»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> » δoŁ чαпıмα чαtsαм sєпi uчusαм, Hєp гüчαdα kαŁsαм « l Birgül

Uykumu uyuttum uykusuz yatıyorum. Ama sen her şeyden habersiz. Ne güzel uyuyorsundur kim bilir? Ne kadar güzeldir saçlarının yastığı öpüşü. Tabi ne yastığın haberi var ne saçlarının. Ben uyumuyorum. Yastığım da yok saçların da.

Çok seviyorsun değil mi ? O bir şey anlatırken suratının her bir milimini incelemekten Ne dediğini anlamıyorsun bu yüzden hep gülümseyerek cevap veriyorsun Bazen aptal olduğunu düşünüyorsun Biliyorsun umurunda olmuyor..

Senin de işin zor. Baksana ne yaparsan yap seviyorum seni..
Öyle ki sensiz bile..

Bir kadın. Yıkık. Yorgun. Kalbi acılardan sızlayan…
Bir adam. Bıkmış. Soğuk. Gözleri sert bakan bir adam…
Ah be adam kimsin kiminsin?
Ah kadın ya sen sen kime aitsin?
Adam… Ah adam ah be adam. Yaraların var mı? Hiç aşık oldun mu adam?
Kadın… Ah kadın ah be kadın. Sen kadın ya sen? Suskunlukların var mı? Sevmek nedir bilir misin kadın?

Sonsuza dek o bakışın içinde yaşayabiliceğinizi düşünüyorsanız o adama aşıksınız demektir.

Gözümün içine yine öyle baksan yatmaz mıyım sanki yanına sokmaz mıyım yüzümü boynuna sarılmaz mısın bana.
Ama ben bana ‘gel’ de istiyorum.
Çünkü bilirsin kaybedenler böyledir. Onlar belki bir kere ama öyle büyük kaybetmişlerdir ki ne kadar gelmek isteseler o kadar bağlanır dizleri; ne kadar çok severlerse o kadar uzaklaşırlar sen de yaşadın işte iyi bilirsin.
Şimdi seni dünyalar kadar sevsem mutlu olmaz mısın? Dünyalar birkaç tanedir.
Uyandığında beni gördüğüne sevinmez misin? Sürahiyi doldursam hep buzluğu her açtığında buz bulsan başka da iş gelmez ya elinden şu tencereyi bi karıştırsan.
Şimdi kalkıp seni her şeyden çok istesem hiç yalan söyleyemesem kavga etmesem hoşuna gitmez mi gece geç saatte yemek yesen de kalbin sorun çıkarsa nane limon kaynatsam içine iki kaşık bal koysam sabaha kadar uyuyamasam hiç ağlamasam boş versene köpekler gibi ağlasam.
Sevmez misin beni?
Şimdi sana gelsem elini uzatmaz mısın sanki bana yine çocuklar gibi şımarmaz mısın?
Korkmaz mısın lütfen ‘biz’den biraz korkmaz mısın!
Sana geldiğimde kollarını açıyor olman bir şey ifade etmiyor.
Ben bana ‘gel’ istiyorum.

Gözümün içine yine öyle baksan yatmaz mıyım sanki yanına sokmaz mıyım yüzümü boynuna sarılmaz mısın bana.
Ama ben bana ‘gel’ de istiyorum.
Çünkü bilirsin kaybedenler böyledir. Onlar belki bir kere ama öyle büyük kaybetmişlerdir ki ne kadar gelmek isteseler o kadar bağlanır dizleri; ne kadar çok severlerse o kadar uzaklaşırlar sen de yaşadın işte iyi bilirsin.
Şimdi seni dünyalar kadar sevsem mutlu olmaz mısın? Dünyalar birkaç tanedir.
Uyandığında beni gördüğüne sevinmez misin? Sürahiyi doldursam hep buzluğu her açtığında buz bulsan başka da iş gelmez ya elinden şu tencereyi bi karıştırsan.
Şimdi kalkıp seni her şeyden çok istesem hiç yalan söyleyemesem kavga etmesem hoşuna gitmez mi gece geç saatte yemek yesen de kalbin sorun çıkarsa nane limon kaynatsam içine iki kaşık bal koysam sabaha kadar uyuyamasam hiç ağlamasam boş versene köpekler gibi ağlasam.
Sevmez misin beni?
Şimdi sana gelsem elini uzatmaz mısın sanki bana yine çocuklar gibi şımarmaz mısın?
Korkmaz mısın lütfen ‘biz’den biraz korkmaz mısın!
Sana geldiğimde kollarını açıyor olman bir şey ifade etmiyor.
Ben bana ‘gel’ istiyorum.

Neler söylemek istedim sen giderken.
Sessiz çığlıklarım boğazımda düğümlendi
Adım atmak istedim koştuğumu sandım hatta.
Cümleler kurdum anlattım sana derdimi.
Hatta yalvardım haykırdım sandım …
Oysa sen giderken ben ardından sadece bakakaldım.
Öylece… donakaldım.İnanamadım …
Kirpiğimden süzülen damla…
Ve Ayrılığın adı HOŞCAKAL.
Sen gittikden sonra hoş kalırım mı sandın.
Alırmıyım bir bardak demli çayın tadını ..
Perdeyi açınca içeri giren güneş ısıtırmı sandın.
Görürmüyüm sandın açan çiceği…
Bakarmıyım sandın batan güneşe…
Dilek tutarmıyım kayan yıldıza…
Koklarmıyım sandın yağmurun kokusunu
Severmiyim sence baharları?
Ayrılığın adı hoşcakal…
Ben senden sonra yaşarmıyım sandın …
Peki o zaman sende HOŞCAKAL…
-Can Yücel

Bazen kendini milyonlarca insan içinde yalnız hissediyorsun.
Bazen ise; milyonlarca insan içinde tek bir kişi olsun istiyorsun yanında. Sadece onun söylediklerini duymak onunla konuşmak onun varlığı hissetmek.
Ama genel de milyonlarca insan içinde yalnız kalıyorsun. Çünkü olmuyor.O hiçbir zaman gelmiyor.

Sana her gün aşık olmaktan yoruldum.
Her saniyemde özlemekten.
Yorgunum cok.
Gözlerim yorgun seni arıyor sürekli çünkü.
Dudaklarım yorgun sahte gülücük atmaktan yorulmuş.
Hücrelerim yorgun sen yoksun hayatta kalmaya beni yaşatmaya çalışıyorlar.
Seni seven özleyen kalbim. En çok da o yorgun.
Yorgunuz sevdiğim.
Gel artık çimenlere uzanıp sessizliği dinleyelim.
Masmavi gökyüzünün altında yanımda olduğun için şükredeyim.
Dinlenelim artık. Gel..

- Onunla uyudugunuz uyku sizin en güzel uykunuzdur. Birbirnize sımsıkı sarılmışsınızdır; kalp atışlarınızı duyuyornefeslerinizi hissediyosunuzdur. Bunlar sizin mutluluk sebebinizyaşama sebebiniz olur. Onu uyurken izlemek ayrı bi güzeldir.Onun masumlugunu görürsünüz ve defalarca aşık olursunuz. Hele onun sizi uyutması yok mu.. Saçlarınızla oynarsize masal anlatır.Sizin hikayenizi anlatır.Yarım bırakır bilerek hikayeyi ve der ki;‘bitmemiş hikayelerin mutsuz sonu da yokturhep mutlu sonu vardır’.Gülümsersiniz.Öper sizisarılır sıcaklıgını hissettiriraşkından bahseder.Uykuya daldıktan sonra arada uyanırsınız ve bi bakarsınız sımsıkı sarılıyodur sizeyüzünüz de içten sıcak bir gülümsemeyle biraz izler onu sonra iyice yanına sokulur ve uykuya dalmaya devam edersiniz. Sabah olur.Uyandığınız da yanınızdadır.En güzel gününüze başlarsınız onla.Onunla uyumak dünyanın en güzel şeyidir.

Evet siz küçük hanfendi ömrünü ilikler misin ömrüme?
Duyduğum en güzel ses sizin sesiniz.
Gördüğüm en güzel gözler sizin gözleriniz.
Ben daha önce kimsenin gözlerinde görmemiştim kendimi.
Oysa ne kadarda güzel gülümsermişim gözlerinizde fark ettim.
Sabahlar hiç bu kadar anlamlı olmamıştı yaşamımda.
Oysa ne güzelmiş gözlerinizde uyanmak.
Gözlerim sana kapanıyor ve ben seni bir daha seviyorum

Eskilerden kalma bir sayfaydınsararmıştın
Biraz karalanmış
Üzerinde yalnızlığından kalma iki damla yaştın
Ağlamışsın
Ağlamışım
Çok ağlamışız

Bakınca geçmişe
Gidişinzaman yok
Yüreğim paramparça
İçimdebitmeyen bir acı kanıyor da
Akmıyorbitmiyortarifsiz ve yalancı
Bu kadarhayatta son bir şans daha yok

Günaydın! Bu sabah gözlerimi yine seninle açtım. Gece seni düşünerek uyuduğumu düşünürsek bu pekte şaşırılacak bir şey değil. İşte karşımdasın. Gözlerin saçların.. Ve şimdi gülüşün.. Sanırım ilk önce gülüşünü görmeliydim. Böylece güne daha iyi başlayabilirdim. Neyse.. Bunu da yarın deneyeceğim. Sahi sen uyandın mı? Gözlerini ilk açtığında kimi düşünüyordun? Sanırım hiçbir şey. Benim gibi alışkanlıklarının olmadığını biliyorum. Ha bu arada yatağımdan bir süre kalkmayacağım her zamanki gibi. Seni düşünmek en iyisi..
Tünaydın! Hala buradasın ‘aklımda.’ Bir de kalbimde. Ekleyeyim dedim. Kalbim ve aklım dışında neredesin acaba? Dışarıda arkadaşlarınla mı? Ya da hala uyuyor musun? Uyuyorsan kalksana be adam. Ben sayılamayacak kadar seni düşündüm. Sen ne yaptın? Kalk.. Ben bugün ne yapacağım biliyor musun? Aslında bugün bütün planım seni düşünmek. Bir gün bundan bıkabilir miyim? Merak ediyorum. Şimdi merak etmeyi bıraktım ve yine seni düşünüyorum..
İyi akşamlar! Sanırım hala benimlesin. Yakamı bırakmanı istemeyeceğim. Yanlış anlama. Sadece sabahtan bu yana yoruldum biraz. Neyse sen ne yaptın? Eminim yaptıklarının benimle hiçbir ilgisi yoktu. Bunu bilmek acıtmıyor. Zaten artık çoğu şey yakmıyor canımı. Hayatıma kattığın onca güzel şeylerden birisi de bu işte. Ne kadar duygularımın en dip noktasını seninle yaşasam da hayatıma getirdiğin şeyler hepsini örtüyor. Bazen iki küçük ılık damla yanaklarıma ulaşsa da gülümsettiğin anlar geliyor aklıma. Bu arada akşam oldu ya düşündüm de bir kahve içip dinlediğim şarkılarda seni bulma vaktim gelmiş. Notalarda kaybolmaya şarkı sözlerinde seni izlemeye başlamalıyım. Sense beni 1 dakika düşünsen yeter. Şimdi kahve vakti.. Tekrar iyi akşamlar.
İyi geceler! Beni 1 dakika olsa bile düşündün mü? Merak etmiyorsun ama söyleyeceğim. Ben kahvemi içip müziğimi dinlerken seni tekrar sevdim. Sevmek güzel şey. Hele de onun seni sevmediğini biliyorsan bu daha da güzel. Pardon sanırım karıştırdım. Halimden memnunum. Sadece bunu söylemek istiyordum. Belki sen de beni sevsen daha kötü olurdu. Ah ne kadarda iyimserim? Bunu seviyorum. Bu arada her gece gözüme daha da iyi gözüküyorsun. Sahi gözlerinin rengi şimdi daha güzel. Saçlarınsa biraz daha uzamış. İtiraf edeyim; seni böyle daha çok seviyorum. Çok konuştum. Şimdi tekrar başa sarma vakti geldi. Yarın yine seninle uyanacak olmanın mutluluğuyla uyuyacağım. Ya da belki rüyama gelirsen dünyanın en mutlu insanı olabilirim.Yeni günaydın’larda buluşmak üzere..
“Şimdi beni kendinle biraz yalnız bırakır mısın? Fazla sürmez sadece gözlerim kapanana kadar.”

Hep aynı başlıyor / bitiyor ..
Ve; iki kişiden biri vazgeçiyor..
Ve; biri hep daha çok / çok seviyor be..

Dinlemekten asla bıkmadığımız şarkılar vardır. Bizi anlatan aslında biz olan. Söyleyemediğimiz her şeyi bizim yerimize bi’ çırpıda söyleyebilen. Bizi anlayabilen. Bu yüzden şarkıları insanlardan daha çok severim. İnsan yapımı olmalarına rağmen onlardan çok daha güzeller.

Kadın: Kalbimi çok kırıyorsun.
Adam: Öyleyse neden gitmiyorsun?
Kadın: Hâla devam ediyorsun.
Adam: Öyleyse neden gitmiyorsun?
Kadın: Kalbimi neden kırıyorsun?
Adam: Artık seni sevmiyorum.
Kadın: Öyleyse neden gitmiyorsun?

Sana dair ne hissettiğimi bile bilmiyorum.
Sadece içimdeki ses yanımda olursan; mutlu olacağımı söylüyor..

-Beni neden seviyorsun anlamıyorum
+Seni sevmemem için tek bir neden söyle?
-Kötü biriyim seni üzerim.Aldatabilirim de kimse güvenmez ki bana. Ama sen kalkmış beni seviyorsun.Çok saçma.
+Hangi nedeni sayarsan say farketmez. Bana bakmanbenimle konuşman ve şuan yanımda olman bile beni sana tekrar aşık edebilir.

-Beni neden seviyorsun anlamıyorum
+Seni sevmemem için tek bir neden söyle?
-Kötü biriyim seni üzerim.Aldatabilirim de kimse güvenmez ki bana. Ama sen kalkmış beni seviyorsun.Çok saçma.
+Hangi nedeni sayarsan say farketmez. Bana bakmanbenimle konuşman ve şuan yanımda olman bile beni sana tekrar aşık edebilir.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri