TomᚠUjfaluši | (1978 - )

Silencio

Kayıtlı Üye
Galatasaray Sportif A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada Club Atletico de Madrid futbolcuları Diego Forlan, Tomas Ujfalusi ve Jose Antonio Reyes için görüşmelere başladığını bildirdi. Fakat Reyes ve Forlan ile anlaşılamadı ama 4 gün sonra Tomas Ujfalusi Galatasaray ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Tomas Ujfalusi Galatasaray forması ile ilk maçına hazırlık maçında Liverpool karşısında sağ bek pozisyonunda çıktı ve aynı maçta Milan Baros'a iki asist yaptı. Galatasaray'lı oyuncular tarafından takımın yabancı kaptanı seçilen Ujfalusi, 1.Kaptan Sabri Sarıoğlu'nun oynamadığı maçlarda sahaya kaptan olarak çıktı. Galatasaray taraftarlarının en sevdiği oyunculardan biri olmayı başaran Ujfalusi, kendisi ile yapılan bir röportajda taraftarlar hakkında şunları söyledi; “Olağanüstü bir atmosfer altında maçlarımızı yapıyoruz. Taraftarımız çok etkileyici. Ancak ben buraya geldiğimde hayatım boyunca ilk defa gördüğüm bir duruma şahitlik ettim. Oyuncular, maçlardan önce tribünlere çağrılarak 'oley' sesleri altında motive ediliyordu. O, beni çok etkiledi, çok şaşırttı. Taraftarımız bizim 12. adamımız gibi. Onlara hak ettikleri başarıları yaşatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız.” Ujfalusi ilk golünü ise, 29. haftada oynanan ve Galatasaray'ın 4-0 kazandığı Sivasspor deplasmanında atmıştır. Ayrıca Ujfalusi'nin bu golü 5 sezon sonra Ujfalusi'nin attığı ilk resmi gol olmuştur. Ujfalusi bu sezon boyunca Süper Lig'de 40, Türkiye Kupası'nda ise 2 maça çıkmış bir de gol kaydetmiştir. Sezon sonunda ise takımın 3.kaptanı olarak Süper Lig kupasını kaldırmıştır.

ujfalusi33223232332.jpg

Ujfalusi takıma Burak Yılmaz'ın transfer edilmesinden sonra yeni takım arkadaşına bir jest yaparak kendisi için de ayrı bir öneme sahip olmasına rağmen 17 numaralı formayı Burak Yılmaz'a vermiş ve kendisi Hamburger SV'de giydiği 30 numaralı formayı Galatasaray'da terletmeye başlamıştır. 2012-13 sezon öncesinde oynanan TFF Süper Kupa mücadelsinde kart cezası olduğu için forma giyemeyen Ujfalusi, 2012-13 sezonundakii ilk maçında Kasımpaşa karşısında çıkmıştır. Bu maçta 30 numaralı forma ile 90 dakika mücadele eden Ujfa ilk kez bir resmi maçta Dany Nounkeu ile savunmanın göbeğinde görev yapmıştır. Süper Lig'in 2.haftasında ise Beşiktaş ile İnönü Stadyumu'nda oynanan derbi maça da Semih Kaya ile birlikte savunmanın göbeğinde başlayan Ujfalusi, bu maçta 90 dakika takım kaptanı olarak forma gimyiştir. Bu maçtan günler sonra Galatasaray A takımının Galatasaray A2 ile yaptığı hazırlık maçında ayağı çimlere takılan Çek stoper'in çapraz bağları kopmuştur ve 3 ile 6 ay arası forma giyemeyeceği açıklanmıştır. Bunun üzerine Olympique Lyon'un 35 yaşındaki Defans oyuncusu Cris transfer edilmiştir. Ujfalusi sakatlığı sonrasında ise "Kendimi ve vücudumu iyi tanıyorum. Futbolda bunun gibi durumlar her zaman olur sakatlanabiliriz bazen 1-2 hafta bazen de daha uzun zaman alabilir. Fakat ben iyimser bir yapıya sahibim her zaman iyiyi düşünürüm. Umarım tedavi sürecinin ardından sahalara hazır dönerim." açıklamalarında bulunmuştur. Ujfalusi, 2012-13 sezonunun ara döneminde takıma dönmüş fakat bu sefer de Menisküs'ü yırtılmış ve bir süre daha sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştır. 2012-13 sezonu boyunca bir daha hiç forma giyemeyen Ujfa "Gerekirse ücret almam" dese de yabancı kontenjanı nedeniyle sözleşmesi uzatılmamıştır. Galatasaray 2012-13 sezonunu Şampiyon tamamlamış böylelikle Ujfalusi'de Galatasaray formasıyla 2. Şampiyonluğuna ulaşmıştır.

TFF'nin yabancı sınırını 10 kişiye indirmesinin ardından kadroda yer alamayan Ujfaluši'nin sözleşmesi uzatılmamıştır. Ujfaluši resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Herkese merhaba, benim için endişelenmeyin. Veda etmek için geleceğim. Bütün Galatasaray taraftarlarına kucak dolusu sevgiler bir sene daha başka bir takımda futbol oynamayı düşünüyorum" ifadelerinde bulunmuştur.​

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri