Sorun Nerde?

DiReNiS

Bayan Üye
Biliyoruz Ki Ilk Insan Hz.adem Ve Hz.havva...
Allahu Teala Hz.adem Ve Hz.havvayi Yeryüzüne Gönderdiği Zaman Onlara Bazi Sesleri,konuşmayi Ve Bazi NESNELERİ öğretmiştir...
Fakaaat... Okullarimizdaki Tarih Derslerinde Ilk Insanlarin Konuşma Bilmediği öğretilir...ve De O önce Maymuna Benzeyen Yaratiktan Normal Insan Hale Dönüşümü Gösteren O Tablo Da Hala Gözümün önünde...evrim Teorisi Yani....böyle Bir şeyin Eğitim Sisteminde Işi Ne??? Bu Nasil Bir Tezatlik Bu Nasil Bir çelişki??? Ya Tarihimizde Bir Sorun Var...YA DA İNANCIMIZDA...
Inancimizda Bi Sorun Yok..
Tarihimizde Sorun...hangi Tarih Kitaplari çanakkale Savaşinda Peygamber Efendimizinde Sav Bulunduğundan Bahseder??????
Görüşleriniz Benim Için önemli.....

Ben Danimarkada dogdum büyüdüm vede yasiyorum.. Resmi din olarak hiristiyan diye gecer burada. Ama toplumun %80'i ataisttir aslinda. Yani hicbirseye inanmazlar. Bøylesi bi ülkede bile maymundan geldigimizi kucukten cocuklara okullarda asilamazlar. Ataist bir toplum olabilir ama her dine ve inanca saygili bir toplumda yasiyorum.
En azindan hürüm, düsüncelerimi øzgürce ifade edebilirim vede istedigimiz gibide giyinebiliriz. Bu haklar bize kendi ülkemizde ne yazikki sunulmuyor. Resmi dini islam olmasina ragmen ve yaklasik %99'un müslüman bir toplum olmasina ragmen.
Sorun sistemde.
Yazik bu insanlara!

Son düzenleme:
Ayşe arkadaşım sanırım ateist demek istedin yanlış anlaşılabilir çnkü ataist derken kemalist de anlaşılabilir sen bunu demek istemedin sanıyorum....
Evet o tablo hala bnmde gözümün önüne geliyo ama o tablonun altında bizlere zaten bu teorinin yanlışlığı anlatılıyor yani evrm teorsnn...Ama ne yazkki hala bu saçma ötesi teoriye inanıp aşılamaya çalışan 'sözde' öğrtmnlr yok değil...

Ataist'in anlami= Dinsiz demektir, kemalist veya ona inananlara ne derler o sözcügü istersen bi defa daha arastir faydasi olacaktir. Bu kelime hemen hemen ayni sekilde yazilmaktadir avrupadada. Istersen tekrar bi arastir ve øgren tam olarak ne demekmis. Belki bizim türkler yeni bi kelime türetmistir ama o ataistlikten haberim yok. Iyikide yok :)

yorumlarınız için tşk.kler...
fakat o tabloda evrim teorisinin yanlışlığı değil,direkt evrim teorisi anlatılıo...öyle öğretilio yani okullarda....liselerin tarih kitaplarını araştırın bi...
tarihimiz bir çok dini olayları yazmaz...
yani bir kanuni sultan süleymanın dinine ne kadar düşkün olduğunu,bir fatih sultan mehmetin dinine bağlılığını ve savaşlarda meydana gelen ilahi yardımı ve mucizeleri....
neden yazmazlar??çünkü o zaman islamiyet ön plana çıkar...
islamiyet ön plana çıkarsa nolur?? gençlerimiz islamiyete yönelmeye başlar...gençlerimiz islamiyete yönelirse nolur?? amerika harekete geçer hemen....yine bi yollunu bulup dinimizi unuuttaracak sistemler sokar hayatımıza....okuduğumuz tarih bile yalanlarla dolu....
başörtülerle üniversitelere girilmiyor...yök bilmem ne başkanı herif kalkmış diyorki eğer türban yasağı kalkarsa biz hocalar istifa ederiz....kapılara kilit vururuz.....nerde demokrasi??nerde özgür düşünce....yazık ki gittikçe inanç ve değerlerimizi kaybediyoruz.....kaybettiriolar,türlü oyunlarla.....

bence insanoğlunun yaratılışı geçmişi ve geleceği en iyi şekilde kuranı kerimde anlatılıyor siz oraya bakın bırakın evrim teorisini

bence insanoğlunun yaratılışı geçmişi ve geleceği en iyi şekilde kuranı kerimde anlatılıyor siz oraya bakın bırakın evrim teorisini

ORASI MUHAKKAK ARKADAŞIM....BELLİ Bİ YAŞA GELDİKTEN SONRA AİLEDEN DİNİ Bİ EĞİTİM ALAN VE AKLI BAŞINDA OLAN İNSAN ELBETTEKİ GERÇEĞİN KURANI KERİMDE OLDUNU BİLİR....FAKAT KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARIN BİLİOSUNUZKİ TEK EKOLLERİ ÖĞRETMENLERİ OLUYOR....DAHA O YAŞTAYKEN İNSANIN AKLINI KARIŞTIRIP,,ZİHİNLERİNE BAŞKA ŞEYLER SOKULUYOR...İŞTE SORUN BU!!!!

tur'i sina'dan alinti:
"nolur?? amerika harekete geçer hemen....yine bi yollunu bulup dinimizi unuuttaracak sistemler sokar hayatımıza....okuduğumuz tarih bile yalanlarla dolu...."
Burasi haric dediklerine katiliyorum. Amerikayi cok ilgilendirmez bizim Basörtümüz veya dinimiz, onlari ilgilendiren sey daha cok devletin kalkinmasi gelismesi ve kendine rakip olmasidir, bundan korkarlar. Bu baska bi konu, Herneyse..
Ama bizim kendi ülkemizde tarihden bu yana kadar bu ülkemizin aleyhine calisan yüksek mevkilerde malesef herzaman yer alanlar olmustur. Aleyhine nasil calistilar?; bizim hürriyetimizi alarak ve tur-i sina arkadasimin dedigi gibi dinimizi bize yasaklayarak, ve yavas yavas bizi dinimizden sogutarak alistirma yaptilar. Suanki oldugumuz durumada bi cok insan alismis zaten, normal görüyolar.

Son düzenleme:
bnce hala ewrim teorisine takılıp kalmanız saçma arkdaslar harun yahyann eserlerinden biri olan darwinizmi okumanızı tavsiye ederim dawrin ingilterede maymun ve insan kafatsını birleştrip siyahların maymundan gelme oldugunu idda edereke beyz ırkın sözde üstünlügünü kendnce"ispatlamış"fakat yine aynı ülkede kndi ırkından biri bir iki yıl sonra onn bu yalanını ortaya cıkarmıştır. eet bizlere avrupa tarhi die orta okulada dayatan ve yaratılan herseyn tesadüf oldugunu idda eden bi çok hocalarla karsılastık.düşünsenze 12 yasndasınız ailenz din öretmninz bir yaradan var dior(amenna )din dersnden cıkıp tarihe giriorsunuz sölnn başka 12 yasındaki bi çok beynn taşıyamacagı kavram kargasaları bide su ateislik konusunda bişiler sölemek istiorum artık gercek manada ateistin cok az oldugunu düşünüom gelen nesil okadar boşki ateist kelmiesnn tam manasını bilmden sadece ortamda caka satmak için ateistim dior iki dakka sonra bişi diosunuz "ayyy allah korusun "dio:D buyrun burdan yakın

bnce hala ewrim teorisine takılıp kalmanız saçma arkdaslar harun yahyann eserlerinden biri olan darwinizmi okumanızı tavsiye ederim dawrin ingilterede maymun ve insan kafatsını birleştrip siyahların maymundan gelme oldugunu idda edereke beyz ırkın sözde üstünlügünü kendnce"ispatlamış"fakat yine aynı ülkede kndi ırkından biri bir iki yıl sonra onn bu yalanını ortaya cıkarmıştır. eet bizlere avrupa tarhi die orta okulada dayatan ve yaratılan herseyn tesadüf oldugunu idda eden bi çok hocalarla karsılastık.düşünsenze 12 yasndasınız ailenz din öretmninz bir yaradan var dior(amenna )din dersnden cıkıp tarihe giriorsunuz sölnn başka 12 yasındaki bi çok beynn taşıyamacagı kavram kargasaları bide su ateislik konusunda bişiler sölemek istiorum artık gercek manada ateistin cok az oldugunu düşünüom gelen nesil okadar boşki ateist kelmiesnn tam manasını bilmden sadece ortamda caka satmak için ateistim dior iki dakka sonra bişi diosunuz "ayyy allah korusun "dio:D buyrun burdan yakın

EVET HARUN YAHYANIN O KONUDAKİ CD SİNİ İSLEMİŞTİM....ÇOK GÜSEL ANLATMIŞ.......
GERÇEK İNANCIN MANASINI BİLEN,ORTAMDA CAKA SATMAK İÇİNDE OLSA YARADANI İNKAR ETMES....BUNUN NE KADAR TEHLİKELİ OLDUNU BİLİR...GÜNÜMÜZ İNSANLARINDAN,MEDYADAN,VE BATIDAN ETKİLENDİKLERİ MUHAKKAK....GÖRÜOLAR VE UYGULUOLAR MAALESEF.....FAKAT DİL İLE İNKAR OLDUKTAN SONRA,,KALPTE İMAN OLMUŞ NE FAYDA??? YANİ EFENDİMİZ SAV ZAMANINDA BİLE İŞKENCELERİN EN AĞIRINI TADAN MÜSLÜMANLAR LA İLAHE İLLALLAH I AĞIZLARINDAN DÜŞÜRMEMİŞ...... O ZAMANLARDAKİ İMAN AŞKINI YAŞAMAK ZOR EVET GERÇEKTEN, BUNU KABUL EDİORUM, AMA FİYAKA OLSUN DİE DE ALLAH CC İNKAR EDİLMES (HAŞA)

Doğru ,zaten okullarda öğretilen tarih dünya savaşından osmanlı saray yaşamından ibaret onlarda yalan yanlış . Ve biz nasıl bir milletsek iki tarihe sahibiz adeta.. Nasıl bir tarihse bizimki.. Kimi 29 ekimi büyük bir tarih olarak görür kimine göre sadece kutlanılası bir gündür.. Ve evet her daim çelişiyoruz kendimizle bu konuyu cok cok düşündüm lisedeyken hocalarıma sordugumu hatırlarım ve aldıgım cevap şu olur - bilime dini karıştırmaki ilerleyebilesin- tamam doğru karışmaması gerek ama benim iki kalbim iki aklım yokki birini birini diğerini ötekine bırakayım.. bu yüzdendir kimsenin aklında belli bir düşnce yoktur.. bir yanda evrim öğretilir bir yandan Müslümanım İlk insan Ademdir denir..Evrim zaten başlı başına saçmalık :)

ya bütün okullarda böle öğretmiyor o tabloyu bnde gördüm ama bizim hocamız böle bişeyin olmadığını anlattı tarihe gelince ilk defa burda böle bir saçmalık okudum senn hocanda bir sorun varsa bn ne yapıyım

bütün hocalarda böle öğretmiyo herhalde ayrıca turk tarihinde bir sorun yok kardeşim olamazda çünkü dünya üzerideki en güzel ve en şanlı tarih TURK tarihidir ;)

ya bütün okullarda böle öğretmiyor o tabloyu bnde gördüm ama bizim hocamız böle bişeyin olmadığını anlattı tarihe gelince ilk defa burda böle bir saçmalık okudum senn hocanda bir sorun varsa bn ne yapıyım

bütün hocalarda böle öğretmiyo herhalde ayrıca turk tarihinde bir sorun yok kardeşim olamazda çünkü dünya üzerideki en güzel ve en şanlı tarih TURK tarihidir ;)

olmayan birşeyi niye bana burda anlatıyorsunuz,o halde neden kitaplarda var demedin mi_?
ya da demediniz mi...işte sorun burda anlayabilene ;)
senin hocan kitaptakilerin yanısıra gerçeğideanlatmıştır...ama her hoca bunu yapmaz ve yapmak zorundada değil ;) vicdana kalmış bir iştir ;)
muhakkak en güzel ve en şanlı tarih TÜRK tarihi.... bazı saptırmalar olmuş olsa bile yine en şanlısı ..onu inkar eden yok... ama tarih kitaplarının üzerinde her ne kadar türk isimleri görsenizde kaynakların birçoğu,rum,ingiliz gibi yabancı tarihçilerdendir ;)
mesela tarihçilerden gustov şlomberje ve barboro özellikle istanbulun fethi zamanını anlatırken hep bizanslıların tarafını tutarak,türk ordusunu yalan yanlış anlatmışır..ve günümüzde bu gerçekleri ortaya çıkarabilende nadir yazarlarımız vardır...(ziya şakir gibi..)
bunun yanısıra...o dönemin tarfsız tek tarihçisi olan kritovolos hakikatleri yansıtmaya çalışmıştır..fakat ''gerçekleri'' yazarken TEK başına oldğu için diğer tarihçilerin hemfikirlilikleri daha çok benimsenmiştir..
iyi araştırıp iyi okuyan bilir türk tarihindeki gerçekleri zaten...
damarlarındaki o asil kanla ve yüreğindeki imanla ne yanlış yansıtılmış ne doğru yansıtılmış anlayabilir ;)
anlı şanlı türk tarihim diyorsun ya....bi de bu tarihimizi daha güvenilir kaynaklardan bi öğrensen; inanmakta güçlük çekebileceğin çok olayla karşılaşacaksın...
her neyse benim anlatmak istediğim sadece yanlış olan birşeyi bizim eğitim sistemimize sokarak genç zihinleri kurcamaları ve o melhur osmanlı dönemi anlatırlırken o eşsiz padişahların o eşsiz iman aşklarından,savaşlarda gelen ilahi yardımlardan ve manevi bir takım mucizelerden hiç bahsedilmemesidir..
ee ingiliz tarihçilerinin vardır bir bildiği dimi ;)

http://www.harunyahya.org/tanitim/darwinizmin_karanlik_yuzu/index.html

canım buyur gir dinle kendi sorularını cewaplamıs olursun...

ama darwın ın ewrım teorisinin hiç bi bilimsel dayanağı yoktur!!

canım benim zahmet ettin çok saol da..en az on kere seyretmiş ve kitaplarında da okumuşumdur bunu :)

benim kafamı kurcalayan şey darwinizm değil....inanmadığım birşey kafamı kurcalamaz... benim kafamı kurcalayan..türk eğitim sistemine böyle bir inanışın sokulması _?

olmayan birşeyi niye bana burda anlatıyorsunuz,o halde neden kitaplarda var demedin mi_?
ya da demediniz mi...işte sorun burda anlayabilene ;)
senin hocan kitaptakilerin yanısıra gerçeğideanlatmıştır...ama her hoca bunu yapmaz ve yapmak zorundada değil ;) vicdana kalmış bir iştir ;)
muhakkak en güzel ve en şanlı tarih TÜRK tarihi.... bazı saptırmalar olmuş olsa bile yine en şanlısı ..onu inkar eden yok... ama tarih kitaplarının üzerinde her ne kadar türk isimleri görsenizde kaynakların birçoğu,rum,ingiliz gibi yabancı tarihçilerdendir ;)
mesela tarihçilerden gustov şlomberje ve barboro özellikle istanbulun fethi zamanını anlatırken hep bizanslıların tarafını tutarak,türk ordusunu yalan yanlış anlatmışır..ve günümüzde bu gerçekleri ortaya çıkarabilende nadir yazarlarımız vardır...(ziya şakir gibi..)
bunun yanısıra...o dönemin tarfsız tek tarihçisi olan kritovolos hakikatleri yansıtmaya çalışmıştır..fakat ''gerçekleri'' yazarken TEK başına oldğu için diğer tarihçilerin hemfikirlilikleri daha çok benimsenmiştir..
iyi araştırıp iyi okuyan bilir türk tarihindeki gerçekleri zaten...
damarlarındaki o asil kanla ve yüreğindeki imanla ne yanlış yansıtılmış ne doğru yansıtılmış anlayabilir ;)
anlı şanlı türk tarihim diyorsun ya....bi de bu tarihimizi daha güvenilir kaynaklardan bi öğrensen; inanmakta güçlük çekebileceğin çok olayla karşılaşacaksın...
her neyse benim anlatmak istediğim sadece yanlış olan birşeyi bizim eğitim sistemimize sokarak genç zihinleri kurcamaları ve o melhur osmanlı dönemi anlatırlırken o eşsiz padişahların o eşsiz iman aşklarından,savaşlarda gelen ilahi yardımlardan ve manevi bir takım mucizelerden hiç bahsedilmemesidir..
ee ingiliz tarihçilerinin vardır bir bildiği dimi ;)

Allahu Teala Hz.adem Ve Hz.havvayi Yeryüzüne Gönderdiği Zaman Onlara Bazi Sesleri,konuşmayi Ve Bazi NESNELERİ öğretmiştir...
Fakaaat... Okullarimizdaki Tarih Derslerinde Ilk Insanlarin Konuşma Bilmediği öğretilir...ve De O önce Maymuna Benzeyen Yaratiktan Normal Insan Hale Dönüşümü Gösteren O Tablo Da Hala Gözümün önünde...evrim Teorisi Yani....böyle Bir şeyin Eğitim Sisteminde Işi Ne??? Bu Nasil Bir Tezatlik Bu Nasil Bir çelişki??? Ya Tarihimizde Bir Sorun Var...YA DA İNANCIMIZDA...
Tarihimizde Sorun...hangi Tarih Kitaplari çanakkale Savaşinda Peygamber Efendimizinde Sav Bulunduğundan Bahseder??????

yazdıklrını ii oku net ve kesin bir şekilde okullarda tarih derslerinde ilk insanların kouşma bilmediği ve maymundan geldiği öğretilir demişsin bn ne diyorum ii bak bütün hocalar böle deil senn hocanda bir sorun varsa bn ne yapıyım diyorum olayı neden saptırıyosun ayrıca tarihimizde bir sorun var diyosun bnde en şanlı tarih TURK tarihidir diyorum ki öle sende kalkmış tarihimizn yalan yanlış şeylerle dolu olduğunu net bir şekilde belirtiyosun hz muhammed in cnakkale savaşında savaştığı gibi yani net ve kesin yargılar kullanıyosun ve buda yetmiyor yazdıklarım yanlışmış gibi bna cvp veriyosun ilginçç kusura bakma ama sen TURK tarihini yanlış öğrendin yada sana yanlış öğretildi die bütün tarihcileri burda küçük düşüremezsin şimdi sen böle bişey yazmadımda dersin ama o zmn net ve kesin yargılar kullanmıycaksın bnce senn edebiyat hocandada sorun varmış kusura bakma ama bişeyden emn olmadan net yargılar kullanamazsın bunu bilmen gerekiyor ;)

yazdıklrını ii oku net ve kesin bir şekilde okullarda tarih derslerinde ilk insanların kouşma bilmediği ve maymundan geldiği öğretilir demişsin bn ne diyorum ii bak bütün hocalar böle deil senn hocanda bir sorun varsa bn ne yapıyım diyorum olayı neden saptırıyosun ayrıca tarihimizde bir sorun var diyosun bnde en şanlı tarih TURK tarihidir diyorum ki öle sende kalkmış tarihimizn yalan yanlış şeylerle dolu olduğunu net bir şekilde belirtiyosun hz muhammed in cnakkale savaşında savaştığı gibi yani net ve kesin yargılar kullanıyosun ve buda yetmiyor yazdıklarım yanlışmış gibi bna cvp veriyosun ilginçç kusura bakma ama sen TURK tarihini yanlış öğrendin yada sana yanlış öğretildi die bütün tarihcileri burda küçük düşüremezsin şimdi sen böle bişey yazmadımda dersin ama o zmn net ve kesin yargılar kullanmıycaksın bnce senn edebiyat hocandada sorun varmış kusura bakma ama bişeyden emn olmadan net yargılar kullanamazsın bunu bilmen gerekiyor ;)

edebiyatta anlatılmaz bu canım tarih derslerinde anlatılır :D

edebiyatta anlatılmaz bu canım tarih derslerinde anlatılır :D

ewt kesinlikle tarih dersinde anlatılır ama gercekten senn edebiyattında sorun var ne dediğimi anlamamışsın bnm orda kasdettiğim kesin yargılar kullanman ve bütün tarihcileri aynı kefeye koymandı ama dediğim gibi edebiyat hocanda sana yanlış şeyler öğretmiş kesin bir bilgi bilbeden konuşmaman gerekir canımm;)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri