soruyu bileni alnından öperim :D

BurSaRap

Kayıtlı Üye
Adamın biri berebere gitmiş traş olmuş, borcumuz ne kadar diye sormuş berber adama ;kasayı aç kaç para varsa kat 1 kuruşunu geri al demiş.adam kasayı açmış kaç para varsa katmış 1 kuruşunu geri almış. az sonra ikinci müşteri gelmiş o da traş olmuş borcumuz ne kadar demiş berber adama;kasayı aç kaç para varsa kat 1 kuruşunu geri al demiş.ikinci müşteride aynı şekilde 1 kuruşunu almış çıkmış..daha sonra üçüncü müşteri gelmiş o da traş olmuş ona da aynı şekil de kasayı aç kaç para varsa kat bir kuruşunu geri al demiş.üçüncü müşteride aynı şekilde 1 kuruşunu almış gitmiş.üç müşteri çıktıktan sonra berber kasaya bakmış ,kasada hiç para kalmamış.İLK MÜŞTERİ GELMEDEN KASADA KAÇ PARA VARDI???

Nasıl bir problemdir anlamadım. Ders çalışmadım ama bu problemi çözmeye ugrastım, kanser olurum die bıraktım :D

Türk lirasinin gecmisinde kurusdan daha kücük bir birim vardir
O da "para" dir yani
5 para 10 para 20 para 40 para gibi
40 para=1 kurustur
"Cigeri 5 para etmez" lafinda ki 5 para'da buradan gemektedir

simdi sorumuza gelelim
Berbere müsteri gelmeden önce kasada
35 para vardi

ilk müsteri geldi kasaya 35 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
Kasada 30 para kaldi
ikinci müsteri geldi kasaya 30 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
kasada 20 para kaldi
Üçüncü Müsteri geldi kasaya 20 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
ve KASADA PARA MARA KALMADI

:) :)

Türk lirasinin gecmisinde kurusdan daha kücük bir birim vardir
O da "para" dir yani
5 para 10 para 20 para 40 para gibi
40 para=1 kurustur
"Cigeri 5 para etmez" lafinda ki 5 para'da buradan gemektedir

simdi sorumuza gelelim
Berbere müsteri gelmeden önce kasada
35 para vardi

ilk müsteri geldi kasaya 35 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
Kasada 30 para kaldi
ikinci müsteri geldi kasaya 30 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
kasada 20 para kaldi
Üçüncü Müsteri geldi kasaya 20 para koydu 40 parasini geri aldi(40 para = 1 kurus)
ve KASADA PARA MARA KALMADI

:) :)
Google dan arattırıpta bulduğumuz şeyleri buraya kopyalama yapıştır şeklinde oyun oynamayalım. Oynuyorsanda arkadaşım altına alıntı yazarsan seviniriz. Bu 1 ihtardır ;)

Bu sorunun einsteinin hazırladığı soruyla arasında bir bağ var mı diye düşündüm.Bu soruyu einstein hazırlamış olabilir.2 soruda çok uzun çünkü

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri