Salih İşgören Kimdir?, Nevvar İşgören Kimdir?,Nevvar Salih İşgören Hakkında,

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
İzmir’e eğitim ve sağlık alanında onlarca tesis kazandıran hayırsever Salih İşgören’in (88) eşi Nevvar İşgören (85) ebediyete uğurlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de çelenk gönderdiği cenaze namazı, Alsancak Hocazade Camii’nde öğle namazını müteakip kılındı.
Beş yıl önce reflü ve parkinson hastalıklarına yakalanan Nevvar İşgören, yeme güçlüğü sebebiyle son dönemde çok kilo kaybettiği için bir aydır tedavi gördüğü Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi’nde vefat etti. Kalp yetmezliğiden vefat eden İşgören, İzmir’de hayırseverliğiyle tanınıyordu. İşgören, eşi Salih İşgören’le birlikte 100 milyon YTL’nin üzerinde parayı 30′u aşkın sağlık ocağı, okul, hastane, kültür merkezi ve benzeri eğitim kurumlarının yapımı için harcadı. 53 yıllık eşini kaybetmenin acısıyla ayakta güçlükle duran Salih İşgören’i İzmir Valisi Mustafa Kıraç Haberleri’>Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ve eski valilerden Yusuf Ziya Göksu teselli etti. Cenaze namazından sonra Nevvar İşgören, Narlıdere Aile Mezarlığı’na defnedildi.
NEVVAR İŞGÖREN KİMDİR ?
İzmir’de 1923 yılında dünyaya geldi. İstanbul Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Bir yıl eczacılık yaptıktan sonra NATO Komutanlığı’nda işe başladı. Üç yıl istihbarat memuru olarak çalışan Nevvar hanım, 1955 yılında Salih İşgören’le evlendi ve NATO’dan ayrılarak ev hanımı olarak hayatını sürdürdü. Çocuğu olmayan çift, hayatlarını hayır işlerine adadı.
ESERLERİNDEN BAZILARI
* Nevvar-Salih İşgören Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi
* Nevvar-Salih İşgören Anadolu Lisesi
* Cumhuriyet Nevvar-Salih İşgören Anadolu Meslek Lisesi ve 100. Yıl Kız Teknik
Öğretim Olgunlaştırma Enstitüsü
* Nevvar-Salih İşgören İlköğretim Okulu
* Gaziemir’e 24 derslikli Anadolu lisesi
* Nevvar-Salih İşgören Eğitim Kampüsü (20 milyon YTL)
* Gaziemir İlköğretim Okulu ve Anaokulu
* Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Hemşirelik Yüksekokulu
* Balçova Nevvar Salih İşgören Çok Programlı Lisesi
* Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi
* Nevvar-Salih İşgören Hastanesi’ne kalp anjiyo cihazı
* 100 kişilik Basın Sitesi Huzurevi
* 120 kişilik Bornova Huzurevi
* Hatay Asker Hastanesi tadilatı
* Balçova Sağlık Dispanseri
* TSK Güçlendirme Vakfı’na 500 metrekarelik işyeri, İnciraltı’nda villa
* TSK Mehmetçik Vakfı’na 500 metkerarelik işyeri
* Nevvar-Salih İşgören Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi
* Balçova Karakolu ve üç katlı lojman
* Şehit ailelerine Tibaş İşhanı’nda işyeri
* Ordu Yardımlaşma Vakfı’na nakdi bağış
* Dünya Engelliler Merkezi’ne 500 bin YTL
* Narlıdere Polis Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
* Limontepe Camisi ve 1000 metrekarelik arsa
izmir-buyuk-hayirseverlerinden-birini-ebediyete_o.jpg

bb56afe02856cee14953592ce9e49f2f.jpg

---> Salih İşgören Kimdir?, Nevvar İşgören Kimdir?,Nevvar Salih İşgören Hakkında,

+

---> Salih İşgören Kimdir?, Nevvar İşgören Kimdir?,Nevvar Salih İşgören Hakkında,

* Nevvar-Salih İşgören İlköğretim Okulu

8 yıl :)

[MENTION=170054]Cassu[/MENTION]

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri