"Yeni üniversite mi açılmalı, yoksa iş imkanları mı arttırılmalı? "

hyqist

Bayan Üye
Evet arkadaşlar.. Sizce yeni üniversiteler mi açılmalı, yoksa iş imkanları mı arttırılmalı??
Yorumlarınızı bekliyorum...

---> "Yeni üniversite mi açılmalı, yoksa iş imkanları mı arttırılmalı? "

hahaha sadece gülüyorum bu devletin haline hahaha
ilk önce harç paraları indirilsin. Öğrenciler harç parasını nasıl ödeyecek onu düşünüyorlar. %300 zam yapıcaklardıda imzalanmadı. En son %8 zam yapıldı. Yazık günah ya yazıkkkk

hahaha sadece gülüyorum bu devletin haline hahaha
ilk önce harç paraları indirilsin. Öğrenciler harç parasını nasıl ödeyecek onu düşünüyorlar. %300 zam yapıcaklardıda imzalanmadı. En son %8 zam yapıldı. Yazık günah ya yazıkkkk

ben de az önce haberlerde izliodum başbakan olucak adam utanmadan bi de öğrencilere adaplı olun dio yemin ederm hala zangır zangır titriyorum

ayrıca konuya gelince tabi ki de iş imkanları arttırılmalı yeni üniversiteler açılıp daha çok mu işsiz öğrenci kazandırcaklar ülkeye

Örneğin bir mühendis mezun olduğunda CVsi kabarık olmak zorunda.Bir kişi alıyorsa iş yeri 20-30 kişi başvuruyor.Bu sebeple Mühendislik yazmadım daha ne söyliyeyim??

hangi gözlerle bakılıyor bilmemki..
milyon tane üniversite olsa ne olur milyon tane üniversite mezunu işsiz olduktan sonra..

ben de az önce haberlerde izliodum başbakan olucak adam utanmadan bi de öğrencilere adaplı olun dio yemin ederm hala zangır zangır titriyorum

ayrıca konuya gelince tabi ki de iş imkanları arttırılmalı yeni üniversiteler açılıp daha çok mu işsiz öğrenci kazandırcaklar ülkeye

adam mı o be!
adam demeye utanılmalı!
Allah'ın bulsun. Kendi çocuklarını parayla okuttu. Ülkemizdeki bütün üniversite mezunları aç be açççççççç!

iş imkanı saglanmalı.unıw yerıne fabrıkalar acılmalı.kendı dusuncem bu

adamlar iş gören fabrikaları kapatıyorlar daha ne diyelim..
fabrika açıp ülkedeki iç pazarı hareketlendirceğine
fabrikaları kapatıp yurt dışından alım yapıyor
ondan sonrada üniversite açıcam vs..
ya bunları kimse yemez artık boşuna sallamasın tayyeeaep...
önce dışarda kalan üniversite mezunlarına iş ver sonra burnunu sok her halta

adamlar iş gören fabrikaları kapatıyorlar daha ne diyelim..
fabrika açıp ülkedeki iç pazarı hareketlendirceğine
fabrikaları kapatıp yurt dışından alım yapıyor
ondan sonrada üniversite açıcam vs..
ya bunları kimse yemez artık boşuna sallamasın tayyeeaep...
önce dışarda kalan üniversite mezunlarına iş ver sonra burnunu sok her halta

Bu kadar ya..Vallahi işsizlikten korktuğumdan Bilgisayar m. yazmadım Ayşe NAz rakipsiz kaldı :150:hahaha:8:

hangi gözlerle bakılıyor bilmemki..
milyon tane üniversite olsa ne olur milyon tane üniversite mezunu işsiz olduktan sonra..

Doğuya açılmasına karşı değilim.Üniversite mezunları doğu da çalışmak istemiyor.Örneğin benim röntgen mütehassısı(böyle mi yazılıyordu bilmiyorum) bir akrabam vardı Kars'ta ona doktor hanım diyorlarmış.Ne yapsınlar doktor yok!

Son düzenleme:

Bu kadar ya..Vallahi işsizlikten korktuğumdan Bilgisayar m. yazmadım Ayşe NAz rakipsiz kaldı :150:hahaha:8:

arkadaşım bende yazdım ama sonum nolcak bilmiyorum mühendislikte..
bakalım hayır dile hayır olsun demişler:D
napalım ülke toprağı bırakıp gidemiyoz sonrada beyin göçü diyolar işte..

hem başbakan sktr çekiyo biz gidincede beyin göçü oluyo nasıl iş arkadaş anlamadm

arkadaşım bende yazdım ama sonum nolcak bilmiyorum mühendislikte..
bakalım hayır dile hayır olsun demişler:D
napalım ülke toprağı bırakıp gidemiyoz sonrada beyin göçü diyolar işte..

hem başbakan sktr çekiyo biz gidincede beyin göçü oluyo nasıl iş arkadaş anlamadm

Diplomanı da al git!hahahahahahahahaha

Vallahi Amerika beni çağırsa hicret niyetine giderim :)

Aslında eğitim sistemin de sakatlık var.Lise de bilgisayar,makine vb. kollara ayrılıp o yönde eğitimler verilse insanlar belli bir temelle üniversitelerine başlarlar..

Doğuya açılmasına karşı değilim.Üniversite mezunları doğu da çalışmak istemiyor.Örneğin benim röntgen mütehassısı(böyle mi yazılıyordu bilmiyorum) bir akrabam vardı Kars'ta ona doktor hanım diyorlarmış.Ne yapsınlar doktor yok![/QUOTE]

iş olmadıktan sonra hakkaride üniversite açılsa ne olur mirim.. gayet basitti söymek istediğim..

Doğuya açılmasına karşı değilim.Üniversite mezunları doğu da çalışmak istemiyor.Örneğin benim röntgen mütehassısı(böyle mi yazılıyordu bilmiyorum) bir akrabam vardı Kars'ta ona doktor hanım diyorlarmış.Ne yapsınlar doktor yok!

iş olmadıktan sonra hakkaride üniversite açılsa ne olur mirim.. gayet basitti söymek istediğim..

Zamanla mirim zamanla :) Zaten direk tıp akademisi,mühendislik fakültesi kurulmadı...İş adamlarını filan özendirme amacıyla 1-2 bölüm açıldı...Olacak olacak inanıyorum ben:36:

Zamanla mirim zamanla :) Zaten direk tıp akademisi,mühendislik fakültesi kurulmadı...İş adamlarını filan özendirme amacıyla 1-2 bölüm açıldı...Olacak olacak inanıyorum ben:36:

olur evet inan.. bi çok üniversite açılır.
sadece açılır.

olur evet inan.. bi çok üniversite açılır.
sadece açılır.

'Ümidini yitiren herşeyini yitirir' 8. sınıfta bu başlıklı kompozisyondan 100 almıştım ne günlerdi onlar...Sen de yitirme ümidini mirim.Biz elimizden geleni yapalım olmasa da niyetimizi belli etmiş oluruz.Yoksa buraya hiçbir çalışma yapmadınız diyen birine ne cevap verilir ki?

'Ümidini yitiren herşeyini yitirir' 8. sınıfta bu başlıklı kompozisyondan 100 almıştım ne günlerdi onlar...Sen de yitirme ümidini mirim.Biz elimizden geleni yapalım olmasa da niyetimizi belli etmiş oluruz.Yoksa buraya hiçbir çalışma yapmadınız diyen birine ne cevap verilir ki?

aynı şeye farklı yönlerden bakıyoruz..

elma yiyelim.

bence ne üniversiteler arttırılmalı nede iş imkanı saglanmalı sadece emeklilik yaşını düşürsünler ve emeklilik yaşı gelenleri hemen çıkarsınlar yeterli .Mesela üniversitelerde yaşlı yaşlı hocalar var. Bir gözü topraga bakıyor ama emekli olmaya niyeti yok. Böyle oluncada iş imkanı olmuyor tabiki

yeni üniverstite

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri