sanaL hadi bunu konusaLım!!

AberYY

Bayan Üye
Hep bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi?
Hiç vaktiniz yok, "Fast live", "Fast food", "Fast music", "Fast love"...
Dikte ettirilen "yükselen değerler", "in" ler, "out" lar...
Buna benzer bir odada, şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir pencere ardında bitecek hepsi.
Dostluğu klavyelerinde, yaşamı monitörlerinde arayanlar, Size sesleniyorum!
Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini?
Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını?
İçinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza?
Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız?
Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir?
Ya da geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi kaybolan zaman?
Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını?
Ve ıslak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında?
Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda?
Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor?

Müşfik KENTER

müşfik kenterin bu yazısını daha öncede okumuştum :) nekadarda güzel ve haklı yazmış .... sanal adı üstünde reel olmayan gerçek olmayan bi olgu.. :) evet hiç bişeyi gerçek tadına vararak yaşayamazsın burda.. insanların kendilerini kandırmalarıdır hayır yaşabiliyorum, gerçekten çok iyi yaşıyorum hemde demeleride.. bişeylerden korkup, kaçıp , sığındıkları alandır sanal alan... :)

neden sanaL amac dısına cıkıyo ya anLamıyorum yani bazen ben biLe canım sıkıLdıgında bişiLer arıoyrum engeL oLamayı insan onune gecemiyo bazen ama frenLemesini biLmek Lazım
sanaL amac degiL arac oLmaLı cok guzeL yazmıssın sende

evet dediğin gibi sanal amaç değil araç olmalı.. bunun tersi bence artık insanların insanlardan kaçmasıyla oluyor.. çevredekilerin etkileriyle :) yanında yakınında bulumadıklarını, bulamadıklarımızı çoğumuz sanalda arıyoruz..
frenlemekse kişinin iradesine kalmış.. toplumdaki her insan bi adım daha yaklaştırıyo çünkü sanala..

bir cok yaLnısa kapı acıyor zaten daha 14 15 yasındaki kızLarımız erkekLerimiz degiLmi egoLarını tatmin etmek için sanaLı kuLLanan yafs aLLah sonumuzu hayır etsin

işte damar'ı bu gercekten sonra bide konusurLar demi sanaL kotu sanaL boyLe ama hiç nedenini arastırmazLar benim cocugum saatLerce neden monitore bakıyor ....

Bilgisayar başına geçince genelimiz sanki hayattan kopuyoruz..Dışarıdaki hayatın önüne klavyelerimiz geçiyor..Reel arkadaşlarımız yerine sanal arkadaşlarımızla konuşuyoruz..Bazen sanal aşk bile yaşıyoruz..Açıkcası bu konu da pişmanlıklarım çok bende dışarıda daha eğlenceli bir hayat varken neden bu yolu seçtğimi anlamıyorum. ve bu yaptığım gerçekten büyük bir hata..Sanal alem bizi bu kadar kendine çekmemeli diye düşünüyorum...Yada biz ona bu kadar yakınlaşmamalıyız.Hayattaki sorunlarımızdan kaçış yolumuz sanal alem olmamalı...

cok hakLısın asLında o NEDEN Leri bi cozebiLsek bunLar sorun oLmucak ama nerdeee herkes birbirini uyarırıkken hiç aynaya bakmıyor bazenn ben hiç dısarı cıkmadıgımı biLiyorum yaa ama artık kontroL edebiLiyorum kendimi cok sukur..

Bence İnsanlar kendi sorunlarını unutmak için sanal alemi kullanıyor..Çünkü sanal alemde zaman su gibi akıp geçiyor...Ben önceden kontrol edemezdim kendimi 24 saatimi pc başında geçirdiğim günleri biliyorum...Özellikle ailemin bu konuda beni ikide bir uyarmasınıda istemiyorum..Bana sürekli kalk artık diyeceklerine, neden bu kız zamanını hep bilgisayar başında geçiyor diye düşünmeliler...Belki o zaman bende başka şeylerin farkına varırım:)

arkadaslar ıyı guzel hoss ta sizin hiç sanaldan aşkınız ,arkadaslıklarınız dostunuz olmadımı ..!

Sanalın bize ne kadar zararı dokansada zamanını ayarlamak şartıyLa ihtiyac bence :)

Bunu bu hale getiren biziz ama bu hale getirmemizde sebepler çok, tabiki yararlarıda varr Ama kendi adıma konuşuyorum özel sorunlarımı unutmak için internet başından ayrılmadığım zamanlar çok oldu oyalama taktiği yani

en iisi sanalıda gerçek hayatıda beraber yürüte bilmek kimi zaman sorunum oldunda sanalda sabahladım sırf bişileri unutmak için arayı ayarlamak şart hı sanalda sabahladım pişman mıyım hayır zaman çabuk geçdi gerekdinde pc 2 ay yüzüne bakmadım arayı yapmak önemli bence zararlı bişi deil işi bilene:D:D:D

Sanalda Her Türlü Mutluluguda | Aciya | Kedere | Sıkıntıya | Derde | a$ka | Dostluga | $ahit Oldum. Sanalda Bir Dünya. Evlenenlerde Oluyor Yuvasi Dagilanlarda. Sanal aLem NaparsIn daLgasiz Denize herkez kaptan

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri