»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> » Söyleyecek bazı cümlelerim var benim... « l Birgül

Çınarın altına oturduğunuzda kendiniz değil, çınar olun, ormanda orman, kırda kır, insanlar arasında insanlarla olun.
Susanna TAMARO

Çocuklukta hep böyle değil midir? Hatıralar hava ve zaman tesiriyle yıpranmış, delik deşik olmuş bir sahife şeklinde kalır.
Halid Ziya UŞAKLIGİL

Ölüm ona göre son derece kolay ve doğal geliyordu bu sırada. Yaşam denilen şey alaycı bir aldatmadan başka bir şey değildi.
Sadık HİDAYET

Arzu ölür mü?
Onu can sıkıntısından bunalanlar bilir. Hayatla aralarında cama benzer şeffaf bir engel vardır. Sinekler gibi çırpınırlar, bu cam delinmez.
Necip Fazıl KISAKÜREK

Daha önce hiç bu kadar özensiz sevilmemiştim. Aslına bakarsan çokta üzülmedim. Gidişin yüzünden aşka küsecekte değilim. Hatta ona inanmaya devam edeceğim. Aşka hep inanırız çünkü; o dünyanın en gerçek yalanıdır.
Kahraman TAZEOĞLU

Ne güzel şey hatırlamak seni:
bir mavi kumaşın üstünde unutulmuş olan elin
ve saçlarında
vakur yumuşaklığı canımın içi İstanbul toprağının.
İçimde bir insan gibidir
seni sevmek saadeti.

Nazım HİKMET

İyi ki sen varsın
Ekmek arası balık gibi girdin hayatıma

Ahmet ERHAN

Şimdiden bir hatırasın
Açmışsa bir sardunya saksıda
Bütün (aşklar) paranteze alınsın
Bıraktım ellerimi, artık sana bunu yazsın
mektuplar postaya takılırsa.
Ey aşk sen
Artık bazı şarkılar kadar yaralısın.

Didem MADAK

Aşk, gülü dikeniyle avuçlamak; ama kanayan ellerin hesabını gülden sormamaktır.

İskender Pala

İki bardak çay arası bir hayat ! Biri açık biri demli söylenmiş, ikisininde payına birer şeker düşmüş iki bardak çay.. Sabah yerinde bir aceleyle işe gitmek için çıktıktan sonra yüz metre kadar yürüyüp, insanların sabah telaşından bir süreliğine kurtulmak adına söylenmiş dumanı üzerinde iki bardak çay.. Yanlarına birer simit eşlik eden, sabahı daha da sabah yapan iki bardak çay.. İşe giden yoldan önce, rıhtıma ve metroya uzanan sokakları geçmeden önce yudum yudum içilip tadına varılmış iki bardak çay.. Günün yormaya başlamadığı en güzel vaktinde, sabahında içilmiş iki bardak çay.. Ve tam içildikten sonra günün ağırlığının üzerine binerek, hasreti tutuşturduğu yüreği kavuran iki bardak çay. Sonrasındaysa akıllara meşhurlardan bir dize getiren iki bardak çay :
Çaycı getir ilaç kokulu çaydan
Dakika düşelim senelik paydan
Geçen saatlerin, günlerin tüm ağırlığına ve yorgunluğuna kendini feda etmiş, dinlendirme rolünü üstlenmiş iki bardak çay.. Keyif olmuş, muhabbet olmuş, özlem olmuş, sabahlara ve gün batımına arkadaş olmuş iki bardak çay.. Gri kent Ankara ‘dan yol almış, İstanbul silüetine karşı içilmiş, sağ omuzun üzerinden Haydarpaşa’yı gören iki bardak çay..

-Alıntı-

Saatlerce elini tutmak var geçen her saniyede nefesini hissetmek var. Avucunun içindeki terde huzur bulmak var.Birşeyler herzaman engel.Yazdığın mesajlar azalacak gittiğimiz filmler azalacaken sonunda kokun gidecekellerin gidecek. Sesin gidecek kulağımdan. Git gide uzaklaşacaklar.Birer birer.Teker teker.Gülümseyişin gidecek sonra.Eskisi gibi olamayacağız. Bir gün elin elimde olmayacak.Birşeyler herzaman engel. Zaman engel. Çünkü sevgilim zaman durmayacak. Günler geçecek gülüşün gidecek hepsi hepsi bitip gider. Ve ben zamanı tutamayacağım. Sevgini tutamayacağım. O yüzden sen bana gülümserken başım omzundayken dursun zaman. Çünkü benseni özlemekten çok korkuyorum

Sana bakınca kalbimin sesini duyabilseydin keşke. Bana dokunduğunda yerinden fırlamak üzere olduğunu görebilseydin

birisi senin canını çok yaktığında kalbinin kırıldığını gerçekten hissedersin sanki kaburgalarının içinde cam kırıkları parçalanıyor gibi. ağlarsın ağlarsın ve ağlarsın. o kadar çok ağlarsın ki ağlamaktan nefes alman zorlaşır. yatağına uzandığındaağlamaya devam ederken “neden böyle oldu ki” dersin. o’nun sana neler yaptığını düşünürsün ve “eğer öyle yapmasaydı nasıl olacaktı’ları… insanlar sana her şeyin geçeceğini söyler ama onlar nasıl hissettiğini bilmez. zaten kimsenin umrunda değilsindir..

Yağmur yağmur...
Kirpiklerimde ve hatta gözbebeklerimde

Islatabilirler istedikleri kadar
Bu yağmurlar beni
Sensiz ıslanmaz yüreğim...

Ceyhun Yılmaz

Ben hiç böylesini görmemiştim
vurdun kanıma girdin itirazım var.

Atilla İlhan

Sen benim sözlerimi alırsın kucağına ben seninkilere başımı yaslarım. Onların yanına dönmeden önce yaralarımızı merhemliyoruz aslında anlasana.”

“aşık olduğunda nasıl hissedersin büyük anne?
bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki aşık olduğun kişinin seninle yaşamaya değer biri olduğuna dikkat etmelisin.”

Her şeyden biraz kalır diyordu hayat
Kavanozda biraz kahve
Kutuda birkaç sigara
İnsanda biraz acı.

buralar soğuk sevğilim ellerim üşür oldu benım yine..
hadi gelde tut şimdi. ısıt ellerımı sonra yureğimi..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri