Saksafon Nasıl Temizlenir?

sensiz olmaz

Kayıtlı ÜyePop ve jazz müziğin vazgeçilmez enstrümanlarından biri olan saksafon temizlemek, pek çok enstrümana göre daha kolay bir işlemdir. Ancak güzel bir ton korumak için, saksafon düzenli bakım isteyen enstrümanlardan biridir.

Sık sık yapmanız gereken bir bakım, çalma sonrasında kamışı çıkarmak ve ağızlığın içini temizleme çubuğuyla temizlemektedir. Bu çubuk ya ayrı satılır ya da satın aldığınızda size verilir. Bu çubuğu horozun ve gövdenin içini temizlemek için de kullanabilirsiniz. Çubuğu daima temiz tutun.

Pedleri temizlemek için, ped ile ton deliği arasına bir temizleme kağıdı yapıştırığp, pedleri hafif bastırarak nemi tamamen alın.

Bir parlatma bezi alarak, aletin yüzeyini silmek için kullanabilirsiniz. Ancak silerken tuşlara ve pedlere aşırı kuvvet uygulayarak zarar vermemeye ve bezin pim yaylarına sıkışmamasına dikkat edin. Ayrıca oktav anahtarındaki ton deliği kolayca tıkanabildiği için, ton deliği temizleyicisi alıp kullanabilirsiniz.

Ayda 1-2 kez ise, tuş mekanizmasına az miktarda tuş yağı uygulayabilirsiniz, bunu çok fazla uygulamamak ve işlemden sonra temizlemek önemli. Pim yaylarının, tuş mantarının etkilenmediğine emin olun.
Küçük bir bezle tuşların yan yüzeyindeki ve altlıklarındaki kiri temizleyin, ton deliği temizleyicisini de tuşların arasındaki kirler için kullanın.

Saksafonunuzu çalmaya geri dönebilirsiniz.
 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst