Türklerin dini??

bu ne yaaa??türklerin dini mi?? türkiyenin %99 u müslüman kardeşim...türkmenistan azerbaycan kazakistan kırgızistan ve diğer türk devletlerindeki müslüman oranları değişiyor...bu ne biçim bi tartışma konusu anlamadım....zamanla türkler başka dinlere de inanmışlar...hristiyanlıktan tut museviliğe,,şamanizme taoizme kadar birçok dine inanmış bir millettir türkler....

türkLérin dini musLüman ztn müslüman olmayanlar türklükden cıkarılmıstır örn bulqaristan

Arkadaşın kastetiği Türklerin Müslüman olmadan önceki dinleri zannedersem. O da "Göktanrı" dinidir. Şamanizm sihiz ve büyü törenlerinin adıdır. Şaman veya kam da bir nevi din adamıdır ve bahsi geçen büyü törenlerini yöneten yani sihir ve büyü yapan kişidir.

türkiye demedim

türkler dedim

ayfatataya katılıyom

anadoluya gelmeden önceki dinlerinden bassediyom

türkLérin dini musLüman ztn müslüman olmayanlar türklükden cıkarılmıstır örn bulqaristan

saçma saçma konuşma

müslüman olmayan türk değil midir

gene türktür

anadoluya gelince bize zorla kabul ettirdiler müslümanlığı

inanç meselesi farklıdır

müslüman olmayan türk deildir sözüne karşıyım

bu söz hakkında babamla bile kavga ederim

saçma saçma konuşma

müslüman olmayan türk değil midir

gene türktür

anadoluya gelince bize zorla kabul ettirdiler müslümanlığı

inanç meselesi farklıdır

müslüman olmayan türk deildir sözüne karşıyım

bu söz hakkında babamla bile kavga ederim
Arkadaşlar tartışıyorsunuz ama araştırma yapmadan. Ben şu ve bu haklıdır demiyorum. Şimdi İslam dininden önce Türklerin dini gök tanrı dinidir. Yanlız şu unutulmamalıdır ki Göktanrı dinini bırakıp başka dinlere giren Türk topluluklarından İslam dinine girenlerin dışında milli benliğini koruyabilen Gagauz Türkleri dışında örnek yoktur. Avrupa Hunları, Tuna Bulgarları, Macarlar, yine Doğu Avrupa'da kalan Peçenekler, Kumanlar vs. buna örnektir. Bunlar Hristiyan omuşlar ve milli benliklerini kaybetmişlerdir.

tek cevap sadece TÜRKlerin değil ınsanlıgın belkide en eski dinlerinden birisi şamanizmdir.yani sihir ve büyüye dayanır her hangı bır kurucusu yada yada ortaya cıkıs tarıhı belli değildir köken olarak anaerkil dönemde oratay cıktıgı tahmın edılmektedır

vesselam

Arkadaşlar tartışıyorsunuz ama araştırma yapmadan. Ben şu ve bu haklıdır demiyorum. Şimdi İslam dininden önce Türklerin dini gök tanrı dinidir. Yanlız şu unutulmamalıdır ki Göktanrı dinini bırakıp başka dinlere giren Türk topluluklarından İslam dinine girenlerin dışında milli benliğini koruyabilen Gagauz Türkleri dışında örnek yoktur. Avrupa Hunları, Tuna Bulgarları, Macarlar, yine Doğu Avrupa'da kalan Peçenekler, Kumanlar vs. buna örnektir. Bunlar Hristiyan omuşlar ve milli benliklerini kaybetmişlerdir.

bravooo....bilimsel bi cevap gerçekten...doğru...

İslam Türklere zorla kabul ettirilmiştir arkadaşlar. Zaten islam dinini kabul ettikten sonra araplaştık asıl o zaman milli benliğimizi kaybettik.

İslam Türklere zorla kabul ettirilmiştir arkadaşlar. Zaten islam dinini kabul ettikten sonra araplaştık asıl o zaman milli benliğimizi kaybettik.

ne bu yaaa??aklına eseni yazmışsın..ne diyon sen yaa..dediklerinde 1 gr doğruluk payı yok...kim zorla kabul etmiş,,kim araplaşmış,,,kim benliğini kaybtmiş...:91::91:

ben bu tartışma bölümünde ömrümü çürüttüm yaa...birçok kişi bildiği şeyi değil bilmediği şeyleri yazıyor,,yazmaya çalışıyor..o kadar genel konuşuyorlar ki..can sıkıyorlar

ben bu tartışma bölümünde ömrümü çürüttüm yaa...birçok kişi bildiği şeyi değil bilmediği şeyleri yazıyor,,yazmaya çalışıyor..o kadar genel konuşuyorlar ki..can sıkıyorlar

ben o yazanlara dıkkat ettım coğunlugu daha 15 17 arası ergenlik çagları bırazda kendılerını kanıtlamak ıstıolar hahaha ama dinimize saldırmaları sacma sapan fikirleri rahatsız edıyo beni neyse yapacak bi şey yok herkes bildiği gibi yasar

ben o yazanlara dıkkat ettım coğunlugu daha 15 17 arası ergenlik çagları bırazda kendılerını kanıtlamak ıstıolar hahaha ama dinimize saldırmaları sacma sapan fikirleri rahatsız edıyo beni neyse yapacak bi şey yok herkes bildiği gibi yasar

kimi satanizm bir din der,,kimi ALLAH'ın varlığına inanmıyor,,,kimi türklüğünü unutmuş atıp tutuyor..bunlar 15-17 yaş arasında..okulda tarih din gibi dersler görüyorlar...hiç mi dinlemiyorlar??yazık yaa bunlara yazık

benim bide uyuz olduğum bi konu daha var. 0-4 yaş grubu çocuklar gibi konuşuyolar ya aşkhım janım bebeem valla insanın çıldırası geliyor.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri