Wordpress Kurulumu - Resimli Anlatım

mesut72

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Duslerforum.org için hazırladığım wordpress kurulumu (resimli anlatım) sayesinde artık hiçkimse wordpress kurma konusunda sıkıntı yaşamayacağını tahmin ediyorum. Hazırsanız wordpress kurulumu yapmaya başlayabiliriz.

İlk olarak wordpress'in resmi web sitesinden son sürümü indiriyoruz.

Önemli not: Arkadaşlar lütfen başka sitelerden indirme yapmayınız. Farklı sitelerden yaptığınız indirmeler kesinlikle güvenli değildir.

Wordpress resmi internet sitesi : tr.wordpress.org

Siteye girdikten sonra wordpress'in en güncel sürümünü indir buttonuna basarak indiriyoruz.
nP41m0.png

Hazır bunu indirmişken wordpress dosyalarımızı sunucuya yüklememize yardımcı olacak bir adet FTP programına ihtiyacımız olacak. Bunun için File Zilla programını indirmenizi tavsiye ederim, ücretsiz ve hızlıdır.

İndirmek için https://filezilla-project.org/download.php?type=client tıklayınız.

Cpanel'e giriş yapıyoruz. Giriş yapmayı bilmiyorsanız siteniz.com:2082 yazarak giriş yapabilirsiniz.
glQm90.png

Açılan pencerede kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.

Giriş yaptıktan sonra penceremizi kapatmıyoruz ve aşağı indiriyoruz, şimdi daha önce indirdiğimiz FileZilla programını bilgisayarımıza kuruyoruz.

Kurduktan sonra programı açıp hosting sağlayıcınız tarafından size verilen bilgileri uygun yerlere yazıp giriş yapıyoruz.

Önemli not: Sunucu adı her zaman ftp.siteadresiniz.com'dur.
Kapı: 21 yazmanızı tavsiye ederim standart bir terimdir.

Açılacak olan pencereden public_html klasörüne tıklıyoruz. Wordpress dosyalarımızı bu klasörün içerisine yükleyeceğiz.
JLjPBE.png

İndirmiş olduğumuz wordpress dosyasını rar'dan çıkarıp wordpress klasörünün içindeki tüm dosyaları programın içindeki dizine yüklüyoruz.

Önemli not: İster normal kopyalama işleminden olduğu gibi klasörün içindeki tüm dosyaları sürükleyip programın içerisindeki dizine atın istersenizde aşağıdaki örnekteki gibi yapın.

nP4XG5.png

ve yükleme işlemi başlıyor, bitene kadar bekleyeceğiz.
rLGAgz.png

Yükleme işlemi başarıyla tamamlandı;
O2jGX0.png

Şimdi ise Cpanel sayfamızı açıyoruz ve aşağıda göstermiş olduğum MySQL Databases kısmına tıklıyoruz. Buraya girmemizdeki amaç yeni bir veritabanı oluşturmak.
ml0QnV.png

Girdikten sonra karşımıza çıkan ekranda kendimize bir veritabanı ismi belirliyoruz istediğiniz ismi belirleyebilirsiniz ben kendi ismimi yazdım.
lYAMnb.png

Create Database dedikten sonra şöyle bir ekran çıkacak.
ZNl8vG.png

Go Back buttonuna tıklayarak bir önceki sayfamıza gelmiş olacağız.

Açılan sayfada MySQL Kullanıcıları bölümünden bir kullanıcı adı ve şifre belirliyoruz.
RyjmE7.png

Ardından açılacak olan bu pencereden tekrar Go Back diyoruz.
nP4zg5.png

Tekrar MySQL sayfamıza geldik şimdi sayfanın en altında "Add User To Database" ksımına geliyoruz ve Addbuttonuna tıklıyoruz.
vz3k5p.png

Açılacak olan bu pencerede resimde görmüş olduğunuz işlemleri uyguluyoruz.
lYAJEp.png

Yukardaki işlemleri yaptıysanız aşağıdaki pencere açılacak ve yine Go Back buttonuna tıklıyoruz.
YPonDa.png

Vee artık wordpress kurulumuna başlayabiliriz.

Öncelikle tarayıcıdan site adresimizi yazıyoruz ve sitemize giriyoruz.
nP4zll.png

Bir ayar dosyası oluştur buttonuna tıklıyoruz.
vz3kyv.png

Başlayalımbuttonuna tıklıyoruz ve;
NVjaog.png

Gönder buttonuna tıkladıktan sonraa işlem tamamlanmış olacaktır :)
VpjoOB.png

Kurulum yap buttonuna tıkladıktan sonra artık kurulum tamamlanmış oluyor, şimdi ise site başlığı ve sitede kullanacağımız kullanıcı adı ve şifremizi belirleyeceğiz.

oQJGJ7.png

Vee artık siteniz hazır;
jJd0Zg.png

Bu kurulum duslerforum.org için hazırlanmıştır, anlatım tamamen bana aittir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri