Sizce İdam Cezası Geri Getirilmelimi ?

Sizce İdam Cezası Geri Getirilmelimi ?

• Evet

Oy: 149 63.4%
  • Hayır

Oy: 79 33.6%
  • Diğer

Oy: 7 3.0%

• Kullanılan toplam oy
    235
---> Sizce İdam Cezası Geri Getirilmelimi ?

ben zaten haklı haksız aramıyorum kendi düşüncemi söylüyorum kardeşim .

olabilir onun düşüncesi sana daha mantıklı gelebilir . herkesin farklı

düşüncesi olacaktır :D

Düşüncem derken İslam bunu söylüyor :) Ben değil :D

Evet, kesinlikle. Dini kolaylaştıralım, zorlaştırmayalım. Bunun devamı da var; "sevdiriniz, nefret ettirmeyiniz." Yalnız, bu hiç bir zaman demek değildir ki, dini tahrif etmek veya ondan eksiltmek yahut onda ziyadelerde bulunmak.

Kaynaklarda gelen hükümler, "kısasa kısas" şeklindedir. Maktulün velisinin bağışlaması söz konusu olmadıkça, -ki bunda da diyet söz konusudur; kısas ortadan kalkmaz. Bu ise "Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki, suç işlemekten kaçınırsınız" ifadeleri ile açıklığa kavuşturulmuştur. Daha sonrasında, peygamberin son hac farizasını yerine getirdiği vakit vermiş olduğu veda hutbesine yönlendirmek isterim sizi. Bir mukayesede bulunmanız için. Acaba o ayetleri, peygamber nasıl anlamış, siz nasıl anlamışsınız.

Sizin öne sürdüğünüz nokta üzerinde mezheplerde ihtilaf yoktur. Çok üzgünüm!

ben zaten bu konu üzerinde mezheplerin ihtilaf içine girdiğini öne sürmüyorumki. yorum farkı olabilir diyorum. neyse konu sapmasın .bana göre ALLAH kendi verdiği canı kendisi alır .

saygılarımla

sakin olalım :D ankete oy verıp dagılın :D tartısmaya cevrılmesın :D

Admin hanım, varsa söyleyeceğiniz söz buyurun, burada insanlar konuşuyoruz, bu ne müdahale sebepsiz ve gerekçesiz! Bunu yapmayın!

İdam cezası olmaması başlı başına hata...

Admin hanım, varsa söyleyeceğiniz söz buyurun, burada insanlar konuşuyoruz, bu ne müdahale sebepsiz ve gerekçesiz! Bunu yapmayın!

ben solemem gerekenı soledım dert etme alan aldı..
ortalıkta kavga amaclı dolasmasan ıyı edersın.. eglenmene bak
ıyı forumlar

Görüldüğü gibi insanların koyduğu yasaklar her zaman değişir oysa ilahi yasalar her daim kalıcıdır.Başka bir şeyse idam gelmeli. kendi çocuğuna tecavüz edilse? ananıza bacınıza? aman öldürmesinler 20 sene yatsın çıksın diyebiliyorsa eyvallah şerefini sorgula. Bir mehmetçikte senin oğlun yada kardeşin olsa hakkaride yada şırnak ta olsa telefonun yada polisin sokağan gelmesinden korksan bunları söyleyemezsiniz.

Evet.En başta apo itini assınlar sonra da seri katilleri,tacizcileri vs vs assınlar arkadaş yoksa bu ülke insanları yola gelmez.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri