pizza

yut

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhba bügün yaptığım yemeği sizle paylaşmak isterim

Malzemeler:
400 gr un
100 gr irmik
1 çorba kaşığı şeker
1 çay kaşığı tuz
1 tane maya
zeytinyağ

Sosu İçin:
6 domates
1 adet soğan
3 diş sarımsak
1 adet biber
2 çay kaşığı salça
1 çay kaşığı bibersalçası
fesleyen
kekik
tuz,karabiber

Üzeri İçin:
sucuk
salam
sosis
kaşar
zeytin(hem yeşil hem siyah)
NOT:İsterseniz mantar ve mısırda koyabilirsiniz)

YAPILIŞI:
ilk önce kabımıza mayamızı elimizle ufalayalım daha sonra ılık bir su dökelim mayayla karıştıralım,400 gr hamurumuzuda ekleyelim(2,5 su bardağı),100 gr irmiğide ekleyelim(2 kahve fincanı),1 çorba kaşığı şekeride ekleyelim,1 çay kaşığı tuzuda ekleyelim ve iyice yoğuralım bu işlemi yaparken az un isteyebilir az un eklersiniz güzel yoğurduktan sonra hamuru dinlenmeye alın arkadaşlar 45 dk dinlensin hamurumuz dinlenmeye bırakirken kabın üzüerini jiletinle kapatın ve üzerini havluyla örtün...
İsterseniz biz bu arada sosunu hazırlayalım arkadaşlar domateslermizi yıkadıktan sonra kabuklarını soyalım ve güzelce ufak farçalara keselim aynı şekilde soğanı ve biberi keselim(biberin içindeki çekirdekleri alalım) sonra sarımsakları keselim.Tavaya çok az bir zeytinyağ koyalım sonra dometesleri atalım,dometesleri soteleyelim soğanları ekleyelim,soğanlarla birlikte sotelemeye devam içine biberleri ekleyelim sarımsaklarımızda koyalım,
fesleyeni ekleyelim,kekiğide ekleyelim,1 çay kaşığı salça ve 1çay kaşığı biber salçasını koyalım sosun içine (tat vermesi amcıyla)iyice ısıtalım fazla sulu olmasın sonra altını kapatalım fazla sıcak olmasın

Dinlenmiş hamuzumuzu ikiye keselim elimizi zeytinyağıyla yağlayalım hamurun elimize ve tepsimize yapışmaması için daha sonra ilk hamurumuzu tepsini ortasına koyalım ve elimizle açalım yuvarlak şekil verecek hale gelene kadar.en son kener kısımlarını içeri doğru kıvıralım sosun dışarı çıkmaması amacıyla.Hazırladığımız sosu (sos fazla sıcak olmayacak) yuvarlak yaptığımız hamurun içine koyalım ve hamurun heryerine yedirelim,daha sonra kaşarı rendeleyelim ve pizzaya koyduğumuz sosun üzerine koyalım,sırasıyla yuvarlak kestiğimiz sucuk,salam,sosisi güzel koyalım isteyen olursa mantar ve mızırda koyabilir arkadaşlar,en sonda pizzanın en üst kısmına tekrar kaşarı rendleyelim
artan 1 çay kaşığı salçamızı kahve fincanında sıcak suyla eritelim yaptığımız pizzanın kenarlarını kıvırmıştık hatırladıysanız (sosun ve malzemelerin taşmaması amacıyla )fırçamızı salça sosuna bandırarak, fırçayla sosu pizzanın kenarlarına sürelim
önceden ısıtılmış fırınımızda 250 drecede 20 dk pişirelim

AFİYET OLSUN
(YUT)

Ekli dosyalar

• 78.jpg
    78.jpg
    9.5 KB · Görüntüleme: 3
---> pizza

İnan bende şaşırdım duyunca.Bu tarifi italyan bir bayandan aldım bu bayanın yemek kitabı yanılmıyorsam fransa da 4 kitap arasında finala kalmış sonucu bekliyordu.Yaptıktan sonra ben ve aileme sundum çok beğendiler inan çok güzel oluyor.Bana güvenin arkadaşlar

---> pizza

sayin yut annem bir pizza yapiyor pizzacilar yaninda halt islemiz

tabi sebzeli pizaya hstayimmmmm

tesekurler..

---> pizza

sayın yiyirilen mümkünse annenin o güzel pizza tarifini almak ve arşivime eklemek isterim özellikle sebzeli pizza tarifin şimdiden tşk ederim

---> pizza

benimde keşke sizin gibi kardeşlerim olsaydı arkadaşlar.Benden istediğiniz ve benim bildiğim her yemeği sizin gibi güzel kardeşlerime yapıp paylaşmaktan mutluluk duyardım.

---> pizza

benimde keşke sizin gibi kardeşlerim olsaydı arkadaşlar.Benden istediğiniz ve benim bildiğim her yemeği sizin gibi güzel kardeşlerime yapıp paylaşmaktan mutluluk duyardım.

abi kardes olduk saten :D
kargoyla yolarsin abi :p

adresi daha sonra veririm hahaha

annem 1 senedir tr de evde yemekleri ben yapyiorum uydurmasion yemekleri kendi capimda :D

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri