Tecavüz ve Taciz Eden Mi Suçludur Yoksa Edilen Mi?

---> Tecavüz ve Taciz Eden Mi Suçludur Yoksa Edilen Mi?

Off çok saçma soru olmuş : / tabiki edenn birileri buna zemin hazırlasa bile edenin affı yok

Herkese göre degişir ;)

nası bi zihniyet bu sendeki !
zorlamı baktırıyo,zorlamı tecavüz ettiriyo bu insanlar kendilerine,ha bi zorlama olsa tecavüz edilen aynı zamanda tecavüz eden olur ki tecavüz diye bir terime gerek kalmaz idi.bir açık gördün diye saldırmak veya taciz etmek zorunda değilsin.yok ötesi..

(bkz:katil mi suçlu,kurban mı ?)

hahh!

zorlamı baktırıyo,zorlamı tecavüz ettiriyo bu insanlar kendilerine,ha bi zorlama olsa tecavüz edilen aynı zamanda tecavüz eden olur ki tecavüz diye bir terime gerek kalmaz idi.bir açık gördün diye saldırmak veya taciz etmek zorunda değilsin.yok ötesi..

hahh!

kimse sizinle aynı düşünmek zorunda degıl
bende sızın dedıgınız tarafından savundum olayı ama aksını dusunene de tepkı vermedım
''nası bır zıhnıyet sendekı ''cok cırkın bir üslup.
lutfen kendı gorusunuzu daha ılımlı ve guzelce savunun.

hahh!
Ne zihniyeti??
Ben üsteki üyeye dedim saçma dedi
bilip bilmeden konuşma!

ne olursa olsun suclu tabiki edendir.

o vatandaşın içinde varsa zaten acık giyinmiş kapalı giyinmiş pek fark etmez.

bölelerine çok güzel bi ceza uygulanmalı ;)

teşekkurler betül

kimse sizinle aynı düşünmek zorunda degıl
bende sızın dedıgınız tarafından savundum olayı ama aksını dusunene de tepkı vermedım
''nası bır zıhnıyet sendekı ''cok cırkın bir üslup.
lutfen kendı gorusunuzu daha ılımlı ve guzelce savunun.

üslubumda bir sıkıntı görememekteyim..lakin uyarı için teşekkür ederim..
aşağıya bir göz atınız..

Ne zihniyeti??
Ben üsteki üyeye dedim saçma dedi
bilip bilmeden konuşma!

eğer,konuşuyosam bir bildiğim vardır küçük hanım.sözlük yerine buralarda yazıyorsam belli ki cevap gerektiren,geniş bir sorun vardır.üslubum kırıcı olabilir ama bu zihniyete tahammülüm yok.(pek çok inasan gibi) affola..benim alıntı yapmamın sebebi senin genel manada görüşüne laf atmak idi.o sebeple herhangi bir yazından alıntı yaptım.
gel gelelim benim asıl sorunuma..bu yaşta veya şu ortamda (malesef pek çok insana hitap eden sosyal bir platform) böyle bir konuyu açan zihniyete bikaç sözüm var.öncelikle,yaş itibariyle küçük ve yeni ergenlerden olabilirsin ki katil mi? kurban mı? gibi bi sorunsal yaşayabilesin veya yaşını başını almış lakin aynı oranda zihniyet veya etik geliştirememiş bir insan olabilirsin bu sorunsalı yaşıyan.her ikiside sağlıklı nesiller adına tahammül edilemez tipler malesef.

güzel arkadaşım,böyle bir durumda mağdur bir insanın,bu hayvanlığı yapan insanla nasıl olurda kıyaslanması muhtemeldir.madem bi tarafını açan insanın(açık giyinenlerin abartı tasviri olsun) suçu var,yasaklıyalım.şeriat getirelim bu ülkeye..e o vakit iran'da yaşanan etik dışı olaylara bi göz atıvermek lazım.
en basitinden bu dünya bir imtihan dünyası..seni kışkırtan şeylerde olucaktır lakin sen doğru olanı seçmek zorundasın.eğer seçemiyosan inandığın dinde cezalandırılacaksın ve tanrın suçlu olarak seni kışkırtanı değil,seni görecektir.kaldı ki çok basit bir konu hakkında konuşuyoruz.
'dürtüleriyle başedemeyen özürlüler'...

her Allahın günü pek çok açık seçik insan gürüyorum.
ya ben (aklı başında her insan gibi) normalim,bu insanlara taciz veya tecavüz girişiminde bulunmayı aklımdan geçiremiyorum ya da nefsiyle baş edemeyen taciz ve tecavüzcüler normaller..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Taciz edilene suçludur der isek betülcüm,senin başörtün adına gösterdiğin direnişin bir manası olmaz muhtemelen...Hani özgürlük de özgürlük diye bağrıyoruz da hani kimse duymuyor ya...

Biz yaşam tarzı olarak,senle ben tasvip etmesekte biz öyle giyinip gezmesekte,,öyle olanlara saygılı olmak durumundayız...
Bırası Türkiye değil de İran olsa idi evet... Bağıralım çağıralım... miniyle geziyordu tacize uğraması haktır,suçlu budur dersin ona bişey demem...

Bir başörtülüde tacize uğrayabilir... Evet belki açık giyinmek bir oranda karşı tarafı dürtüyor olsa da,ben bu taciz olayını psikolojik sorun olarak görüyorum...

Yani şunu demek istiyorum...
Açık giyinen kadınlara karşı,,erkekler çoğu zaman zayıftır... Bu muhakkak.. Bakarlar..Kendi çaplarında hayeller kurarlar... Bu kadar....

Ama Bundan ötesine gidenlerin,,tacize ve tecavüze kalkışanların psikolojik sorunları vardır...Yani bunlar sadece kışkırtıcı giyinenlere değil,,başörtülülerede tecavüzde bulunabilirler...(Bakınız 80'lik nineye tecavüz olayları)

En kısacası,,bu insanların beyinlerinde bir sorun vardır...Temel problem budur...

teşekkürler yorumlarınız için.

Son düzenleme:

EDEN suçludur.
edilen memnunsa bu zaten tecavüz olmaz.

tabikide eden sucludur sadece acik giyinmekle olmuyorum cocuklara bebeklere bile taciz tecavuz ediyolar ne kadar dusuncesiz insanlarimiz var aynisini annelerine kardeslerine yapilsa namus gitti diye dusunurler

okadar çok çocuk denecek yaştaki çocuklara tecavüz ediliorki bunların suçu ne kız olmaları veya çocuk olmalarımı?

ayrıca kuzu büyük konuşuorsun

eden şuçlu ya insanlarımız nereye gıdıyor hiç bilmiyoroum allah hıdayet versın

Tecavüz eden tabiki suçludur o insan dışı varlık nefsine hakim olamıyor . Nefis çok öenmli birşeydir. Tabi bazı açık saçık giyinen ve dışarı çıkan insanlarda bu olaya davetiye veriyor gibi. ama biz o açık saçık giyinenleri görürsek kafamızı başka yere çevirip bakmamamaya özen göstericez haramdır.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri