yaptiginizi begendiniz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> yaptiginizi begendiniz mi?

[MENTION=158737]Mjoy[/MENTION] bu isin dgrusunu soylemissn

gezi parkı olaylarının ilk günlerinde yayın yapmayan, halkı haber alması için twittır

face gibi sosyal medyadan haber almasını sağlayan yalan yanlış haberlerin bile

doğru sanıldığı bir ortam yaratan , penguen belgeseli yayınlayan medya

unutmuşum :)

Dis basina ne demeli? Cnn mi ne dun gosterdi 9 saat boyunca yayin yapmis. Hukumetten biri aradiginda canli yayini kapatti... turkiyede ic savas varmis gibi yayin yapiyorlar. Kendi ulkelerini gormuyorlar.
Bak ingiltereye fransaya. Teror olaylarin surekli tv de yayimlanmasi yasak. Yayinlamiyorlar neden prim yaptirmiyorlar terorre. Keske tr de boyle olabilse ama boyle birsey dediginde aha yayin ozgirlugunu engelliyorlar diye tefe tutarlar adam idam ettirirler. Halbukim teror haberlere cikip pirim yaptikca eylemlerine devam eder. Ama nerde bunu anlayan... (bunu teror eylemleri icin diyorum ki gezi parki eylemlerinde provokatorler icinde diyorum)

Neler yapılıp yapılmadığını uzun uzun açıklayacaktım fakat gereken cevapları arkadaşlar vermiş zaten.

@~ SiLence Gözlerinden öperim, harika yazmışsın.

Polise Allah rahmet eylesin de 22sindeki abdullah'a 27sindeki etheme de yazık değil mi.senin katil devletinin kanı var ellerinde.hadi onlar içinde bir şey söyle de iyi niyetine inanalım.insana insan olduğu için değer vermeli :)

Ben terore tr yi kaosa surekleyene polisine tas atana insan demem.
ALLAH islah etsin etmiyorsa kokunu kazisin.

Konu çiçek böcek değil agaçta değil recep tayyip erdoğanın bunca yıldır yaptığı diktatörlük yapmaya çalışıpta becerememesini protesto ediyor bu millet yok içki 10 dan sonra olmayacak yok şu olmayacak...Sizin ayılıp bayıldığınız başbakan delikanlı olsun terörle işbirliği yapmasın dönekliğe bakın haksızlık hakkında susarsanız en büyük vatan hainliği budur göz göre göre ülkeyi mahvetmek..

Dönekliğin daniskası :

:) gulumsuyorum...

Hem bizim millet avrupanin sadece giyimini ve ahlaksizligini alip modernlesiyor ama sisitmeine yaklasmiyor.
Bir cok ulkede aksam 6 dan sonra yasak. Dua edin aksam 6 dan sonra yasak degil :)

Ickiden dolayi tecavulzer oldugundada nerde bu devlet dersiniz
Devlet el koydugundada icimize yiyecegimiz ekmegede karisiyor dersiniz.
Tamanen art niyetten kaynaklaniyor bu tepkiler.

Gezi Parkı için yürüyüşe çıkanlar ne kadar güzel iş yapmışlardı.

Taa ki işin içine parti bayrakları, provakasyon içeren sloganlar atılmadan önce.

İnsanlar bu yüzden yürüyüşe mürüyüşe gelmiyor işte. Şehitler için yürüyüş düzenlersin Mhp'lisi sahip çıkıp reklam yapar, Cumhuriyet yürüyüşüne katılıyım dersin Chp bayrakları ortalıkta gezer. Bağımsız yapılması güzeldi sonradan ota b*ka sardı resmen.

Kimse haklı değil bu olaylarda, dünyaya reklam ettiniz şehit vermemize vesile ettiniz insanımızı insanımıza kırdıranlar evinde şampanya içerken sizler biber gazı yediniz o kadar.

Öyle isminin başına T.C. Çapulcu yazmayla kurtarılsaydı bu vatan hey yavrum hey. Asıl sizler uyumayın bi görün artık gerçekleri.

Sözüm meclisten direk içeri

:) gulumsuyorum...

Hem bizim millet avrupanin sadece giyimini ve ahlaksizligini alip modernlesiyor ama sisitmeine yaklasmiyor.
Bir cok ulkede aksam 6 dan sonra yasak. Dua edin aksam 6 dan sonra yasak degil :)

Ickiden dolayi tecavulzer oldugundada nerde bu devlet dersiniz
Devlet el koydugundada icimize yiyecegimiz ekmegede karisiyor dersiniz.
Tamanen art niyetten kaynaklaniyor bu tepkiler.

Biz cemaat kurupta kuran kursu adı altında yapılan tacizleri,tecavüzleride biliyoruz her içki içen tecavüzmü ediyor? her sokağa çıkan tecavüzmü ediyor tayyip senin özgürlüğüne tecavüz ediyorya ? niye buna sesinizi çıkarmıyorsunuz koyduğum videodaki görüntü bile aklı selim bir insanın tayyipten soğumasına yeter hep haklımı bu adam ne bu melakemi?:3dtgy:

Neden hiç eleştirmiyorsunuz adam öldürse arkasında duracaksınız haksızlık varsa bunu kabul etmeyin diyorum sizin aklınız yakıp yıkmaya gitmiş en azından özeleştiri yapabilirsiniz.

Biz cemaat kurupta kuran kursu adı altında yapılan tacizleri,tecavüzleride biliyoruz her içki içen tecavüzmü ediyor? her sokağa çıkan tecavüzmü ediyor tayyip senin özgürlüğüne tecavüz ediyorya ? niye buna sesinizi çıkarmıyorsunuz koyduğum videodaki görüntü bile aklı selim bir insanın tayyipten soğumasına yeter hep haklımı bu adam ne bu melakemi?:3dtgy:

Neden hiç eleştirmiyorsunuz adam öldürse arkasında duracaksınız haksızlık varsa bunu kabul etmeyin diyorum sizin aklınız yakıp yıkmaya gitmiş en azından özeleştiri yapabilirsiniz.

Neden herseyde gelip dini alet ediyorsun anlamiyorum. Verdigin ornekte gibileri idam etsinler musteaktir. Oyle bir kuran kursunu cemati gruplari destekleyecegimi dusunmuyorsun herhalde...
Her icki icen icin yazdigimi dusunmende ayrica bir soru isareti...
Tayip ciktigindan begri benim oGurlugum artti kisiklandigini dusunmuyorum. Sennkensi oGurlugunin kisiklandigini dusunuyorsan secimlerde oyunu versin ozgurlukcu dusundugun bir partiye bukadar basittir bu olay. Kimse kimsenin sectigi bir partiyi azinlik olsugi halde secenlere saygisizlik yaparak indirmeye calisamaz calisirsada boyle basarisiz olur.
Sen benim tayibi elestirmedigimi nerden biliyorsun? Ben futboltl takimi tutmuyorum ki koru korune savunayim yada tutayim. Yenisin. Butun yoeumlarimi okumus olman imkansiz okumis olsaydiniz tayibide elestirdigim konular oldugunu gorurdunuz. Tayibi elestirdigim konular olsada tr yi tayipten daha iyi yonetebilecek baska altarnatif bir parti gore.iyorum. kim chp mi? Tr ortalik karisti millet birbirini yiyor diye yuzunden guller acan kemalmi yonetecek? Milleti savasa sokmaya calisan bahcelimi? Yoksa bdp mi?
Kim?? Sen soyle tayip gitsin kim gelsin?

Polise Allah rahmet eylesin de 22sindeki abdullah'a 27sindeki etheme de yazık değil mi.senin katil devletinin kanı var ellerinde.hadi onlar içinde bir şey söyle de iyi niyetine inanalım.insana insan olduğu için değer vermeli :)

Ethem nasil oldu? Onuda gostericiler pikisin eline tas atarak okdurdu. Onun katilide eylemciler . Tas atan eylemciler. Okadar eylemcinin arasinda kalip etkisiz hale getirilmis polisin havaya ates SIKMASINDAN baska orda durup linc edilmesinimi bekliyordunuz?
Polis havaya ates ederken eline gosterici tas atiyor diger eylemci vuruluyorm

Katili yine eylemciler.

Herkesi kendiniz gibi sanmayı bırakın artık,adamlar o yalanları sizin gibileri kandırmak için atıyor,sizde gelip burada bize satıyorsunuz.Polisin eline taş gelmişmiş öyle vurmuş 5 yaşındaki çocuk inanmaz buna be! bunu diyen adam biz teröristlerle masaya oturacak namussuz ********lerden değiliz diyen adam değil mi?
Bir kere kendinize sorun bütün polisler 30 metre gerideyken bu polis neden halkın arasına dalmış yere düşen insanları tekmeliyor?elindeki silaha güvendiği için olabilir?

Din konusuna gelince Yılmaz Özdil'in yazdığı şu yazıyı oku

VAAZ'İYET

Milli iradeye saygı mitinglerinde bağıra bağıra anlatıyor başbakan.

*

Milyonlarca tweet atsınlar, bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar.

Biz ellerimizi semaya açıp duamızda, Arafat’ta, vakfemizde, namazda direniriz.

Onlar camilerimizde içki içsinler, bu milletin ya Allah, ya fettah demesi bütün hesapları altüst eder.

Onlar yaksınlar yıksınlar yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz tuzağı bozar.

Dünyada milyarlarca Müslüman kardeşim bize dua etti.

Dedeler, nineler, hatta çocuklar bile, bizler için, hükümeti için el açıp dua etti, yakardı.

Elhamdülillah.

Rabbime hamdolsun.

Bizler milletin ağzındaki duaya, alnındaki secde izine bakıp, aşağılayanlardan olmadık.

Yarab sana hamdolsun.

Eyy kudret sahibi olan Allah…

Bunlar camilerimize ayakkabılarıyla girdiler.

Camilerimizde içki içtiler.

Çadırda, içki şişelerinin arasında güya mescit yaptılar.

Güya namaz kıldılar.

Başörtülü bacılarıma saldırdılar.

Mezhep çatışması çıkarmak için her türlü tahriki yaptılar.

Evvel Allah yıkamayacaklar.

Allah’ın izniyle bu iş bitmiştir.

Bunlar camileri ahır olarak kullananlar değil mi?

Ezan, şu güzelim minarelerden, iç karartıcı kulak tırmalayıcı şekilde Tanrı Uludur diye okunuyordu.

Öyle bir dinin mensubuyuz ki, aynı musalladan kalkıyoruz, hoca efendi orada tezkiyesini yaparken, trilyarder niyetine demiyor, er kişi niyetine diyor, hatun kişi niyetine diyor, iki metreküp mezar, o mezara konulacaksın, eyyy faiz lobisi, oraya gideceksin, kapıcı Ahmet efendi de oraya gidecek.

Mekke’yi Medine’yi selamlıyorum.

Allah bahtımızı açık etsin.

Rabbime emanet ediyorum.

*

Bırak milli iradeyi, demokrasiyi…

Vatikan’daki Papa seçimlerinde bile din bu kadar kürsüye taşınmaz.
---------------------------------------------------------------------

Resmen hipnoz yapıyor adam,şeytanda süslü laflarla kandırır insanları.

Neden herseyde gelip dini alet ediyorsun anlamiyorum. Verdigin ornekte gibileri idam etsinler musteaktir. Oyle bir kuran kursunu cemati gruplari destekleyecegimi dusunmuyorsun herhalde...
Her icki icen icin yazdigimi dusunmende ayrica bir soru isareti...
Tayip ciktigindan begri benim oGurlugum artti kisiklandigini dusunmuyorum. Sennkensi oGurlugunin kisiklandigini dusunuyorsan secimlerde oyunu versin ozgurlukcu dusundugun bir partiye bukadar basittir bu olay. Kimse kimsenin sectigi bir partiyi azinlik olsugi halde secenlere saygisizlik yaparak indirmeye calisamaz calisirsada boyle basarisiz olur.
Sen benim tayibi elestirmedigimi nerden biliyorsun? Ben futboltl takimi tutmuyorum ki koru korune savunayim yada tutayim. Yenisin. Butun yoeumlarimi okumus olman imkansiz okumis olsaydiniz tayibide elestirdigim konular oldugunu gorurdunuz. Tayibi elestirdigim konular olsada tr yi tayipten daha iyi yonetebilecek baska altarnatif bir parti gore.iyorum. kim chp mi? Tr ortalik karisti millet birbirini yiyor diye yuzunden guller acan kemalmi yonetecek? Milleti savasa sokmaya calisan bahcelimi? Yoksa bdp mi?
Kim?? Sen soyle tayip gitsin kim gelsin?

Bende aynı fikirdeyim ben zaten chp mhp verin demiyorum eskiden nasıl akp bağımsız geldiyse yine öğle biri seçilebilir araştırırsanız tayyipten bin kat daha dürüst bu işi daha iyi yapacak adamları görürsünüz zaten bir tek ch ile mhp yok bdp yi parti olarak bile görmüyorum zaten...Benim tek kıl olduğum nokta sen eleştiriyosun ama diğerleri eleştirmiyor adam şehit'e kelle dediği zamanda hiç kimse birşey demedi çünkü cemaat olmuş akp tarafları...Birde sanırım siz yurtdışından katılıyorsunuz kaç yıl türkiyede yaşadınız?

Son düzenleme:

Bende aynı fikirdeyim ben zaten chp mhp verin demiyorum eskiden nasıl akp bağımsız geldiyse yine öğle biri seçilebilir araştırırsanız tayyipten bin kat daha dürüst bu işi daha iyi yapacak adamları görürsünüz zaten bir tek ch ile mhp yok bdp yi parti olarak bile görmüyorum zaten...Benim tek kıl olduğum nokta sen eleştiriyosun ama diğerleri eleştirmiyor adam şehit'e kelle dediği zamanda hiç kimse birşey demedi çünkü cemaat olmuş akp tarafları...Birde sanırım siz yurtdışından katılıyorsunuz kaç yıl türkiyede yaşadınız?

Merak etmeyin yurtdisinda olmam turkiye gundeminden uzak oldugumu gostermez.
Tr de yasayip herdeyden bihaner olan kisilerden cok daha fazlasi kadar alakadarim turkiye ile.
13 sene tr de yasadim senede 2 kere tr ye gidip geliyorum.
Baskasini bilmem ama elwstirdigimde taktir ettigimde taraflari var ama baska bir altarnatif parti yok basbakanlik yapacak.
Akp den iyi bir parti ciksin (acilsin) onu destekleriz. Onemli olan turkiyenin gelecegi . Daha iyi bir parti olursa ona oylari veririz ama yok. Ve mutlaka biri secilmek zorunda. Bir parti secmek zorundayiz sonucta. Mhp ve chp olamayacagina gore ve bagimsiz biri nasil basbakan olacak?
Suan icin en iyi basbakan adayi akp

Herkesi kendiniz gibi sanmayı bırakın artık,adamlar o yalanları sizin gibileri kandırmak için atıyor,sizde gelip burada bize satıyorsunuz.Polisin eline taş gelmişmiş öyle vurmuş 5 yaşındaki çocuk inanmaz buna be! bunu diyen adam biz teröristlerle masaya oturacak namussuz ********lerden değiliz diyen adam değil mi?
Bir kere kendinize sorun bütün polisler 30 metre gerideyken bu polis neden halkın arasına dalmış yere düşen insanları tekmeliyor?elindeki silaha güvendiği için olabilir?

Din konusuna gelince Yılmaz Özdil'in yazdığı şu yazıyı oku

VAAZ'İYET

Milli iradeye saygı mitinglerinde bağıra bağıra anlatıyor başbakan.

*

Milyonlarca tweet atsınlar, bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar.

Biz ellerimizi semaya açıp duamızda, Arafat’ta, vakfemizde, namazda direniriz.

Onlar camilerimizde içki içsinler, bu milletin ya Allah, ya fettah demesi bütün hesapları altüst eder.

Onlar yaksınlar yıksınlar yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz tuzağı bozar.

Dünyada milyarlarca Müslüman kardeşim bize dua etti.

Dedeler, nineler, hatta çocuklar bile, bizler için, hükümeti için el açıp dua etti, yakardı.

Elhamdülillah.

Rabbime hamdolsun.

Bizler milletin ağzındaki duaya, alnındaki secde izine bakıp, aşağılayanlardan olmadık.

Yarab sana hamdolsun.

Eyy kudret sahibi olan Allah…

Bunlar camilerimize ayakkabılarıyla girdiler.

Camilerimizde içki içtiler.

Çadırda, içki şişelerinin arasında güya mescit yaptılar.

Güya namaz kıldılar.

Başörtülü bacılarıma saldırdılar.

Mezhep çatışması çıkarmak için her türlü tahriki yaptılar.

Evvel Allah yıkamayacaklar.

Allah’ın izniyle bu iş bitmiştir.

Bunlar camileri ahır olarak kullananlar değil mi?

Ezan, şu güzelim minarelerden, iç karartıcı kulak tırmalayıcı şekilde Tanrı Uludur diye okunuyordu.

Öyle bir dinin mensubuyuz ki, aynı musalladan kalkıyoruz, hoca efendi orada tezkiyesini yaparken, trilyarder niyetine demiyor, er kişi niyetine diyor, hatun kişi niyetine diyor, iki metreküp mezar, o mezara konulacaksın, eyyy faiz lobisi, oraya gideceksin, kapıcı Ahmet efendi de oraya gidecek.

Mekke’yi Medine’yi selamlıyorum.

Allah bahtımızı açık etsin.

Rabbime emanet ediyorum.

*

Bırak milli iradeyi, demokrasiyi…

Vatikan’daki Papa seçimlerinde bile din bu kadar kürsüye taşınmaz.
---------------------------------------------------------------------

Resmen hipnoz yapıyor adam,şeytanda süslü laflarla kandırır insanları.

Ee alintida ne var? Gayet guzel.
Adam argo konussa dersinizki mahalle agzi konusuyor dua etse goz boyuyor ALLAH askina sizin derdiniz ne?
Dinden neden bukadar korkuyorsuniz? Issirmaz din merak etme

Bizim Dinle bir derdimiz yok ama her sıkıştığında dini ağzına sakız etmeye çekinmeyenlerle sıkıntımız çok büyük.Yukardaki yazıda Bir başbakan mı konuşuyor yoksa bir Arap şeyhimi anlamak çok güç gerçekten.Neyse uzatmayacağım bu adamın şeytani yüzünü hala görememişseniz bu saatten sonra sizin için mucize gerekir.

Bizim Dinle bir derdimiz yok ama her sıkıştığında dini ağzına sakız etmeye çekinmeyenlerle sıkıntımız çok büyük.Yukardaki yazıda Bir başbakan mı konuşuyor yoksa bir Arap şeyhimi anlamak çok güç gerçekten.Neyse uzatmayacağım bu adamın şeytani yüzünü hala görememişseniz bu saatten sonra sizin için mucize gerekir.

insan dinine bagli olmasi icin arap seyhi olmasina gerek yok. turkte olabilir.

sen bilirsin yazip yazmamak sana kalmis birsey...

kim neyi goruyor yada gormuyor artik ALLAH bilir.

rahatsiz olmadiginiz cok belli canim...
hep karismiyorum derdimzi yok, yada saygim var diyenler yeri geldimi en cok karsi cikanlar oluyor nedense.
sizi ornek vermiyorum yanlis anlamayin..
mesela ben saygi duyuyorum ama basortulu biri olmasin yanima, saygi duyuyorum ama kamuda calismasinlar vs. vs.
basimiza ne geliyorsa saygi duyanlardan geliyor.

insanın dinine bağlı olması başka bir şey, din tüccarlığı yapması başka bir şey.

Söylemleriyle yaptıklarını karşılaştırırsanız din tüccarlığını görebilirsiniz.Ama sizin pek uzağa bakacağınızı sanmıyorum,türbana bakarsınız,imam hatiplere bakarsınız kararınızı verirsiniz ama adamın elindeki milyonlarca müslümanın kanını görmezsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri