Türkiye'de neden din ön plandan inmiyor?

Türkiye'de neden din ön plandan inmiyor?

• Din yeterince öğretilmediğinden

Oy: 4 10.0%
  • Halk bilinçsiz olduğundan

Oy: 10 25.0%
  • Medyanın dışa bağlılığı ve amaçsız hareket etmesi

Oy: 6 15.0%
  • Ülkeyi cahil sanıp karışıklık çıkarmak

Oy: 6 15.0%
  • İdarecilerin bu konuda engellenmesi

Oy: 3 7.5%
  • Diğer...

Oy: 11 27.5%

• Kullanılan toplam oy
    40
Zaten ülkenin başındakiler dine önem veren,karısının kızının başını örten insanlar..Zaten bu kişiler devlet başındayken ülkenin nasıl gelişmesi beklenirki..Şuan ülkedeki yöneticilerden ''DOĞRUDAN'' kaynaklı!!

birincisi din yeteri kadar öğretilmiyor,,öğretilsede yanlış öğretiliyor....nüfusun yüzde 98 inin müslüman olduğu ülkede üniversite yök bilmem ne başkanı celal şengör ''nuh tufanının olmadığını insanların hz ademden ve hz havva dan gelmediğini öğretiyoruz,öğrenmelerini değil hayatlarını da bu şekilde yaşamalarını istiyoruz'' derse eğer insanların gelenek ve göreneklerini kültürlerini ve inançlarını bu şekilde yaralarsa türkiyede din büyük problem olur tabii...halkımızda bilinçsiz...
okullarda öğretilen şeyler tutarsız ve yanlış....
bir ilköğretim çocuğunun ilk ekolü öğretmenidir...daha o çağda çocukların aklını karıştırıcı bilgiler veriliyor.... evrim teorisi gibi...çocuğun gördüğü,yaşadığı farklı ama okulda öğrendiği farklı olunca bir çatışma doğuyor...tabii ki öğrendiğini uygular...
ayrıca da TV da bu konuda etkisi büyük....saçma sapan magazin programları da insanların yaşayışlarını ve düşüncelerini etkiliyor....çoğu insanda vardır sevdiği beğendiği ünlüye benzemek... onların abuk subuk davranışlarını da örnek almak.... bu konuda hükümetinde etkisi var tabi....eğer bir türban konusu gündemi aylarca yıllarca bu kadar meşgul ederse böyle de bir tepki uyandırır millette....aynı zamanda magazinsel konularda bazı sınırlamalar yapmalılar... diziler mesela...sırlar dünyası isimli diziden örnek alarak intihara kalkışan 8 yaşındaki bir kız çocuğu.....binbirgece dizisini örnek alıp ilkokuldaki çocuğun ahlaksız tekliflerde bulunması,,pokemonu örnek alan çocuğun camdan uçmaya çalışması ws.....örnekler çok...herkesin dini kendinedir...nasıl bir yahudi,hristiyan bu topraklarda rahat yaşayabiliorsa,hatta ve hatta ileri gidip ezan sesinden rahatsız olup yakınındaki camiiiyi yıktırabiliyorsa,,biz müslümamanlar bu topraklarda dinimizi daha rahat yaşayabilmeliyiz....

Zaten ülkenin başındakiler dine önem veren,karısının kızının başını örten insanlar..Zaten bu kişiler devlet başındayken ülkenin nasıl gelişmesi beklenirki..Şuan ülkedeki yöneticilerden ''DOĞRUDAN'' kaynaklı!!

güldürme beni

din değil tartışma ön plandan inmiyor ..yani din olmasa sağ sol tartışması olur

ARKADAŞ,,DİNE ÖNEM VERMEK DEMEK,İNANCINI ÖZGÜR YAŞAYABİLMEK,BAŞÖRTÜSÜ KULLANMAK GERİİCİLİKMİDİR SENCE????
YA DA DİNSİZ OLMAK,,KİŞİLERİN İNANCINI KISITLAMAK,,VE DE ÇIPLAKLIK İLERİCİLİKMİDİR????
BİR SÖZÜ GETİRDİN AKLIMA : MEDENİYET DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ,,SOKAKTAKİ KÖPEKLER DE SENİN KADAR MEDENİ ;)
(ŞAHSA YAZILMAMIŞTIR)

Erdoqanın kullanacak başka bir kozu kalmadı dini öne sürüyor .. kardeşim din demek : LaikLiktir bir bakıma .. din we dewlet işlerinin birbirinnden ayrılması kabaca budur ..;) ama bunlar dewleti böyle yönetiyorlar eminim ki o kapalılarda neden kapandıklarını bilmedikce kapanıyolar .. kadınlar kapanıyolar hiç bir yerleri gözükmüyor kocalarının yanında ben kocamın dediğini yaparım efendi diyolar .. ama kocaları ise açık kadınlarla aşta fişta ..;) .. Erdoqann Sıff DewLeti Kullanıyor şimdi Cumhurbaşkanı .. bile demek istemedim Gül onun malzemesi oLdu onun da sonu gelcektir hükümet 3-4 yıLa .. düşücektir ;)

Halkın dini değerlerini hiçe sayan patron ve siyasetçilerin her fırsatta dini vecibeleri laiklik karşıtı gibi göstermeleri yüzünde. Tabi asıl amaçları ne laiklik ne din. Bu ülkede Fadimelerin, Ali Kalkancıların, Müslümlerin televizyon ekranlarından hiç düşmediği, inaçlı insanlara en fazla saldırıldığı 28 şubat dönemleri, en fazla banka hortumlanan dönem olmuştur. Bu bankaları hortumlayanlar da en fazla laiklik savunucusu ve başörtüsü karşıtı geçinen şahsiyetlerdir. Eski cumhurbaşkanımızın aile fotoğrafım dediği albümdeki şahısların tamamı hakkında dolandırıcılıktan dava açılmış ve bir çoğu ceza almıştır. Şimdi soruyorum... Bu ülkede din kavgalarından en fazla rant sağlayanlar kimler. Arkadaşlar kuru sloganlarla hareket etmeyin. Olaylara biraz daha geniş açıdan bakabildiğimiz zaman herşeyi daha iyi anlarsınız.

ülkenin başındakilerden tabi ki de...önceden bu kadar gündemde miydi yok üniye türban girmesi çıkması vss..

ülkenin başındakilerden tabi ki de...önceden bu kadar gündemde miydi yok üniye türban girmesi çıkması vss..

Birşeyin gündemde olmaması demek o sorunun ortadan kalktığını göstermez . Evet gündemde değildi çünkü üstü kapatılıyordu Çünkü biliyorlardı birşey yapamayacaklarını Türban konusunda. AKP Halkı , Türbanlıları derinden yaralayan bu konuyu gizlemek yerine ortaya cıkardı çözüm arayışına geçti..Ama yine birşekilde engellendi .

Ankete gelince Din değil daha çok tartışmalar ön planda. Yani İnsanlar bir şekilde birbirni didiklemek yemek istiyorlar ve dini kullanıyorlar bu yönde..

çözüm arayışı dediğin ülkeyi arap ülkelerine çevirmek mi..Yazık Atatürk laik bi devlet kurabilmek için ne çabalar sarfetmişti oysaki.Türbana karşı falan da değilim laik bir devlet çerçevesine herkesin kendi dinini yaşamasından yanayım işte o yüzden söyledim üniversite gibi devlet kurumlarında türban olmaz ,sokamazsın asla laik devlet yapısına aykırı.!!

Haç takmak yasak değil ama Türbansa yasak olan eyvv :) ve birşey daha Türban dini bir simge olduğu için değil daha çok siyasi bir simge olduğu için kabul edilmiyor .

Ve ben anlamıyorum Türban Laikliği nasıl bozuyor bana bir anlatırmısınız? Laiklik olarak bildiğiniz şey - din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması-ndan ibaret mi ?

şimdi sana inkılap tarihini mi anlatıcam...Onca şey var kılık kıyafet değişikliği var bunları ilkokul çocuğu bile adı gibi bilir.bak bugün onlara izin verilirse,diğer gün herkezin çarşaflar bürünmiceğinin garantisini nasıl verebilirsin.örneklerini görüyoruz deil mi herşeye kapalı olan insanların yaşadığı ülkenin nasıl geliştiğini,nelere maruz kaldığını,kimler tarafından sömürüldüğünü,yada halkın dinin innası suistimal edildiğinin...Gelişmeye ayak uyduramayan sınıfta kalır,en sonunda yokolup gider misal osmanlı devleti

Evet zaten sadece Atatürkü 6 Ok a indirgemişler ve onu biliyorlar tatlım inan inkılaplarını ilkelerini bilmek herşey değildir ve Laikliğin ne olduğunu pekala biliyorum senin bu kavramı nasıl anladığını sormuştum daha çok..

Peki sen bana İlerde insanların Çarşaflara bürüneceğinin garantisini verebilir misin ?

çözüm arayışı dediğin ülkeyi arap ülkelerine çevirmek mi..Yazık Atatürk laik bi devlet kurabilmek için ne çabalar sarfetmişti oysaki.Türbana karşı falan da değilim laik bir devlet çerçevesine herkesin kendi dinini yaşamasından yanayım işte o yüzden söyledim üniversite gibi devlet kurumlarında türban olmaz ,sokamazsın asla laik devlet yapısına aykırı.!!

Nedir bu hıncınız, kininiz, nefretiniz. Bir türlü anlayamıyorum. Allah aşkına türbana karşı değilim diyorsun, türbanlının kamu hizmeti alması engellensin diyorsun. Demezler mi bu ne perhiz diye. Hangi türbanlıdan ne kötülük gördünüz şimdiye kadar. İneğe tapan hindulara gösterebildiğimiz saygıyı, inancını yaşamaya çalışan türbanlıya gösteremiyoruz ya .... Daha ne diyeyim. Allah aşkına... Türbanı sevmeyin, önemli değil; takmayın, hiç önemli değil, takanı da sevmeyin, oda önemli değil; ama en azından sevene, takana saygı duyun. Türkiyeyi gezin bakalım hangi türbanlı ben bunu siyasi olsundiye takıyorum der. Hangi aptal siyasi bir simge için 4. sınıfta okulundan ayrılmayı göze alır. Ama unutmayın din için insan değil bir canını; vsaçları kadar da başı olsa seve seve feda eder. o halde neyin simgesinden bahsediyorsunuz. Yapmayın. Önce bir vicdan muhasebesi yapın. Empati kurabilmeyi deneyin. Mesela kot pantolon giydiğiniz için ikna odalarına alındığınızı veya 3. sınıfta okuldan atıldığınızı düşünün. Başkalarına olunca seyretmek ne kadar kolay değil mi? Onlar insan değil mi? Onlar ızdırap çekmiyorlar mı? Onlar gözyaşı dökmüyorlar mı? Unutmayalım; Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste demişler. O gözyaşları bir gün sel olamazmı? Olur,olur, elbet olur.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri