canını veren,Firdevs cennetine giren,orada cemalini gören kullarından eyle..!

Son düzenleme:
---> Her Güne Bir Dua

Ecmain

Allah ım.. Zorluk Verdiğin Zaman Sabrımı Benden Alma...
Amin..

---> Her Güne Bir Dua

Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).
Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).
Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..
Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39)buyuruyor.
Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!.

Güzel bir duaydı paylaşmak istedim​

---> Her Güne Bir Dua

Allahım sen bu cuma gününün hürmetine burada bulunan bütün arkadaşlarımızın ve benimde günahlarımı Bagışla...amin

---> Her Güne Bir Dua

Hamd olsun sana ya Rabb! Sen bütün semâları, arzı ve onlardakileri ayakda tutansın. Hamd sana mahsûsdur ey Rabbim! Sen semâlarda, arzda ve onlarda ne varsa hepsinin nûrusun."

---> Her Güne Bir Dua

Bismillâhirrahmânirrahîm

__Yâ Rabbi! Bin küsur senedir dinine hizmet etmiş İslâmın bayraktarlığını yapmış olan bu necip milleti bu şereften ayırma; bizi bu kudsi hizmetten ayırmak isteyenleri kahru perişan eyle yâ Rabbi ...Yâ Rabbelâlemin! Hasta olan müminlere şifalar ver. Dertli olanlara devalar keremeyle. Borçlu olanlara edalar nasib eyle, nâmurad olanları bermurad, nâşâd olan ümmeti Muhammed’i en yakın zamanda handan ü şâdan eyle yâ Rabbi ...
YA FETTAH YA FETTAH YA FETTAH !
__Ya Rabbi; Ülkemizin içinde bulunduğu tüm sıkıntıları gider... Şehitlerimize Rahmet et, asker ve polislerimizi koru onların yar ve yardımcıları ol ... Efendimizin hürmetine, tüm sevdiğin kullarının hatrı için, ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat verme ... Bayrağımızı indirme, ezanımızı dindirme ... Asker ve polislerimize güç ve kuvvet ver Ya Rabbi ... Bizlerede sabır ver ... Hasbinallahi ve nimel vekil ... La havle vela kuvvete illa billah ... La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin ... Allahım ! şehitlerimizin şehadetlerini kabul eyle ... Mekanlarını Cennet eyle ... Ailelerine sabırlar ihsan eyle « Amin «
ŞEHİTLERİMİZİN RUHU İÇİN FATİHA «
بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّتْمَنِ ارَّتِيم
اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ العَالَمِينَ () الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ () مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ () إيَّاكَ نَعْبُدُ وإيَّاكَ نَسْتَعِينُ () اِهْدِنَا الصِّر......اطَ الْمُسْتَقِيمَ () صِرَاطَ الَّذِينَ أنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوب...ِ عَلَيْهِمْ وَلاَ الضَّالِّيِنَ.() Bismillahirrahmanirrahim El hamdü lillahi rabbil alemin Er rahmanir rahıym Maliki yevmid din İyyake na'büdü ve iyyake nesteıyn İhdinas sıratal müstekıym Sıratallezine en'amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin Amin «

---> Her Güne Bir Dua

“Ey Rabbimiz! Aramızı Islah Eyle, Bizi İslam’ın Yollarına Hidayet Eyle. Bizi Zulmetten Nura Çıkar. Açık ve Gizli Bütün Kötülükleri Bizden Uzaklaştır.”
(Abdullah b. Mes’ud (r.a))

---> Her Güne Bir Dua

Ey Celâl sahibi ve ey kırık gönülleri üzüntüden kurtarıp saran! “Kün!” fiilinin “Kâf”ı hürmetine beni koru. Tehlikeler deryasında beni güvende kıl ve o deryadan en hayırlı bir selamet sahiline çıkmayı ihsan eyle. Sensin benim sığınağım, Sıkıntılar ancak Seninle ortadan kalkar. Rahmet olan yağmurun sağanak hali gibi üzerime rızık yağdır. Her ne kadar günahta aşırı da gitseler âlemlerin ümidi yalnız Sensin.

---> Her Güne Bir Dua

Bismillâhirrahmânirrahîm

Ya Vehhab! Ya Vehhab! Ya Vehhab!
Yokluğa sırf yok olduğu için varlık bahşedersin
Nankörlerin bile rızkını kesmez inkar edenlere bile nefes verirsin
Varlığım senin lütfundur senin ihsanındır

Aciz varlığıma lütfunu ihsanını daim eyle ...
Ya Latif! Ya Latif! Ya Latif!
Senin hükümlerin her şeyin her haline inceden inceye nüfuz eder
Hükmüne razı olmayı lütfet bana
Lütfunu hakkımda hükmün eyle
Hükmünü hakkımda latif eyle ...
Ya Kerim! Ya Kerim! Ya Kerim!
Ya Rabbi! Kereminle güzel eyle her halimi
Kereminle sevindir kalbimi
Sen ki en çok acizlere ve zayıflara ikram eylersin
Sen ki hiç sebepsiz hiç hesapsız kerem eylersin
Sen ki bir avuç tohumda bir bahçenin ağacını saklarsın
Cennetine al hiç bitmeyen ikramına eriştir beni
Kerem et bu acize az sevabını çok eyle ...
Amin

---> Her Güne Bir Dua

Ey Beytül Haramın Rabbi, Ey haram ayların sahibi,
Ey Mescidül Haramın Rabbi,
Ey haram belde olan Mekke’nin Rabbi,
Ey Rükn-ü Hacerül-Esved ve Makam-ı İbrahim’in Rabbi,
Ey Meş’aril-Haramın Rabbi,
Ey helâl ve haramın Rabbi,
Ey nur ve karanlığın Rabbi,
Ey tahiyyât ve selâmın Rabbi,
Ey celâl ve ikrâmın Rabbi,

Bütün kusurlardan münezzehsin, Senden başka ilâh yok.
Emân ver bize. Bizi Cehennemden kurtar...

Amin..

Cevşen-ül Kebir​

Son düzenleme:
---> Her Güne Bir Dua

Sabah'a DUA ile Başlasın Yürekler..
Yâ Rabbî...
Bizim hâlimize bakarak muâmele etme.
Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.
Yâ Rabbî!
Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete,
sapıklığa meylettirme.
Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.
Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim!
O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme...

Hz. Mevlana

---> Her Güne Bir Dua

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallu bihil'ukadu, ve tenfericu bihil'kurabu, vetukdâ bihil'havâicu, ve tunâlu bihir'regâibu, ve husnul'havâtimi, ve yusteskal'ğamâmu bivechihil'kerimi ve alâ âlihi ve sahbihî fî kulli lemhatin ve nefesin bi adedi kulli mâlûmin lek ... Amin

---> Her Güne Bir Dua

Bismillâhirrahmânirrahîm

Ya Melik! Kimsenin kimseye fayda vermediği gün hüküm Senin ... Gökler yarılırken sahibim Sensin ... Yıldızlar dağılırken sahibim Sensin ... Varlığım bana ait değil varım yoğum Senin ... Elimde olanlar benim değil sahiplendiklerim de Senin ...Yokluğa düşürme beni an Senin ... Darlık verme kalbime mekan Senin ... Amin

---> Her Güne Bir Dua

Allahım sen hastalara şifa, dertlilere deva ver...Cuma akşamının hürmetine Günahlarımızı Bagışla Amin...

---> Her Güne Bir Dua

Ey Yüce Rabbim!
Huzuruna diz çöktüm, el açtım, boyun büküp Senden rahmet, Senden merhamet ve Senden lütuf ve ihsan dilemeye geldim; Bu âciz kulunun dualarını dergâh-i izzetinde kabul eyle.

Ey her şeye kadir olan Rabb-i Rahimim!
Ey ezel ve ebed sultâni Yüce Hâlikim!

Senin dergahından daha büyük bir dergah yok ki, oraya varayım
Senin huzurundan daha yüce huzur yok ki, oraya durayım

Ve Senin kapından daha yüce kapı yok ki, onu çalayım
Çaresizim bîtabım, aciz ve perişanım.

Ya Erhamerrahimin!* Sana sğındım, Sana güvendim, sabır ve tevekkülle Sana yöneldim. Beni şaşırtma. Beni yanlış yol ve hareketlere sapmaktan muhafaza eyle. Serden uzak, hayra yakın eyle, ALLAH 'IM!

Amin,Amin ,Amin

---> Her Güne Bir Dua

Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdular ki;

Cuma gününde makbul bir saat vardır. Duâsını bu saate denk getiren Müslümana Allah dilediğini verir.

(Buhârî, Müslim)

Buyrun duâya o zaman..

Ey Kapıları açan Allah'ım,
Bize kapıların en hayırlısını aç,
Ey hâlden hâle çeviren Allahım,
Halimizi en güzel hâle çevir.
Ey kalpleri döndüren Allah'ım,
Kalplerimizi dinin ve taâtin üzere sabit kıl..
Ya Rabbi !..
Bizleri; Senden, dilimizi duadan, kalbimizi
Kur'an'dan, amellerimizi hayırdan ayırma..
Razı geleceğin şekilde yaşat ve haşr’et..
Kalbimizdekileri hayreyle,
hakkımızda hayreylediklerini
kalbimize nail eyle..
Rahmetinden cümlemize lûtfeyle... Amin,Ecmâin..

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri