Zina yasaklanmalı mı?

Zina (evlilik dışı ilişki) yasak mı olmalı?

• Evet; hapis cezası.

Oy: 0 0.0%
  • Evet; para cezası.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18
---> Zina yasaklanmalı mı?

aman ha yasaklanırsa laiklik elden gider
kesinlkle serbest olmalı

Bence herkes özgür olmalı..Zina doğru bir şey değildir ama dinde zorlama yoktur..Ama dediğim gibi herkes özgür olmalıdır herkes ...

Hayır; özel hayata karışılmaz.

İnsanlar iyi yetiştirilirse normal olarak,zina yapan zaten kalmaz. Zinayı bilen ve ben müslümanım diyen yapamaz. Ama tek şartı var.Hem dinini iyi bilecek,Hemde güzel yetiştrilmiş olacak. bu da tek tip eğitimle olamaz.saygılar

Not-) Cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız.İyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

Çok çok büyük günah. Fakat herkesin kendi özel hayatı, kimseye birşeyi öğretemezsin yapmaya niyetlendikten sonra. Hayır, özel hayata karışılmaz diyorum o yüzden.

zina demek eslerin bir birlerini aldatmasi demektir ve dinimizce gunahtir.

Zina zaten yasak ki.

yok kardeş sanırım 58. Hükümet(Gül Hükümeti), 59. Hükümet(yani I. Erdogan Hükümeti) yasağı kaldırmıştı. Ama şu an yasak değil yani. Ben resmi olarak soruyorum. Sen din bakımından diyorsan evet, 3 büyük din yasaklamıştır Zina'yı.

zina demek eslerin bir birlerini aldatmasi demektir ve dinimizce gunahtir.

yok ben resmi olarak soruyorum. Resmiyette nikahsız birliktelik demek :)

Yok canım neden yasak olsun herkes herkesle istedigini yapabilir, beyler bayanlar eşlerini aldatabilir, nikah yapmak zorunda degildir kimse,bir gün orda bir gün burda her türlü ilişki yaşayabilir, biz modern insanız...diye bir yorum yapmıcam tabiki

Kimsenin özel hayatına karışamayız demek farklı bişeydir, toplumun ahlak kuralları vardır...her türlü kuralı kabul edip ahlak kurallarına sıra geldigi zaman özel hayat deyip geçmek bence hiç dogru degildir...zinaya özel hayat deyip cıkarsak 3 gün sonra yan komşumuz fuhuş yapıyor diye şikayet etme hakkımız bile olmaz...şimdi herkes düşünsün biraz, hangimiz alt komşumuzun evinde sürekli degişik kadın ve erkek görmekten memnun olur ? kusura bakmayın cocuklarımızı bu kadar geniş ve rahat bir toplumda büyütmek istemem ben açıkçası...Önce ahlak kuralları sonra diger kurallar gelmeli...başkasının özel hayatı benim özel hayatımı kötü etkilerse ben ona karşı gelirim

uzun bir yorum oldu neyse...yeter bu kadar

yok kardeş sanırım 58. Hükümet(Gül Hükümeti), 59. Hükümet(yani I. Erdogan Hükümeti) yasağı kaldırmıştı. Ama şu an yasak değil yani. Ben resmi olarak soruyorum. Sen din bakımından diyorsan evet, 3 büyük din yasaklamıştır Zina'yı.
Evet din bakımından demiştim Allah yasak diyorsa yasaktır.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri