Sizce Türkiye'de tek maaş ile geçinebilmek mümkün mü?

Sizce Türkiye'de tek maaş ile geçinebilmek mümkün mü?

• Asgari ücret yeterli.

Oy: 0 0.0%
  • Emekli maaşları yeterli.

• Maaş olmadan yardımlarla geçinmke bile mümkün.

• Kullanılan toplam oy
    6

HandsomeQuart

Kayıtlı Üye
Ekonomisinin hızla büyüdüğü söylenen bir ülkede neden halk hala geçim sıkıntısı içinde? Peki gerçekten halk geçim sıkıntısı yaşıyor mu sizce?

---> Sizce Türkiye'de tek maaş ile geçinebilmek mümkün mü?

Sen hangi ülkede hangi millette fakirlerin, normal insanların kazandığını gördün de bunu Türkiyeden bekliyosundostum ?

WнιтєRσσт;4432348' Alıntı:
Sen hangi ülkede hangi millette fakirlerin, normal insanların kazandığını gördün de bunu Türkiyeden bekliyosundostum ?

avrupanın bir çok ülkesinde. amerikada...
lüks geçinemezsin ama türkiyedeki kadar da kötü olamaz... asgari ücret açlık sınırı altında, memur-emekli maaşları yoksulluk sınırının altında. devletin utanç kaybağıdır bu.

avrupanın bir çok ülkesinde. amerikada...
lüks geçinemezsin ama türkiyedeki kadar da kötü olamaz... asgari ücret açlık sınırı altında, memur-emekli maaşları yoksulluk sınırının altında. devletin utanç kaybağıdır bu.

Devletin yediği haltlarıbilmem.

Ama avrupanın birçok ülkesi ve amerika kısmına katılmıyorum. Plensilvanyaya gittim ben orasıda Amerika. Amerikanın Şanlı Urfası yada Samsunu diyelim gelir olarak.

Amerika dünyanın en çok borcu olan ama bi o kadarda bunu belli etmeyen ülkelerin arasında. Bizler doğuyu kürt egeyi gavur karadenizi laz diye ayırırsak insanlarımız bu sofistike düzende açta kalır yoksulda kalır bunu herkeste görür. Türkiye ekonomi açısından çoğu Dünya devinden daha da ileri seviyede. Bunu TRT3'de hergün Mecliste palavra atanlardan duymuyorum dışarı çıktığımda çoğu şehirde Porscheler, Mersolar, Bmwler geziyor. Ben Bilişim Teknolojileri Uzmanıyım diyelim. Bugün benim bile aylık gelirim yeri geliyor 10 bin lirayı bulabiliyor. Harcayabileceğim birçok yer var. Kafayı verenler kazanabiliyorda. Ama dediğim gibi alt sınıfı her zaman yükseltemezsin. Bu Dünyanın heryerinde böyledir. Amerikada zencilmoruk kardeşlerimize bi bak istersen çooğu neden esrar kokain işine giriyorlar ?

WнιтєRσσт;4432363' Alıntı:

Ama avrupanın birçok ülkesi ve amerika kısmına katılmıyorum. Plensilvanyaya gittim ben orasıda Amerika. Amerikanın Şanlı Urfası yada Samsunu diyelim gelir olarak.

Amerika dünyanın en çok borcu olan ama bi o kadarda bunu belli etmeyen ülkelerin arasında. Bizler doğuyu kürt egeyi gavur karadenizi laz diye ayırırsak insanlarımız bu sofistike düzende açta kalır yoksulda kalır bunu herkeste görür. Türkiye ekonomi açısından çoğu Dünya devinden daha da ileri seviyede. Bunu TRT3'de hergün Mecliste palavra atanlardan duymuyorum dışarı çıktığımda çoğu şehirde Porscheler, Mersolar, Bmwler geziyor. Ben Bilişim Teknolojileri Uzmanıyım diyelim. Bugün benim bile aylık gelirim yeri geliyor 10 bin lirayı bulabiliyor. Harcayabileceğim birçok yer var. Kafayı verenler kazanabiliyorda. Ama dediğim gibi alt sınıfı her zaman yükseltemezsin. Bu Dünyanın heryerinde böyledir. Amerikada zencilmoruk kardeşlerimize bi bak istersen çooğu neden esrar kokain işine giriyorlar ?

ben memurlar emekliler ve asgari ücret çalışanlarından bahsediyorum.

ben memurlar emekliler ve asgari ücret çalışanlarından bahsediyorum.

Bende diyomki Memurlar ve emeklilerde de sıkıntı yok babacan.

Asgari ücretle çalışanların sıkıntısı hep vardı diyorum buna çözüm yok dünyanın hiçbiyerinde diyom. Dünyada oyuncak sanayini alt etmiş Çinde aylık 100$ maaşlar Japonyada yine aynı, Yarı Türkiye Almanyada öyle oldu artık işsizlik konusunda. Oralarda seminere gidiyoz görüyoz yani ntvmsnbc'nin ekonomi sayfasından okumuyoz.

WнιтєRσσт;4432371' Alıntı:
Bende diyomki Memurlar ve emeklilerde de sıkıntı yok babacan.

Asgari ücretle çalışanların sıkıntısı hep vardı diyorum buna çözüm yok dünyanın hiçbiyerinde diyom. Dünyada oyuncak sanayini alt etmiş Çinde aylık 100$ maaşlar Japonyada yine aynı, Yarı Türkiye Almanyada öyle oldu artık işsizlik konusunda. Oralarda seminere gidiyoz görüyoz yani ntvmsnbc'nin ekonomi sayfasından okumuyoz.

emeklide sıkıntı yok mu? 1000TL maaşla nasıl geçineceksin? Faturalar ne kadar? Kira ne kadar? Mutfak masrafı ne kadar?

WнιтєRσσт;4432363' Alıntı:

:3dgxk:

emeklide sıkıntı yok mu? 1000TL maaşla nasıl geçineceksin? Faturalar ne kadar? Kira ne kadar? Mutfak masrafı ne kadar?
,

hollandada yasiyorum. tek maasla borc batagina giriyorsun, burdaki borclar turkiyedeki gibi degil. turkiyede fazla zam gelmiyor, ama burda 100 euroluk borcunu sattilar mi satma parasi olarak 100 euroluk borcun oluyor 500 euro. odemeyeye devam ettiginde 1000 lere 5000 liere kadar cikiyor.
bir nevi tefecilik var hemde resmi...
elini verdinmi kolunu kaptiriyorsun.
turkiyenin durumu avrupadan kat kat iyi. 2 yerdede yasadim ve yasiyorum.

Şu ülkede herkes aç, herkes geçim sıkıntısı çekiyor. Ama biride çıkıp demiyor ki aga bu kadar insanın elinde nasıl iphone oluyo, AVM lerin otoparkları her gün nasıl tıklım tıklım dolu oluyo, bi alışverişe gidiliyo eller poşetler dolusu geri dönülüyo. İktidar yanlısı değilim ama ekonomi bakımından bu ülkede iyi giden bi şeyler var, bunu inkar edemeyiz.

Bu Vergilerle Mümkün Değildir.. Ancak Kıt kanaat

yıl 2013 dostum. bir eve en az iki maaş giriyor. artık kadın iş hayatında aktif rol oynuyor. karı-koca çalışan eve en az 4 bin girer.kaldı ki avrupada maerikada da tek maaşla geçinmek imkansız.

Şu ülkede herkes aç, herkes geçim sıkıntısı çekiyor. Ama biride çıkıp demiyor ki aga bu kadar insanın elinde nasıl iphone oluyo, AVM lerin otoparkları her gün nasıl tıklım tıklım dolu oluyo, bi alışverişe gidiliyo eller poşetler dolusu geri dönülüyo. İktidar yanlısı değilim ama ekonomi bakımından bu ülkede iyi giden bi şeyler var, bunu inkar edemeyiz.

tuttum seni cocuk.
*
tek maasla gül gibi gecineblrsn istersen
katlanmayı bilirsen
ben öyle yapıyorum
kendime yetiyorum

Büyük Şehirdee Yaşıyorsann Zorr...... 1200 lira alsan kira-ev ihtiyacları-faturalar-kendi ihtiyacların derkenn içerii bile giriyon çoguu ay :D

Benim babam asgari ücret alıyor ama çok rahat geçinebiliyoruz, normalin üstünde yani.
Buna göre, ben memur maasıyla geçinilebilir dedim.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri