Türkiye'de neden din ön plandan inmiyor?

Türkiye'de neden din ön plandan inmiyor?

• Din yeterince öğretilmediğinden

Oy: 4 10.0%
  • Halk bilinçsiz olduğundan

Oy: 10 25.0%
  • Medyanın dışa bağlılığı ve amaçsız hareket etmesi

Oy: 6 15.0%
  • Ülkeyi cahil sanıp karışıklık çıkarmak

Oy: 6 15.0%
  • İdarecilerin bu konuda engellenmesi

Oy: 3 7.5%
  • Diğer...

Oy: 11 27.5%

• Kullanılan toplam oy
    40
Bu din meselesi başımızdakiler sayesnde hiç qündemden inmiyor..Türbanı siyasi simqe haline getrdiler çok önmliymiş qibi üniye sokmaya çalıştılar(qerçi başaramadılar)..Kendilerini qöz öüne çıkarmaya çalışıyrlar..Sonrada neden türbana karşısın diyolar..Fazlada konuşmak istemiyorum hep aynı konular we qereksz şeler..
Türban gereksiz ya o bakımdan islam dininde kadınlara farz diye sayıldı dimi:160:
Üniye girse ne olacakki girince insanları öldürecekler mi,
başörtünün değerini bilmeyenler agızlarındaki sakızı uzatıp çekmeye çok meraklılar nedense sanki başörtülü kızlar onlara sordu kapanırken

Bu din meselesi başımızdakiler sayesnde hiç qündemden inmiyor..Türbanı siyasi simqe haline getrdiler çok önmliymiş qibi üniye sokmaya çalıştılar(qerçi başaramadılar)..Kendilerini qöz öüne çıkarmaya çalışıyrlar..Sonrada neden türbana karşısın diyolar..Fazlada konuşmak istemiyorum hep aynı konular we qereksz şeler..

aha aha aha kim getirdi türbanı siyasi simge haline ? türbanla üniversiteye girmek isteyenlermi ? sen once neyin ne oldugunu tam ogren olur mu :175: gerekli olan ne cinsellik mi aşk mı sevgili mi hahaha

Mrk etme güzelim sendn daha ii biliom neyn ne oldugunu.son yazdığın cümleyi açıklrmısn gene nereye cekmeeye clştın konuyu :D

ÇÜnkİ Dİn Adina İnsanlari Daha Kolay SÖmÜrdÜklerİ İÇİn. Hatta Bİ BaŞbakanin SÖzÜ Vardi Yabanci Tabİ Bİr Ülkeyİ SÖmÜreceksenİz Onlara SavaŞ AÇmayin Dİn Adina Gİdİn KonuŞun Ve Onlar Sİze HerŞeyİnİ Verİrler... Acinacak Durumdayiz TÜrkİyede De BÖyle Dİn Adina İnsanlarin Kanini Emİyolar Pİslİkler.... Halada BaŞimizda Emmekteler...

arkadaşlar din neden ön planda???tabiykide ön planda olucak biz müslüman i toplumuz atalarımızda müslümandı(şükür) siyasi konuları çoq takip eden bi insan değilim ama akp kötü bi yönetimse türban takanların suçu ne onlar hep alt tabaka hep kültürsüz insan olarak görülüolar bnm bozulduğum nooktada bu bu ülkede laiklik var diyoruz bunu türbanlı arkadaşlarda kabul ediyo ve söylüo ama bu dini ve dini simgeleri ikinci plana atmakta ne oluyo hem bu ülkeyi böyle konular da bölemez zaten bu topraklar için az kan dökülmedi unutmayalım ki çanakale de mermi taşıyan annelerimizde baş örtülüydü
saygılar

arkadaşlar din neden ön planda???tabiykide ön planda olucak biz müslüman i toplumuz atalarımızda müslümandı(şükür) siyasi konuları çoq takip eden bi insan değilim ama akp kötü bi yönetimse türban takanların suçu ne onlar hep alt tabaka hep kültürsüz insan olarak görülüolar bnm bozulduğum nooktada bu bu ülkede laiklik var diyoruz bunu türbanlı arkadaşlarda kabul ediyo ve söylüo ama bu dini ve dini simgeleri ikinci plana atmakta ne oluyo hem bu ülkeyi böyle konular da bölemez zaten bu topraklar için az kan dökülmedi unutmayalım ki çanakale de mermi taşıyan annelerimizde baş örtülüydü
saygılar

hocam eyvalah tam biz müslüman bir toplumuz kimse dinini atasını inkar etmiyor. sölemek istediğim şu mustafa kemal atatürkün de dediği gibi din ve devlet işleri birbirinden ayrılmalıdır . lafımız din adına insanları sömürenlere. bugün örnek verelim adam camide toplanan bağışları sadakalrı dahi cebine atıyoo hani yardımdı o nasıl başkalarının yardım için verdiği parayı yoksullara değil de ecbe atabilir bunu yapan bide imamdır imam bunu yaparsa başımızdakilerin yaptıklarını düşünsene bitek akp mi, hayır tüm siyasi partiler din yada diğer kavramlarda insanları sömürüyolar bu bir gerçek.... gelelim türbana ; benim annemin başına örttüğü şey tülbent dediği yada ne diğolar tam bilmiyorum ama takma sebebleri çok açık iş yaparken yemek yaparken herhangi bir çalışmasında saçları ona sorun yaratmaması için takmıştır. şimdi bazıları diğo ki işte efendim kadının saçı gözükmemelidir :) ndn gözükmemelidir cvabı günahmış harammış lan peki bunu diğen adam ayrıyetten ikitane yada 3 tane karısı var çoklu eş sevapmı :) arkadaşım kadını dövmek sevapmı sokaktan gecen kadına kıza bakmak sevapmıdır bu konuların turbanla ne alakası var şu alakası var eğer bir insana bunu yapma günahtır dersen o zaman sen de yapmıcaksın ... abi bu konu uzadıkça başka yerlere gidiyo he ayrıca çanakkalede mermi taşıyan annelerimiz evet baş örtülüydü bu gün türban dediğimiz kavram gibi saptırılmamıştı. ulu önder mustafa kemal atatürkün uygun gördüğü gibi laik aydın kapalı olan beyni değil başlarıydı.....

dostum o camide toplanan parayı cebine atan hocanın ayıpı sen yardımını yapıosun yha o senin sevabın gerisi hakkında suç duyurusu yaplıp çözülür....ha şöyle bi durum var dini istismar edenleri bende tasvip etmiorum hattaa kınıyorum ama bu ülkede insanlar millete incil dağıtıyo genç arkadaşlarımız haç takıp gesio haç dövmesi yaptırıo ve üni..lere de girio ama bu sorun değil,arkadaşım bnm için bu konu çoq çoq önemli bi konu değil gerçi her türbanlı çoq mümin veya çoq namuslu die bi şi de diyemeyis onu allah bilir ama burda birilerinin hakkı yenio bu çoq açık ayrıca benceannelerimiz yemeğe kıl yün düşmesin diye değilde farz olduğu için takıyolar baş örtüsünü

Medyanın dışa bağlılığı ve amaçsız hareket etmesi bence.
Çünkü artık medya 'mecburen' bir sorun çıkaracak.

dostum o camide toplanan parayı cebine atan hocanın ayıpı sen yardımını yapıosun yha o senin sevabın gerisi hakkında suç duyurusu yaplıp çözülür....ha şöyle bi durum var dini istismar edenleri bende tasvip etmiorum hattaa kınıyorum ama bu ülkede insanlar millete incil dağıtıyo genç arkadaşlarımız haç takıp gesio haç dövmesi yaptırıo ve üni..lere de girio ama bu sorun değil,arkadaşım bnm için bu konu çoq çoq önemli bi konu değil gerçi her türbanlı çoq mümin veya çoq namuslu die bi şi de diyemeyis onu allah bilir ama burda birilerinin hakkı yenio bu çoq açık ayrıca benceannelerimiz yemeğe kıl yün düşmesin diye değilde farz olduğu için takıyolar baş örtüsünü

çözülürmü :) yapma kardeşim yaa çözülür kimi kime şikayet etcez arkadaşım hepsi aynı başımızdakide çalıyo oda çelen herkez götürüyo malı kimi kime şikayet edelim:)) ama bak o incil dağıtan haç dövmesi yapan şahsiyetleri bende kınıyorum çünki özentilik yani başka bişey değil komedi yazık acıyorum onlara...

çözülürmü :) yapma kardeşim yaa çözülür kimi kime şikayet etcez arkadaşım hepsi aynı başımızdakide çalıyo oda çelen herkez götürüyo malı kimi kime şikayet edelim:)) ama bak o incil dağıtan haç dövmesi yapan şahsiyetleri bende kınıyorum çünki özentilik yani başka bişey değil komedi yazık acıyorum onlara...
çözülür tabi kardeşim nie çözülmesin hadi dielim devlet büyükleri üç kağıtçı da herkes mi üçkağıtçı hem konu din neden bu kadar ön planda ve türban takılmalı takılmamalı konusu istisnalar hiç bi zaman kaideyi bozmaz bi kaç kendini bilmez çkıp bi şiler yapıosa bu bi topluma ve bi kültüre yani islam dini ve islam kültrüne mal edilemez.Açıkçası ben artık korkmaya bile başladım nereye? gidioruz die gençlerde hiç bi çalışma hırsı yok herkes kısa yoldan köşeyi dönme uğraşında allah sonumuzu hayretsin

çözülür tabi kardeşim nie çözülmesin hadi dielim devlet büyükleri üç kağıtçı da herkes mi üçkağıtçı hem konu din neden bu kadar ön planda ve türban takılmalı takılmamalı konusu istisnalar hiç bi zaman kaideyi bozmaz bi kaç kendini bilmez çkıp bi şiler yapıosa bu bi topluma ve bi kültüre yani islam dini ve islam kültrüne mal edilemez.Açıkçası ben artık korkmaya bile başladım nereye? gidioruz die gençlerde hiç bi çalışma hırsı yok herkes kısa yoldan köşeyi dönme uğraşında allah sonumuzu hayretsin

hocam çözülür çözülmez bilmiyorum ama sonuçta bugün insanları birbirine düşüren amerika bunu altı yaşındaki çocuk bile artık biliyo ne kadar ******** olduklarını. şimdi gelelim diğer konulara bu ********ler sağ sol dedi bizi birbirimize düşürdüler(kaç bin insan idam edildi işgence gördü öldürdüler öldüler herkezin canı yandı hala da sağ sol konusunda yaralarımız var)--- alevi süni dediler bizi gene birbirimize düşürdüler sivasta insanları yaktılar neden allah için diğe yaktık din için yaktık dediler detaya inmicem allah gönderdiği kitapta din için insan yakın katledin mi demiştir ağlancak halimize güldüğümüz bir durum neyse--- sonra türk kürt dediler birbirimize düşürdüler hala insanlar doğudaki insanlara karşı farklı gözle bakmakta--- sonra gelelim asıl konuya türban bu zamana kadar zaten herkez istediği şekilde kıyafet seçiyodu türban tülben yada kafası açık hiçbir sorun yoktu gayet iyi bi durumdaydık ama akp nin glişiyle olaylar büyüdükçe büyüdü birbirimize girdik eee neden giriyoruz birbirimize kimse bilmiyoo ki:) şaka gibi--- en sonunda ergenokon dediler herkez sustuu şu anda bi sessizliktir gidiyo bakalım şimdi neyi atcaklar ortaya kaldımı artık bişeylerimiz hala birbirimizi öldürcekmiyizz umarım artık bişey çıkarmazlar... yani türkiyede okadar çok tartışılcak şeyler varken biz burda birbirimizi yiyoruz halaa:) dediğin gibi kardeşim allah sonumuzu hayretsin amin amin amin....

doğru diosun konuşcak çoq şey var ama ömenli olan hep birlikte aynı yöne bakarak ortak bi nokta bulmak için konuşmak yoksa kavga ederek zaten düşmanlarımızın istedikleri yerine geliyor ve planları tutuyorr

ben türbana felan karşı değilim ama başbakanın politikası yüzünden zorla itici hale geldi bu mesele. ülkedeki yöneticiler yüzünden din ön plana getirilmeye çalışılıyor.

Din yeterince öğretilmediğinden bana göre hepsi bi nedendir ama özellikle dinimizi kurallarına göre öğrenemiorus her insanın aklı vardır öğrenmek için ama biz bu aklı başka şeylere kullanıorus :S

kesinlikle katılıyorummm aynen adamımsın ;)

єSмєя_qaмzє;560170' Alıntı:
ArkadaşLar anlamıyorum acıklar nasıl turbansız universitelere gıdıyorsa kapalılarda gıtmeLı herkes özgürdür yaa onlar yasaklar yuzunden her seferınde onlar türbanını cıkarmak zorundamı bunu anlamıyorum anl***ta ıstemıyorum...
Su sözden cok etkılenmıştım türbanl bı kardesımız sunu söylemişti türbanımı cıkartığımda kendımı cıplak hısedıorum dıye bu sözu bana cok koydu herkes özgürce istedını yapa bılmelidir...
Türbanınlar dışlanmamalıdır benım soylıcem bu konumuz bu deyıl acılmışken sölim dedim...Ama acıklar nasıl heryer ıstedığı gıbı gırıp cıkıosa türbanınlarda gırıp cıkmalıdır...tşkLer...

hadi ya nie eskiden böle bir sorun yoktu hükümet deişti die mi bir sorun haline geldi bırakın bu işleri bizim amacımız insanların dinlerini ve yaşayışlarını eleştrmek deil ama turban die bir kavram zaten yok ;)

madem herkez dinini istediği gibi yaşamalı diolar neden alevi kardeşlerimiz için cemevleri acmada önayak olmuyolar çok sevdiğiniz o hukumet cvp vrsin cvabı çok merak ediyorum o yüzden

bırakın boş işleri adamların amacı ülkeyi bolmek ATATURK un evlatları olarak gözyummayalım

politikacılar halkın zayıf yanlarını biliolar dini kullanmak kolay gelio..din i çok iyi gizlenme korunma aracı olarak kullanıolar .. halkta hemn gaza gelio zatn....

yani medya vs vs.. bi de halk bilincsiz(=

hadi ya nie eskiden böle bir sorun yoktu hükümet deişti die mi bir sorun haline geldi bırakın bu işleri bizim amacımız insanların dinlerini ve yaşayışlarını eleştrmek deil ama turban die bir kavram zaten yok ;)

madem herkez dinini istediği gibi yaşamalı diolar neden alevi kardeşlerimiz için cemevleri acmada önayak olmuyolar çok sevdiğiniz o hukumet cvp vrsin cvabı çok merak ediyorum o yüzden

bırakın boş işleri adamların amacı ülkeyi bolmek ATATURK un evlatları olarak gözyummayalım

:D:D:D

yaa adamın amacı ülkeyi bölmek oldu sizlere cemevi açmıyor diye :D

cemevleriniz yeteri kadar var zaten...yetmiyorsa,sizler o zaman aranızda birlik ve beraberlik sağlayıp sizler yapın o cemevlerini :p

o senin benimsediğin taraf hkümette olsaydı canım, kuran kursları açmak için çok önayak olurlardı millete eminim :p

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri