Unutulmaz Film Replikleri

" Bazen hissedebileceğim her şeyi hissetmiş olduğumu ve bundan sonra da asla yeni bir şey hissedemeyeceğimi düşünüyorum. "

Aşk / Her (2013)

-Hepimiz bir bardak suda çalkalanıp duruyoruz işte, kader diyelim.
-Kader mi?
-Böyle yazılmış diyelim, geçelim.
-Ya bırak hoca ne kaderi ya sen de temelli kestirmeci olmuşsun çıkmışsın. Hatalar, suçlar, günahlar kader mi olmaya başladı? Ortada hayal kırıklığı varsa kader, başarı varsa biz yaptık ettik.

Ahlat Ağacı

---> Unutulmaz Film Replikleri

DvsElUXX4AAQnj4.jpg

"-Ne zaman çekeceksin?
+Bazen çekmem eğer andan zevk alırsam, o anın bana özel olmasını isterim makinayla kirletmek istemem. Öylece seyrederim." / The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Bazen hiçbir şeyi akıl edemeyeceği sanılan insanlar, hiç kimsenin akıl edemeyeceği şeyleri yaparlar.

-The Imitation Game

Karşımızdakini olduğu gibi görmeyip onu tanrılaştırmak, sonra da sanki böyle bir tanrı olabilirmiş de olmuyormuş diye ona kızmak. Bana biraz haksızlık etmiyor musun?

Kış Uykusu, Nuri Bilge Ceylan

arsızdım. dağıtmazsam, toparlayamazdım. dağıtmaya çalıştığım tarafım, dipte bir yerlerde, sislerin arasına gizlenmiş bir deniz feneri gibi uzak, ve basur gibi sinsice, sessiz sedasız çakıp dönüyordu.

-fakat müzeyyen bu derin bir tutku-

Güçlüsün, dünyayı yerinden oynatabilirmişsin gibi geliyor. Gelgelelim dünyanın umrunda olmayan, hapisten farksız bu kasabada yaşamak zorundasın. Sağa bak ağaç sola bak ağaç, gitmeyip de ne yapacaksın?

Kasaba, Nuri Bilge Ceylan.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri