yoldan gecenler.

sir.altan

Kayıtlı Üye
...gecen ekimde yine tatil icin esimle hawaii ye gittik,kaldigimiz bolge waikiki.trolley denen vasitalar var sehrin her yerine gidiyorlar,bizde trolleyin gectigi ana caddeye ciktik,bekleyen cok ama yol trafige kapanmis,yanda isik digeri var ,yukari baktim honolulu pride flama asilmis,digerin altinda 12,30 a kadar yok kapali diyor,anladimki bir gecit toreni var,bir kac defa rast gelmistik,eh bekliyelimde gorelim bakalim kimler gececekmis deyip oturduk kaldirima,biraz sonra gecit basladi once bir kac polis arabasi,sonra harley motorlar filan arkadan kimi grup yuruyerek geliyor,kimileri acik vasitalar uzerinde tabi arabalar suslenmis puslenmis.
....anaaaa gecit yapan insanlardan her yasta insanlar var acayip acayip giyinmisler,megerse gecit (gay ve lesbian)larinmis,ama cok renkli oldu kimi seker dagitiyor kimi hediye veriyor,opucukler gonderiyorlar kimi tokalasiyor, boyanip suslenip kadin kiligina girmis erkekler,ayni cinsten olup evlenmis kisiler,bu merasime destek veren sirketler arabalarini vasitalarini vermisler yahut arabalara isimlerini yazdirmislar,velhasil bir saatden fazla gecit merasimi oldu,kimisi muzikli sarkili dansli,iki tanede yuksek polis sefi konvoyda yuruyor ve seyircilere happy pride diyor...
...iste bir seferde boyle bir merasime denk geldim,cok eylenceli oldu,hele yol kenarinda gecidi izleyip gecenleri desteklemek icin ciglik atan bir suru genc vardi...honolulu cok buyuk nufuslu bir sehir degil ama,bu kadar insan acaba baska sehirlerdenmi geldi diye dusundum.

---> yoldan gecenler.

Altan abi hoşgeldin.Yaşanmışlık dolu hayat hikayelerini keyifle takip ediyorum.Hep forumda ol abi.Selamlar...

...gecen ekimde yine tatil icin esimle hawaii ye gittik,kaldigimiz bolge waikiki.trolley denen vasitalar var sehrin her yerine gidiyorlar,bizde trolleyin gectigi ana caddeye ciktik,bekleyen cok ama yol trafige kapanmis,yanda isik digeri var ,yukari baktim honolulu pride flama asilmis,digerin altinda 12,30 a kadar yok kapali diyor,anladimki bir gecit toreni var,bir kac defa rast gelmistik,eh bekliyelimde gorelim bakalim kimler gececekmis deyip oturduk kaldirima,biraz sonra gecit basladi once bir kac polis arabasi,sonra harley motorlar filan arkadan kimi grup yuruyerek geliyor,kimileri acik vasitalar uzerinde tabi arabalar suslenmis puslenmis.
....anaaaa gecit yapan insanlardan her yasta insanlar var acayip acayip giyinmisler,megerse gecit (gay ve lesbian)larinmis,ama cok renkli oldu kimi seker dagitiyor kimi hediye veriyor,opucukler gonderiyorlar kimi tokalasiyor, boyanip suslenip kadin kiligina girmis erkekler,ayni cinsten olup evlenmis kisiler,bu merasime destek veren sirketler arabalarini vasitalarini vermisler yahut arabalara isimlerini yazdirmislar,velhasil bir saatden fazla gecit merasimi oldu,kimisi muzikli sarkili dansli,iki tanede yuksek polis sefi konvoyda yuruyor ve seyircilere happy pride diyor...
...iste bir seferde boyle bir merasime denk geldim,cok eylenceli oldu,hele yol kenarinda gecidi izleyip gecenleri desteklemek icin ciglik atan bir suru genc vardi...honolulu cok buyuk nufuslu bir sehir degil ama,bu kadar insan acaba baska sehirlerdenmi geldi diye dusundum.

..bu cesit gosterilerin adi gercek olarak mardi grass dir,her yil modern ulkelerde yapilir,gay ve lezbiyan insanlarda goguslerini kabartarak biz buyuz iste kimseden korkmuyoruz deyip stress atarlar...hawaii gezisindede bana rastladi onlarin gecisleri gercekten cok eylenceli oldu....25-30 yil kadar evvel boyle bir show diyeyim bir televizyon kanali yayinlamak istedi,muhafazakar kesimler kiyameti kopardi,ama show yayinlandi,ertesi yil yapilan show u gormeye de 700 bin kisi gitti.bir zamanlar insanlara acayip ve garip gelen seyler yine bir zaman sonra normal gorunuyor.
....amerika pahali bir ulke,ben esim gittigimiz yerlerde pek restaurantlarda yemek yiyen kimseler degiliz,zaten kahvalti,oglen yemegi aksam yemegini disarda yersek bir servet odememiz lazimdir.supermarketlerden bir seyler alip otel lobisinde veya kaldigimiz odada yeriz,otel odalarinda kahve makinesi vardir kahve ve cay seker birakirlar,hawaii ye giderken bir paket 45 tanelik sari dilim peynir alip cantamiza koyduk,gittigimiz yerde domates ve salatalik alip sandovic yaptik,waikiki bolgesi oteller bolgesidir yuzlerce otel binlerce otel odasi var,dukkanlar ABC isimli kucuk marketler,hem yiyecek hemde hediyelik esya satarlar,bolge otel bolgesi oldugu icin insanlar hep lokantalarda yiyorlar,kahvalti ediyorlar ve bu marketlerde meyva sebze bulmak zor oluyor,sehir merkezinde bir kac buyuk market var orda belki meyva ve sebzeyi bol bol bulabiliriz,yinede bol degil,hawaii adalari meyva ve sebze uretimine elverisli ama yapan yok galiba,her sey ana karadan geldigi icin cok pahali,sandovic yapacagiz bir pakete 3 tane domates koymuslar 2 bucuk dolar etiket koymuslar bir yesil elma 1 dolar,muz severiz iki muz aldik oda tane hesabi 40 cent tanesi.
.yaz aylarinda 6 hafta turkiyede kaldik ilk hafta her sey turfanda gibiydi biraz pahaliydi sonra cok sey ucuzladi,ver surdan bir kilo kiraz bir kilo salatalik,yani her sey taze ve bize gore ucuz,australyada amerikada boyle yapamiyoruz gunluk olarak bir iki salatalik bir kac dometis filan aliyoruz,fiatlar devamli degisiyor ve taze meyva ve sebzeyi bulmakda zor oluyor.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri