Tesettür

---> Tesettür

Eyv . arkadaşım .. :)
Kalpte tutup tutmadığımı bilemezsn ki :)
Emin ol sadece giyimime yansımıyor :)

Gerçek iman sahibi vardır,ki onlar ''gerçek iman sahibi'' iseler,giyim,yaşam,davranış,konuşma her halleriyle 'gerçek iman sahipleridirler..

Birde kalbi pas tutmuş olupta,dışardan 'iman sahibi'gibi gözükmeye çalışanlar vardır.. Dışardan bakarsın ''ooooo,iyi din adamı bu,,ooo maşAllah maşAllah dinini imanını bilen biri'' dersin...Lakin kaplerinde,ancak tevbe ile yıkanabilen büyük bir ''kir'' taşırlar...Ki vay o riyakarların haline..

Birde,, bir kalpten inananlar daha vardır...Onlar İnanırlar aslında..Lakin davranışlarına giyimine vs yansıtamazlar...Masum bulurum onları vesselam..Bilemezler...Bilmezler..Bilemiyorlar nitekim..Kendi iç dünyalarında yaşarlar,yaşatırlar sadece...Devrin de Anti-din olarak yapılan psikolojik baskısıyla pek de öğrenmeye niyetleri olmaz heral...

İşte öyle dostum...
Bilemeyiz,kimler o yüreciğinde,kocaman bir hakiki AŞK yaşatır...

---> Tesettür

Gerçek iman sahibi vardır,ki onlar ''gerçek iman sahibi'' iseler,giyim,yaşam,davranış,konuşma her halleriyle 'gerçek iman sahipleridirler..

Birde kalbi pas tutmuş olupta,dışardan 'iman sahibi'gibi gözükmeye çalışanlar vardır.. Dışardan bakarsın ''ooooo,iyi din adamı bu,,ooo maşAllah maşAllah dinini imanını bilen biri'' dersin...Lakin kaplerinde,ancak tevbe ile yıkanabilen büyük bir ''kir'' taşırlar...Ki vay o riyakarların haline..

Birde,, bir kalpten inananlar daha vardır...Onlar İnanırlar aslında..Lakin davranışlarına giyimine vs yansıtamazlar...Masum bulurum onları vesselam..Bilemezler...Bilmezler..Bilemiyorlar nitekim..Kendi iç dünyalarında yaşarlar,yaşatırlar sadece...Devrin de Anti-din olarak yapılan psikolojik baskısıyla pek de öğrenmeye niyetleri olmaz heral...

İşte öyle dostum...
Bilemeyiz,kimler o yüreciğinde,kocaman bir hakiki AŞK yaşatır...

Valla seni tebrik ederim güzel edebiyat yapıyosun :)
Allah zaten bilir kim onu sever kim onun için ibadet eder..gerisini ne ben kuluna hesap veririm ne kulu benden hesap sorabilir :)

Aman arkadaşım yanlış anlama ha söz meclisten ddışarı :)
Genel itibariyle böyledir benim içn ..

Birde,, bir kalpten inananlar daha vardır...Onlar İnanırlar aslında..Lakin davranışlarına giyimine vs yansıtamazlar...Masum bulurum onları vesselam

:):)

Türbana karşı değilim ..türban=islam diyenlere karşıtlığım vardır :)

---> Tesettür

Valla seni tebrik ederim güzel edebiyat yapıyosun :)
Allah zaten bilir kim onu sever kim onun için ibadet eder..gerisini ne ben kuluna hesap veririm ne kulu benden hesap sorabilir :)

Aman arkadaşım yanlış anlama ha söz meclisten ddışarı :)
Genel itibariyle böyledir benim içn ..

:):)

Türbana karşı değilim ..türban=islam diyenlere karşıtlığım vardır :)

E edebiyatı severim... Lakin yapabilmek pek becerim dahilinde değildir...Nitekim iyi edebiyat yapan Şİnasi var,fuzuli var,yunus emre var,ahmet hamdi var,var da var...Tırnakları olamam vesselam edebiyat konusunda D:

Amenna...Rahman muhakkak bilir tabii,kim sever kim sevmez...Hele hesap sormak kimsenin haddine değildir..Bunda hemfikiriz...
Yok dostum,yanlış anlamam..Öyle kasıntılarım yoktur...Niye yanlış anlayayım hem,niye üzerime alınayım_? Hesap mı sordum ki_?

Son cümlenizde iyi olmuş vesselam... Ki türban=islam diyen bir birey,zaten İSLAM'ı anlayamamıştır...

---> Tesettür

E edebiyatı severim... Lakin yapabilmek pek becerim dahilinde değildir...Nitekim iyi edebiyat yapan Şİnasi var,fuzuli var,yunus emre var,ahmet hamdi var,var da var...Tırnakları olamam vesselam edebiyat konusunda D:

Amenna...Rahman muhakkak bilir tabii,kim sever kim sevmez...Hele hesap sormak kimsenin haddine değildir..Bunda hemfikiriz...
Yok dostum,yanlış anlamam..Öyle kasıntılarım yoktur...Niye yanlış anlayayım hem,niye üzerime alınayım_? Hesap mı sordum ki_?

Son cümlenizde iyi olmuş vesselam... Ki türban=islam diyen bir birey,zaten İSLAM'ı anlayamamıştır...

Eh nihayetinde anlaştık ..Evet katılıyorum sana :)
Edby sevmem ..Adı üstünde fuzuli :p

---> Tesettür

Konuyla alakasını çözemedim ama kısmen evet.Sizin "her şeyi o yarattı,her şeyin başında,kimse öyle olamaz" inancınızdan daha farklı.Tanrı'lık o kadar ulaşılmaz değildir.

Nasıl yani? kim yarattı peki seni sen nasıl var oldun?Herşeyin yaratıcısı RAHMANDIR .tanrılık diye bir şey yok ALLAH'ın99 ismlerinden hiçbirinde tanrı ismi geçmez .

Kuran-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Mümin kadınlara söyle, gözlerini sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, görünen kısmı hariç, ziynetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!)
Resulullah efendimizin açıklamaları ile âyetin manası şöyle oluyor:
(Mümin kadınlara söyle, gözlerini [yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, [Kolye, küpe, bilezik, kına, sürme gibi] ziynetlerini [ve ziynet taktıkları baş, kulak, kol ve ayaklarını] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!)
yeterlidir sanırım :)

---> Tesettür

Nasıl yani? kim yarattı peki seni sen nasıl var oldun?Herşeyin yaratıcısı RAHMANDIR .tanrılık diye bir şey yok ALLAH'ın99 ismlerinden hiçbirinde tanrı ismi geçmez .

Kuran-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Mümin kadınlara söyle, gözlerini sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, görünen kısmı hariç, ziynetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!)
Resulullah efendimizin açıklamaları ile âyetin manası şöyle oluyor:
(Mümin kadınlara söyle, gözlerini [yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, [Kolye, küpe, bilezik, kına, sürme gibi] ziynetlerini [ve ziynet taktıkları baş, kulak, kol ve ayaklarını] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!)
yeterlidir sanırım :)

Ellerini fazla Yorma Naz O Adam Adam Degil Yazmaya deymez :)

---> Tesettür

Ellerini fazla Yorma Naz O Adam Adam Degil Yazmaya deymez :)

arkadaşım dinimi anlatırken peygamberimizi anlatırken yorulmam ben :)

saygı kelimesi neye göre yukarıdaki ayette gözlerini haramdan kaçır diyo ama toplumdaki çoğu kızlarımız erkek arkadaşlarıyla nasıl öpüşülür bunun davasını güdüyo kafam basmıyo ALLAH doğru yolu göstersin

---> Tesettür

Başörtüsü ve kapalı giyimin,yeni moda adı

Örtünmek, gizlenmek, bir şeyin içinde veya arkasında gizlenmek. "STR" kökünden "tefe'ul" vezninde bir mastar. Bir fıkıh terimi olarak erkek veya kadının şer'an örtülmesi gereken yerlerini örtmesi demektir. Bir kimsenin örtmesi gereken ve başkasının bakması haram olan yerlerine "avret yeri" denir. Başka erkek veya kadının başkasının yanında avret yerlerini örtmesi gerektiğinde görüş birliği vardır. Sağlam olan görüşe göre, bir kimse tek başına olduğu zaman da örtünmelidir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri