Servis aracında böşörtülü avı

Bir şey söylemek istiyorum
Allahın emri yada dinin geregi dediginiz takdirde her zaman haklı çıkacaktır

Yüca Allahım hoşgörü nasip etsin tüm insanlara akıldan sağlıktan herşeyden önce..Zira bu nefret bu kin kanlarınızda dolaştıkça daha çoook yanılırsınız daha çoook hükümet beğenmezsiniz siz hoşgörüsüz insanlar..

turbanyasak1copydl8.jpg

72965288nu01copyey8.jpg

z1jn0.jpg

96349546ih4.jpg

basortusu22cf6.jpg

Dünyâ neye sâhipse, onun vergisidir hep;
Medyûn ona cem'iyyeti, medyûn ona ferdi.
Medyûndur o ma'sûma bütün bir beşeriyyet...
Yâ Rab, bizi mahşerde bu ikrâr ile haşret.

M. Akif ERSOY

Aslında amaç iki farklı görüşü birbirine kışkırtmak ama bu olanlara göz yumuluyor...

ya bu resmilerde müsluman sözü geciyo ne yani acık olanlar müslüman deil mi mantığa bak ya turban die bir kavram yok boşuna birbirinizi yiyiorsunuz ii bakın Ataturk un annesinn başnı örtüş tarzına bide diğer genç kızın örtünüş tarzına bakın ;)

ya bu resmilerde müsluman sözü geciyo ne yani acık olanlar müslüman deil mi mantığa bak ya turban die bir kavram yok boşuna birbirinizi yiyiorsunuz ii bakın Ataturk un annesinn başnı örtüş tarzına bide diğer genç kızın örtünüş tarzına bakın ;)

açık olanlara müslüman değildir diyen yok ki _?
ben başörütsüne başörtüsü derim,sen türban drsin,öteki yemeni der bir diğeri yazma der....
amaç burda başörtüsüne isimle takıp farklı manalara çekmek değil,amaç burda insanın Allahın emrettiği şekilde başını kapatmaktır....sen istersen yazmayla kapat..istersen çulla kapat...
sanırım islamiyette örtünmenin olduğuna inanmıyorsun ...doğru mu anladım_?

Şimdi ben elini vicdanına koyana ve fındık içi kadar vicdanı olana şu 2 soruyu sorayım.
1- Bu güne kadar başörtüsü takan müslüman değildir sözünü kaç samimi müslümandan duydunuz. samimi diyorum çünkü Müslüman değildir diyen provakatördür.
2- Atatürkün annesi ile diğer kızcağızın örtüş şekline bakın demiş bir kardeşim. Benb soruyorum. Atatürkün annesi gibi takan kızları alırlar mı üniversitelere. Bu yasakçıların düşmanlığı takış şekline değil, başı örten her şeyedir. Allah aşkına herkes bilmez. 2000 yılında göreve ilk başladığımda okula 15 günde bir yazı gelirdi. Okulda peruklu öğretmen var mı diye. Bir zamanlar sosyetenin aksesuarı olan peruğu başörtülü kızlar takınca onu bile hazmedemeyen bir zihniyet var karşımızda. Üniversitelerde sırf saçı kapattığı için şapkaya bile izin vermediler.
Lütfen samimi olalım. Birazcık empati yapmayı becerebilirsek olayların iç yüzünü daha rahat görebiliriz.
Bir de şunu unutmayalım. Kaç kapalı bayanın açık arkadaşı yok ve ya kaç açık bayanın kapalı arkadaşı yok. Hiç mi görmediniz anası açık kızı kapalı olanı ve ya anası kapalı ama kızı açık olanları. Kaçımızın aile veya akrabaları yok ki açık ve kapalı ikisi birden bulunmasın.
Demek istediğim şu ki halk arasında yüzde yüzü diyemeyeceğim ama en az yüzde sekseni arasında böyle bir sorun ve sürtüşme yok. Var-mış-mış gibi gösteriliyor ve bunu gerginlik ortamından çıkar sağlayan bir avuç çakal sürüsü körüklüyor.

Aklıma gelmişken şunu da söyleyeyim. Kimileri Kuran'da örtünme yok diyor. Kardeşim sen inanmayabilirsin ama o inanıyor. Buna neden bir türlü saygı duyamıyorsunuz. Siayasi simge diyorlar. Allah aşkına bu yasaklar üniversitelerde başlayana kadar kaç başörtülü ve on u savunan kişiyi eylem yaparken gördünüz. Bu memlekettte kaç başörtülüyü asker ve polise kurşun sıkarken gördünüz. Kaçını yüzünü paçavralarla kapatıp kaldırıp taşı söküp vitrin camlarını kırarken gördünüz. Şu memlekette ahlaksız eşcinsellere bile "bu onun yaşamıdır. Memlekette özgürlük var" diyen zavallılar namusuzluğa gössterebildikleri saygının bir kırıntısını bile başörtülüye çok görüyorlar. Bu durum açıklanamaz bile. Bu apaçık bir kin ve nefretin yansımasıdır. Din düşmanlığının farklı kılıflar altında dışa vurumudur.
Bırakın insanlarla uğraşmayı. Bırakın dış görünüşlerle uğraşmayı. Oğlunu şehit verdiğinde o başörtülü anneyi alkışlayan zihniyet, aynı anne üniversiteye yavrusunun diploma törenine gittiğinde yasakçı zihniyete dönüşüyorsa ben ancak tükürürüm böyle ikiyüzlü zihniyete.

açık olanlara müslüman değildir diyen yok ki _?
ben başörütsüne başörtüsü derim,sen türban drsin,öteki yemeni der bir diğeri yazma der....
amaç burda başörtüsüne isimle takıp farklı manalara çekmek değil,amaç burda insanın Allahın emrettiği şekilde başını kapatmaktır....sen istersen yazmayla kapat..istersen çulla kapat...
sanırım islamiyette örtünmenin olduğuna inanmıyorsun ...doğru mu anladım_?

ewt inanmıyorum ne yani bnm müslüman olduğumu başımdaki bez parcasımı belirliyo bırakın bu boş işleri

acık olanlara müslüman deildir diyen yok diyodun resimlere ii bak neden çünkü müslüman yazısı geciyo sen her ne kadar kötü bir niyetle bunu yazmamış bile olsan farklı anlamlar çıkabilir

ayrıca turban kavramı nerde geciyo bna sölermisin kuranda geciyosa eyvallah

bn bu devirde kimsenin (varsada çok azdır) din için kapandığını düşünmüyorum bnce bu sadece bir moda ve dini karıştırdıkları için bu tür insanlara acıyorumm ;)

ewt inanmıyorum ne yani bnm müslüman olduğumu başımdaki bez parcasımı belirliyo bırakın bu boş işleri

acık olanlara müslüman deildir diyen yok diyodun resimlere ii bak neden çünkü müslüman yazısı geciyo sen her ne kadar kötü bir niyetle bunu yazmamış bile olsan farklı anlamlar çıkabilir

ayrıca turban kavramı nerde geciyo bna sölermisin kuranda geciyosa eyvallah

bn bu devirde kimsenin (varsada çok azdır) din için kapandığını düşünmüyorum bnce bu sadece bir moda ve dini karıştırdıkları için bu tür insanlara acıyorumm ;)

bi kere böyle bir gündemde,,başörtülünün haklarının elinden alınmış ve aşağılanıyor bi durumda olduğu bir zamanda kimse moda diye kapanmaz canım...
ayrıca moda ve siyaset için kapanan cezasız kalmaz sen canını sıkma..
kuranı kerimin ayetini yazıyorum..
''resulum kadınlarına söyle cilbaplarını giysinler...başörtülerinide göğüs hizasına kadar örtsünler!!''...
kurana inancın varsa ve mealini de bir kere açıp okuduysan zaten başörtüsünün farz olduğunu biliyor olman gerekiyordu...
başörtüsüz olan müslüman değildir ...demiyorum...diyenleride şiddetle kınıyorum..çünkü başörtüsünden önce çokdaha kesin emredilmiş hükümler vardır..namaz ve oruç gibi...
başörtüsüz olunca müslüman olmazmısın_? tabii ki de olursun..ama Allahın bir emrini yerine getirmeyen bir müslüman olursun...;)

bi kere böyle bir gündemde,,başörtülünün haklarının elinden alınmış ve aşağılanıyor bi durumda olduğu bir zamanda kimse moda diye kapanmaz canım...
ayrıca moda ve siyaset için kapanan cezasız kalmaz sen canını sıkma..
kuranı kerimin ayetini yazıyorum..
''resulum kadınlarına söyle cilbaplarını giysinler...başörtülerinide göğüs hizasına kadar örtsünler!!''...
kurana inancın varsa ve mealini de bir kere açıp okuduysan zaten başörtüsünün farz olduğunu biliyor olman gerekiyordu...
başörtüsüz olan müslüman değildir ...demiyorum...diyenleride şiddetle kınıyorum..çünkü başörtüsünden önce çokdaha kesin emredilmiş hükümler vardır..namaz ve oruç gibi...
başörtüsüz olunca müslüman olmazmısın_? tabii ki de olursun..ama Allahın bir emrini yerine getirmeyen bir müslüman olursun...;)

şimdi adamlar üniversitede başörtüsü kalksın demiş eee adamlarda uyarılarını yapmış kadın ord aglıyosa ve kendini acındırıyosa sorun yetkililermi

ayrıca siyasal bir simge olarak günümüzde turban kullanılıyor nasıl olcakda cezasız kalmıycak sölerimisn ancak ALLAH katında kalmaz ona hiç kuşkum yok zaten

gelelim ayete dediğin ve yazdığın gibi turban kelimesi yokk başörüt geciyor yani turbanın sözcük anlamı yokk uydurm anlıycan ve son olarak bu devirde başörtüyü adam gibi takan eskilerdi şimdi adm gibi başörütyü kullanan yok senn taktığın siyasal bir simge haline gelen turbandır ;)

Son düzenleme:
şimdi adamlar üniversitede başörtüsü kalksın demiş eee adamlarda uyarılarını yapmış kadın ord aglıyosa ve kendini acındırıyosa sorun yetkililermi

ayrıca siyasal bir simge olarak günümüzde turban kullanılıyor nasıl olcakda cezasız kalmıycak sölerimisn ancak ALLAH katında kalmaz ona hiç kuşkum yok zaten

gelelim ayete dediğin ve yazdığın gibi turban kelimesi yokk başörüt geciyor yani turbanın sözcük anlamı yokk uydurm anlıycan ve son olarak bu devirde başörtüyü adam gibi takan eskilerdi şimdi adm gibi başörütyü kullanan yok senn taktığın siyasal bir simge haline gelen turbandır ;)

eğitim hakkı elinden alınmış biri kahkalarla gülecekmiydi yani_? sen onu kendini acındırmak olarak mı görüyorsun..yazık sana...
Allah katında cezasız kalmayacak evet...zaten cezalardan en büyüğü başına gelir sen dert etme..
siyasal bir simge için kullananlar vardır muhakkak...öyle dengesizler yüzünden bütün kapalılara o gözle bakıyorsunuz ya zaten siz...
ne dersen de..türban de başörtüsü de...o da örtünmek o da örtünmek...hakkını verdikten sonra şekil şemal önemli değil ;)

eğitim hakkı elinden alınmış biri kahkalarla gülecekmiydi yani_? sen onu kendini acındırmak olarak mı görüyorsun..yazık sana...
Allah katında cezasız kalmayacak evet...zaten cezalardan en büyüğü başına gelir sen dert etme..
siyasal bir simge için kullananlar vardır muhakkak...öyle dengesizler yüzünden bütün kapalılara o gözle bakıyorsunuz ya zaten siz...
ne dersen de..türban de başörtüsü de...o da örtünmek o da örtünmek...hakkını verdikten sonra şekil şemal önemli değil ;)

okuma hakkımı bişey diyimmi o kıızn yada kızların amacı okumak olsaydı güzelim her şekilde okurlardı en basidinden peruk takarak okurdu şimdi kalıpta bna acıklama yapma asıl okuma hakkımı elimden alıyor diyen vatandaşa acırım bn emin ol ;)

ayrıca bnmde kapalı arkadaşlarım var yada tanıdıklarım okumakl için çıkarıyolar yada peruk takıyolar savunduğun vatandaşları ii araştır bu konuyuda bnle deil cnm başörtüyü siyasi simge olarak görenlerle yada başrtüyü moda olarak kullannlarla tartışki adamlar haddini bilip dini alet etmesinler ;)

Son düzenleme:
okuma hakkımı bişey diyimmi o kıızn yada kızların amacı okumak olsaydı güzelim her şekilde okurlardı en basidinden peruk takarak okurdu şimdi kalıpta bna acıklama yapma asıl okuma hakkımı elimden alıyor diyen vatandaşa acırım bn emin ol ;)

ayrıca bnmde kapalı arkadaşlarım var yada tanıdıklarım okumakl için çıkarıyolar yada peruk takıyolar savunduğun vatandaşları ii araştır bu konuyuda bnle deil cnm başörtüyü siyasi simge olarak görenlerle yada başrtüyü moda olarak kullannlarla tartışki adamlar haddini bilip dini alet etmesinler ;)

heh işte hani özgürlük_? noldu_? demokrasiden cumhuriyetten özgürlükten bahsedilen bi yerde niye inançlarımdan taviz vermek zorunda kalayım_? eğer üni.de karşımdaki kişi haç kolyeleriyle,satanistliğin t-shirtleriyle ortalıklarda dolanıyorsa ve buna dini simgedir yasaktır diyen yoksa da (ki yok) benim örtüme bu kadar laf söylenmesi de ayrımcılığınızı ve fesatçılığınızı ve dinin emirlerini hiçe saydığınızı ortaya koyar ;)
tartışıyorum ben herkesle...sende örtüyü siyasi simge olarak gördüğüne göre,seninlede muhattabım işte... ;)
eğitime bu kadar önem gösteren bi ülke olsaydık zaten böyle bir sorunumuz olmazdı... ister kapalı,ister açık amaç eğitim almak...senin nasıl eğitim hakkın varsa bu ülkede aynı derecede benim de olmalı...
okumakla amaçları neymiş kapalıların söle bakalım_?? hee dersin de sen şimdi okuyup ülkeyi bölecekler,cem evi açtırmayacaklar diye :D:D

Anayasa Mahkemesini can-ı gönülden kutluyorum .
dini kurallarla bu ülkeyi güçlendiremeyiz avrupa dini terkedeli otuz yıl oldu biraz medeni olalım siyasetçilerden kaynaklanan olaylar bunlar dini söylemlerle bu milletin oyunu alıyorlar milleti birbirine düşürüyorlar din allahla kul arasında kalmalı siyasete alet edildimi zerre kadar yol katedemeyiz örnek isteyenler arap ülkelerine baksınlar

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri