Duyuru Üyelerimizin Dikkatine - Türkçe Kullanımı ve Konu Başlıkları

---> Üyelerin Dikkatine -Türkçe Kullanımı ve KONU baslıkları

Çok haklısınız.Çok uygun bir konu açılmış.Paylaşım için teşekkürler.

...yurt disinda dogmus ve buyumus bir cok genclerimizde maalesef tam turkce yok,kendimde turkiyede buyumeme ragmen bir sey yazmaya calisirken kelime bulmakta zorluk cekiyorum.
..bir cok forumlarda uyelerin cogunlugu yurt disindan oluyor,ayni zamanda turkce yazmak da az,cok gormemek lazim,ama bazilari var foruma giris yapiyor,tanitma-tanisma bolumune sadece mrb veya slm yaziyor,iste bunlarda benim hosuma gitmiyor.yine yurt disinda yetisen kardeslerimizin bazilari turk okullarina gidip turkce ogreniyorlar,kimilerinide hic alakadar etmiyor,annelerinden babalarindan - arkadaslarindan turk ceyi ogreniyorlar,konusuyorlar ama yazmaya gelince sinifta kaliyorlar.oluyor iste kimseye bir sey diyemeyiz,bazilari kelimeyinin yazilisini bilmedigi icin kafasindaki gibi yazip yalnis harfler kullanabilir.

...bende espiriyi sakayi cok sevdigim icin geyik oyunlarinda biraz komik turkce kullanirim.

Yeni gençlik Türkçeyi katlediyor kısacası..
ÖR:K leri Q yapmalar , V leri W , B leri ß :179:
Sözüm herkese değil çok güzel kullananlarda var.

Herşeyimiz özenti oldugu için dilimizde özenti...şaşılası bir durum yok...alıştık bu durumlara

Güncel, unutulmasın. +

açıkca sölim v yerine w yi kullanırım klavyedeki yeri daha kolay olduğu için. ama yanlışmı evet yanlış :) düzeltmek için bişe yapıyormuyum yapmıyorum. insan kolaya kaçıyor .

hızlı yazdıgım ıcın arada seslı harfler karısıor onun dısında kendı adıma bı sıkıntım yok bence D:

---> Üyelerimizin Dikkatine - Türkçe Kullanımı ve Konu Başlıkları

Güncel.

Dikkat edilirse iyi olur.

Birde "bir" yerine "bır" yazılmasa çok güzel olacak. Göze güzel gözükmüyor çünkü. Yani bir kelimede "i" yerine "ı" yazılıyor sinir oluyorum öyle şeylere.

turkce olmiyan klavyelerde I harfi yoktur i harfi klavyede noktasizdir,buyuk harf yazilinca I Olur.turkce olmiyan klavyelerde yine bir cok harfimiz yoktur,yazinin akisina gore okuyucu harfi degerlendirir( mesela o adam olumsuzdur)gibi

Bu konuda mühim olan kastí olarak Türkçemize zarar verilecek şekilde konuşulmaması. Okumayı güç kılan konu I i o ö yazımı değil bu klavyede Türkçe karakter bulunmaması ile açıklanabilir. Herkes yazım konusunda dört dörtlük olacak diye bir kural da yok. Fakat biz üyelerimizden güzel dilimizin doğru kullanılması için gereken yardımı yapacaklarını umuyoruz. Dilimizi ne kadar etkili ve iyi bir şekilde kullanırsak o kadar iyi anlaşılır ve iyi bir miras bırakırız.

---> Üyelerimizin Dikkatine - Türkçe Kullanımı ve Konu Başlıkları

Ben alamancıyım fazla Türkçe bilmiyom idare edin

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri