Yakışıklı Babaların Kızları Kulübü (:

---> Yakışıklı Babaların Kızları Klubü :)

Babalar ve Kızları Arasındaki Büyük Aşk

Babalar, kızların hayatındaki ilk erkeklerdir. Zor, katı ya da ‘ters’ bile olsalar, yerleri hep ayrı olur… Evlendikleri erkekle babaları arasında büyük benzerlikler olması da bu hayranlığın uzantısıdır… Bebek dergisi, ‘babalar ve kızları arasındaki aşk’ı enine-boyuna araştırdı.

CESARET VERİR

Baba, “Bir şey olmayacak” der ve kızını düşmeyeceğine inandırır. Dengede durmak, tırmanmak, koşmak, zıplamak gibi cesaret gerektiren hareketler bu sayede çocuk oyuncağına dönüşür. Baba güven duygusu aşılayarak “Başarabilirsin. Başaramazsan bile ben arkandayım, seni tutarım” der.

İLTİFAT EDER

Eşine bile sarf etmediği güzel sözleri kızına söyler: “Yeni elbisen çok yakışmış, çok güzel görünüyorsun.” Sadece yetişkin kadınlar değil, küçük kızlar da hayranlık belirten sözler duymaktan hoşlanırlar. Bu sayede, babasının küçük kızı “Kız olmak ne güzel!” diye düşünür, sevinir, mutlu olur.

KORUYUCUDUR

Karanlık, garip sesler, hayaletler, tüyleri diken diken eden hikayeler onu etkilemez. Babalarının yanında olması çocuklara büyük güven duygusu verir: “Babam beni koruyor!”

YUMUŞAKTIR

Oğullarına karşı daha sert ve meydan okurcasına tavır takınan babalar, kızlarına karşıysa daha yumuşak ve toleranslıdır. Yelkenleri daha çabuk indirirler… Birkaç şirin bakış ve çocukça cilve yapması yeter!

İDEAL SEVGİLİ İMAJINDA ETKİN ROLÜ VAR

Kız çocukların erkeklerden beklentilerine baba modeli şekil verir. Kızlar, babaları aracılığıyla erkeklerin nasıl canlılar oldukları ve kadınlarla nasıl iletişim kurdukları hakkında bilgilenir.

Babayla kızı arasındaki ilişkinin, kızının ileride eşinde arayacağı özellikler ve kendini ne kadar kadınsı hissedeceği üzerinde etkisi vardır. Elbette bu, babaların süper erkekler olduklarını ve her zaman örnek alınmaları gerektiğini göstermez.

ANNE-BABA AYRILIRSA

Babaların da ters davrandığı zamanlar olur. Herkes gibi babalar da bazen adaletsiz davranabilirler. Bu durum kız çocuklarına, ‘her şeyin her zaman istedikleri gibi olamayacağı’ gerçeğini öğretir…

Babasız büyüyen kızlar ne yapar peki? Anneyle baba ayrılmış dahi olsa, baba kızının yaşamında yer almaya devam eder. Bu mümkün

KEŞİF YAPSIN DİYE SERBEST BIRAKIR

Çoğu baba, kendi başına bir şeyler başarması isteğiyle kızını serbest bırakır. Annelere nispeten babalar, hayatı keşfederken kızlarına karşı daha rahat davranır.

Birçok baba, duvarın üstünde dengede durmak ya da salıncakta takla atmak gibi tehlikeli oyunlardan endişelenmez. Çünkü aslında kızlarına çok güvenir, bağımsız olmalarını ve kendi ayakları üzerinde zorlanmadan durmalarını görmek isterler.

Uzmanlar, baba modelini ‘sıkı anne-çocuk ilişkisini pozitif bozucu faktör’ olarak tanımlarlar. Anne güvenlik üzerinde dururken, baba çocuğu serbest bırakır ve cesaretlendirir, çocuğun dünyayı keşfetmesine önayak olur.

EMRE KINAY VE DURU DİZİ SETLERİNDE BİLE AYRILMAYIZ

Bu yıl 6 yaşına basan kızım Duru’yla birbirinden ayrılamayan iki sevgili gibiyiz! Özel hayatım bir yana, işimin içerisinde de mümkün olan her an kızımın yanımda olmasını istiyorum. O yüzen rol aldığım dizilerin setlerine kızımı da götürüyorum.

Kızımın adını verdiğim bir tiyatrom da var. Onun mutluluğu için her şeyi yaparım. Birlikte en çok oyun oynamayı, şarkı söylemeyi, sinemaya gitmeyi ve bisiklete binmeyi seviyoruz. Duru’nun büyüdüğünde benim gibi tiyatrocu olmasını istiyorum. Böylece birlikte çalışabiliriz!

YILMAZ VE DENİZ KIZIM BANA ‘AŞKİTOM’ DİYOR

7 yaşındaki kızımla tam bir baba-kız aşkı yaşıyoruz. Annesiyle ayrı olduğumuz için üç yıldır Deniz’i cumadan alıyorum, pazar akşamına kadar üç günü birlikte geçiriyoruz. Cumartesi günü baleye, pazar günü de baleye, çıkışta da piyano kursuna gidiyor. Fırsat buldukça çocuk tiyatrosuna götürüyorum. En büyük keyfi de, evde kendine ait koskoca bir odası olmasına rağmen benim göğsüme yatıp uyumak. Ben ona kızım diyorum ama o bana aşkitom diyor. “Okulda dört tane çocuğa âşığım” diye anlatıyor bana, şu sıralar bu durum kafamı bozuyor biraz…

Sabah

---> Yakışıklı Babaların Kızları Kulübü :)

BabaLar ve kızLarı

0 yaşında
Baba : Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçücük şey benim kızım mı? Gözleri de bana ne kadar çok benziyor.
Kızı : Bu gözlerini benden hiç ayırmayan adam babam olsa gerek.

5 yaşında
Baba : Prensesim benim güzel kızım.
Söyle bakalım baban sana ne alsın?
Kızı : En çok babamı seviyorum.
Babam niye annemle uyuyor?
Hep benimle uyusun başkasını sevmesin.

10 yaşında
Baba : Gittikçe yaramaz oluyor kime çekti bu kız?
Kızı : Ben babama aşığım. Büyüyünce babam gibi erkekle evleneceğim.
Babam bu ay harçlığımı arttırır mı?

15 yaşında
Baba : Ne kadar da çabuk büyüdü. Eve de gittikçe
geç kalmaya başladı bu gidişle başına kötü bir şey gelecek. Sanırım daha sert konuşmalıyım.
Kızı : Babam yüzünden arkadaşlarımla istediğim kadar vakit geçiremiyorum. Bana baskı uygulamasından nefret ediyorum. Ne zaman özgür olacağım?

20 yaşında
Baba : Artık sözümü dinlemiyor. Benden giderek uzaklaşıyor. Kendi parasını da kazanmaya başladı ya bana ihtiyacı kalmadı tabii. Uzun
zamandır tatlı bir-iki laf geçmedi aramızda zaten. Evi de sürekli erkekler arıyor. Galiba kızım elden gidiyor.
Kızı : Her dediğime alınıyor beni bir türlü anlamıyor.
Hele geçen gün giydiğim mini eteğe karışmasına ne demeli? Evden ayrılıp kendi hayatımı kurmalıyım. Çocuk muamelesi görmekten bıktım artık!

25 yaşında
Baba : Bir gün bunun olacağını biliyordum.
İşte evleniyor. Zaten aramız eskisi gibi değildi.
Şimdi bir de kocası var. Prensesim beni terkediyor.
Kızı : Böyle bir günde bile o mutsuz ifadeyi takınmasının ne lüzumu var ki? Biliyorum onu bir türlü içine sindiremedi. Bu yüzden yapıyor.
Kendi hayalindeki damat değil ya! Sanki birlikte yaşayacak olan o.

30 yaşında
Baba : Çok az görüşüyoruz. Daha sık biraraya gelsek ne iyi olur. Hem torunlarımı da özlüyorum. Kendi arkadaş çevrelerinden
fırsat bulup da bize gelemiyorlar ki...
Kızı : Babamları da çok ihmal ediyorum galiba.
Yine telefonda çok üzgün geldi sesi.
Haftasonu onlara süpriz yapmak en iyisi.

40 yaşında
Baba : Kızım benim entellektüel düzeyimi yeterli bulmuyor. Ona göre çağın gerisinde düşünüyormuşum. Oysa küçükken derslerine
hep ben yardım ederdim. Anlayamadığı bütün problemleri bana sorardı. Şimdi beni beğenmiyor. Bir daha onunla asla politik tartışmalara girmeyeceğim.
Kızı : Babam giderek daha da çocuk gibi davranıyor.
Sürekli bir şeylerden yakınıyor. Gerçi son zamanlarda sağlığı da iyi değil ama.
Ya ona bir şey olursa? Zaten hiçbir zaman dilediği gibi bir evlat da olamadım.

45 yaşında
Baba : Kızımın mutlu bir yuvası olması ne güzel.
Gözüm arkada gitmeyeceğim. Her şeyi kendi başardı. Onunla gurur duyuyorum.
Kızı : Babam için çok endişeleniyorum. Onu kaybetmeye hazır değilim. İlaçlarını da hep ihmal ediyor zaten. Allah'ım onu benden alma!

50 yaşında
Baba : Dünyada mutlu kal kızım !
Kızı : Seni çok özleyeceğim ve arayacağım babacığım.
Şimdi ben kime danışacağım kim yardım edecek bana? Ne olur gittiğin yerde çok mutlu ol.
Ve hep yanımda olduğunu hissettir ne bileyim ben
arada sırada işaretler yolla mesela.
Ah babacığım! Sensiz nasıl yaşayacağım?

55 yaşında
Kadın : Sen gideli seni daha iyi anlıyorum babacığım.
Keşke seni hiç üzmeseydim demeyeceğim çünkü "keşke"lerin hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini biliyorum.
Yine de beni duyuyorsan lütfen seni üzdüğüm her gün için çok ama çok pişman olduğumu bil olur mu?
Binlerce gözüyle boşluktaki adam uzanır düşsel bir incelikten onu kendi gecesine alır...

Ashlı bu sonn yazı cokk guuzeell

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baba : Gittikçe yaramaz oluyor kime çekti bu kız?

sana babacık :D

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri