Şeref Bey Heykeli

Asi Ruh

Kayıtlı Üye
Şeref Bey Heykeli

Yaklaşık 4 senelik bir projenin neticesidir. Başkanı Orhan Diktaş olan yönetim kurulunun ve genel kurulun başlattığı bu proje ilk olarak Heykeller projesi olarak ortaya çıkmıştır. Beşiktaş’ımızın tarihini gelecek nesillere anlatabilmek amacıyla düşünülmüştür. Şeref Bey kimdir, Beşiktaş
için ne yapmıştır gibi önemli soruların cevaplarının unutulmaması adına düşünülmüştür. Beşiktaş için canını veren Şeref Bey’i ölümsüzleştirmek, sadece Şeref Bey’le de kalmayarak, Beşiktaş’ın tarihine mal olmuş insanları ölümsüzleştirmek amacıyla bu heykeller projesi uygulamaya konulmuştur. Ancak belirtmekte fayda vardır ki, bu projeyi gerçekleştirmek de zorlu bir süreçin ürünüdür. İlk olarak maliyet araştırması başlanılan proje, heykelin bütün maliyetinin tamamen
öğrenci harçlıklarına dayanmasıyla son buldu. Şeref Bey heykeli hiçbir kurum ve kuruluştan herhangi bir mali destek almadan yaptırılmıştır. Ancak heykeli diktirecek yer konusunda belediyeyle uzunca bir süre anlaşılamadı. Üniversite öğrencisi olarak da kısıtlı zamanlarda
bunların takipçisi olabildik. Beşiktaş Belediyesi bize farklı farklı yerler gösterdi. Olacaksa en iyi yer olsun istedik bizler de. Bu arada yaklaşık 2 sene geçti. Heykel hazır bir şekilde depoda bekledi. Bu
süreç zarfında maalesef kulübümüzden de pek bir yardım alamadık. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımız herhangi bir irtibata geçemediler. Sabah Gazetesi’nde heykelimizle ilgili şu şekilde de bir haber yapılmıştı “BEŞİKTAŞ’TA YER YOK MU ŞEREF BEY’E”. İnternet sitelerinde de aylarca yazıldı, çizildi. Beşiktaş Belediyesi de iki yıl yapılı heykeli bekletmişti. bürokrasiler aşıldı ve en sonunda, her ne kadar tam olarak içimize sinmese de Fulya’da Dünya Barış Parkı’nda, Baba Hakkı heykelinin tam karşısında olan yere 19.03.2008 tarihinde Şeref Bey heykeli dikildi. Bu heykelin arkadan fotoğrafı çekildiğinde, ön planda şu anda yapımı devam etmekte olan Süleyman Seba projesiyle aynı kare içine giriyor. Bir yerde bu fotoğraf karesi
geçmişle geleceği birleştiriyor diyebiliriz. Bizim de amacımız buydu zaten.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri