Sonsuza Dek - Balıkların Aşkı

ashli

Bayan Üye
SONSUZA DEK- BALIKLARIN AŞKI

’’acılar yaşıyorum kavuşmak bedeliyle
bekliyor biliyorum az ötemde sessizce
adımlarım yaklaştı görüyorum orda işte
kayboluverdi yine sokaklar arasında…’’

Zodyak’ın reel dünyadan kopuk, o güçsüz görünümü altında iç dünyasında nice fırtınalara direnen, dışardan bakınca sakin bir denizi andıran ütopik balık insanları…

Cennet ve cehennem kavramını aynı anda yaşayan, arafta kalmak gibi bir lüksleri olmayan, ya dibinde hayatın ya da zirvesinde , kendisi de o yere nasıl geldiğini bilmeden hisleriyle, iç sesiyle yürüyen sürgün öteliler…

Beşeri aşkla pişen, dünya sınav alanında kendisine verilen ödevin aşkla sınanmak olduğunu idrak eden, ilahi aşkın basamaklarından bir bir,

kah sürüne sürüne, kah uça uça sonsuzluğa yücelen aşk insanları…

incitmeyim diye kendini inciten,kırmayım diye kendini kıran, fedakarlık timsali, lale devrinden kalma çocuklardan olan balık insanları…

Klasik astrolojiye göre Jüpiter etkisinde olan, modern astrolojide Neptün’ ün ağır vurgunuyla imtihana tabi olan, aşkın sembolü Venüs’ ün yüceldiği burç olma payesiyle onurlandırılan, dünyevi hırsları olmayan, Leyla’ dan geçme faslında Mevla’ yı bulma yollarında itilen kakılan insanlar…

Aşkın sonsuzluk iksirini arayan, ne kadar çok uğrasa da hayal kırıklığına yine de aramaktan, sevmekten ümidini kesmeyen insanlar…

Bir balık’ ın aşkı hiçbir dünyalının aşkına benzemez, kuyuya atılan Yusuf, ateşe atılan İbrahim’ dir onlar, ne sızlanırlar ne isyan ederler aşk ise söz konusu, ölümü, aşk ile eşdeğer biçerler.

Eyyub gibi sabrı dokurlar, beklerler… Sonsuz olan aşkın özlemiyle kendi ruhlarına öz olanı, eş olanı ararlar, bu yolda sessiz ve derinden giderler,

Acılarını bir başlarına çeker, ne yardım alır ne de dilenirler…

Yaşamın diğer alanlarında istikrarsız bir görünüm çizmelerine rağmen aşkta bir o kadar tutkulu, sahiplenici ve bağlılık yemini ederek sonsuza dek idealize ettikleri aşkın özlemiyle hedeflerinden bir kez bile şaşmayan balık insanları…

Fiziki bedeni, tensel doyumu değil, ruhsal çekim alanıyla ikilikten birlik olmayı, birlikten hiç olmayı düşleyen, sonsuzluk yolunun aşk sarhoşları…

Neptün’ ün zıpkınından aşk vurgununu yiyen, Venüs’ün kadehinden aşk şarabını içen , Jüpiter’ in kasesinden yüce erdemleri seçen, bu dünyaya bir iki beden fazla gelen balık insanları…

En nihai, çıktıkları bu sonsuz aşk arayışında,bir simurg gibi aşkın kendileri olduğunu, kendilerinde var olanı aradıklarını idrak eden, insanın kendini bilmesinin en büyük sır olduğunu o sırra haiz olanların bu aşk ile sonsuzluğa ulaşacağını anlarlar…

Aşk içimizde bir cevherdir, aşk kainatın özüdür, aşk ile başlayan her iş huzura ulaştırır, aşk’ ın mekanı gönlümüzdür, ve insan gönlüne sığdıramadığını, başka hiçbir yere sığdıramaz…

Balık yönlerinizi keşfetmeniz dileklerimle…

alıntı

---> Sonsuza Dek - Balıkların Aşkı

incitmeyim diye kendini incitenkırmayım diye kendini kıran fedakarlık timsali lale devrinden kalma çocuklardan olan balık insanları… :D

Güçsüz,Savunmasız,Aciz İnsanlar.Üzülüyorum onLar adına.
Bu nedenledir ki tam tersi özelliklere sahip Akreple uyumLu kıLınmışlardır.:pp

Aşkın sonsuzluk iksirini arayan ne kadar çok uğrasa da hayal kırıklığına yine de aramaktan sevmekten ümidini kesmeyen insanlar…
:/ Malesef ki Çok doğru tespitlerde bulunmuşlar adımıza..
teşekkürler.

Güçsüz,Savunmasız,Aciz İnsanlar.Üzülüyorum onLar adına.
Bu nedenledir ki tam tersi özelliklere sahip Akreple uyumLu kıLınmışlardır.:pp

Doğrudur :)

Aşkın sonsuzluk iksirini arayan ne kadar çok uğrasa da hayal kırıklığına yine de aramaktan sevmekten ümidini kesmeyen insanlar…
:/ Malesef ki Çok doğru tespitlerde bulunmuşlar adımıza..
teşekkürler.

Benim de ay burcum balıkta çok iyi anlıyorum..

Rica ederim :)

incitmeyim diye kendini incitenkırmayım diye kendini kıran fedakarlık timsali lale devrinden kalma çocuklardan olan balık insanları…

ßizim değerimizi biLen yok kii ( :

Acılarını bir başlarına çeker ne yardım alır ne de dilenirler…
İşte bu çok doğru.. Hep yaLnızım !
SağL AshLi'm

incitmeyim diye kendini incitenkırmayım diye kendini kıran fedakarlık timsali lale devrinden kalma çocuklardan olan balık insanları…

ßizim değerimizi biLen yok kii ( :

Acılarını bir başlarına çeker ne yardım alır ne de dilenirler…
İşte bu çok doğru.. Hep yaLnızım !
SağL AshLi'm

Benim de bir yanım balık...Yazılanlar hep doğru biliyorum..

Rica ederim cnm...

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri