pisssst...bi bakar mısınız????

çıt_pıt

Bayan Üye
Teqrar teqrar merhaba abilerim ve ablalarım...qelir qelmez işLere bi eL atiim dedM veee tTanısmak icin actıım konuDan snRA BİR mERAqlı konu daha actım:)hahaha emnmqi coqunuz liseyi bitirmissinizdir yada çeşitli nedenLerden doLayı iLk okuL terksinizdir.ama Lise mezunu OlanlLAR Derdimi Daha iyi anLar..neysee uzatmadn konua qireim:ben Liseye BasLıorm ve puanm accıq bisi düsüq,anadoLu meslek yazdm tercihLermde ama önme iLerde cnmı coq yakacak bir enqeL var buqünLerde öNmzDe..:qaT sayı probLemii yani liseden mezun oLurqeN öss puanm ciddi derecede düsecek!!!buda isdediiim oquLLara qirmemi enqelliceq..bnCe bu haqsızlık,peqi yhaa sizce,çözm öNerisi oLan???

---> pisssst...bi bakar mısınız????

Çözüm önerisi: hükümet değişimi
ama yukarı kaldırabileceği gibi, aşağıda indirebilir bu..
Çünkü her hükümet geldiğinde ilk bi bu sistemi değiştiriyor..

hee bide.. puanın cidden düşükse giremezsin.. bildiğim kadarıyla and. meslek diye bir şey kalmadı.. Teknik meslek var..
normal meslek liseleri 4-8. sınıfa kadar olan başarınla alır :)

Son düzenleme:

yok cok fzla düsüq deil ama ben basarılı bi öğrenciydim oquLda sbs de böle bisi yabmaq (377) bana yqısmadı,yaqıstıramadm daha dorusu...ayrıca hala anadolu meslek liseleri dvm edio hmde her qecen qün daha fazla artıoo..bilgin olsun dedm deLürük ablacm..;)

Teqrar teqrar merhaba abilerim ve ablalarım...qelir qelmez işLere bi eL atiim dedM veee tTanısmak icin actıım konuDan snRA BİR mERAqlı konu daha actım:)hahaha emnmqi coqunuz liseyi bitirmissinizdir yada çeşitli nedenLerden doLayı iLk okuL terksinizdir.ama Lise mezunu OlanlLAR Derdimi Daha iyi anLar..neysee uzatmadn konua qireim:ben Liseye BasLıorm ve puanm accıq bisi düsüq,anadoLu meslek yazdm tercihLermde ama önme iLerde cnmı coq yakacak bir enqeL var buqünLerde öNmzDe..:qaT sayı probLemii yani liseden mezun oLurqeN öss puanm ciddi derecede düsecek!!!buda isdediiim oquLLara qirmemi enqelliceq..bnCe bu haqsızlık,peqi yhaa sizce,çözm öNerisi oLan???
Kardesım Oncelıkle Konu Yanlıs Yerde Neyse Uygun Yere Taşırız.

Sorununa Gelınce Lıse Secımınde Sıkıntı cekıyorsun sanırım :)

Bak Ben Anadolu Teknık Lısesı Harıta & Tapu Kadastro bolumu okuyorum bolumum Turkıyede Her Sehirde yok ve olan sehırdede 1 tane:) Yanı Meslek Lısesı Dıyeyım Sana Ama Gelecegıne Garantı Gozu Ile bakılyor cunku okulum ve bolumum pek yaygın degıl lıse secerken bu onemlıdır . Sadece puan ıle okul secılmez bunu hatırlatmakda fayda var :) 445 puanLa anadolu lısesı kazanmıstım ama ben anadolu lısesını ıstemıyordum :) neden peki? cunku kendıme guvenemıyordum herseyden once guven onemlıdır ama kayserıye tasındık ankaradan ve burda anadolu lısesıne kayıt oldum pek begenmıyordum okuluma derslerımede pek alışamadım zor gıbıydı ılk haftaya ragmen benden uLTRa performans beklıyordu hem okul hem aıle ama ben rahat duramadım haklı bır sebepden dolayı okulda kavga cıkardım ve atıldım :) ve anadolu teknık lısesıne gectım :) cunku oraların devamı var :) eger 33o gıbı bır puanın varsa sana anadolu teknık yada teknık lıselerı onerırım ama gıdıpte muhasebe yada pc bolumlerını degıl nadır olan bolumlerı secmelısın :) benım bolumumde unv. mezun olarak 2.OOO Ogrencı Mezun vermekte ama devlet 3000 personel alacak sonrasında duz lıse mezunları gelmeye calısıyor :) bızım askerı okullarada gırısımız zor degıl :) baraj'ı gecmek yeterlı okul puanımız zaten yarısını yapıyor :) ortaogretımdı vs derken sende 50 soru yapsan zaten hayatın kurtulur bence ıyı dusun derım devlet kaldıracam dıyor ama oss barajını gectıkden sonra sna kımse engel olamaz bunuda unutma :) hayallerınden vazgecme bak bana :) askerı okullar sınavına gırdım kazandım ama aılem ızın vermedı 2 amcam asker 1'ı astsubay kıdemlı bascavs dıgerıde kurmay yarbay :) sn olma dedıler doguda oldukları ıcın benımde oraya gıdecegımı sandılar ama onumu engelledırler resmen :) ama sımdı gıdecegım tek yer harıta genel komutanlıgı yada denız kuvvetlerı :) emın adımlarla yuru yolunda :)

Allah Yardımcın Olsun KArdesım :) Kusura bakma uzun oldu ama mantıklı okursan anlarsın :)

kolay gele

İlk HoşGeledin..

2.Türkce Yazarsan Daha İyi Olur.

3.Çalışsan Puanın Yuksek Olurdu.

Bende meslek lisesi mezunuyum okuldan gelen puan gerçekten çok işe yarıyo bana bu sene 91 puan geldi ama seneye sistem değişiyor bence yeni sistem hem iyi hem kötü olmuş benden sana tavsiye meslek lisesi okumak her zman bir avantaj en azından elinde mesleğin oluyo össyi kazanamasanda;)

meslek lisesi bir kaçış yolu bence...onun yerine düz lise okuyup üniversiteye iyi bir hazırlık daha mantıklı...

Yazıyı okumakta zorLandım :|

HerneySe

bu sisTemin oLmaSı köTü oLdu

Yapacak bişi yok.[maLesef]

pekı kardes sen duz lıse oku ben meslek okuyorum öss'de sen kazanama ben kazanamayım bakalım kım daha karlı cıkacak :)

şu bir gerçek ki benim dersanede meslek sınıfım çok oldu....o kadar zor ki onlara birşey öğretmek...ideal meselesi dediğin..baştan kaybetmeyi göze alarak yazmışsın sanırım...kazanma oranı çok düşük iyi bir yeri meslek lisesinden mezun olunca...ama yine de tercih sizin...

şu bir gerçek ki benim dersanede meslek sınıfım çok oldu....o kadar zor ki onlara birşey öğretmek...ideal meselesi dediğin..baştan kaybetmeyi göze alarak yazmışsın sanırım...kazanma oranı çok düşük iyi bir yeri meslek lisesinden mezun olunca...ama yine de tercih sizin...

kazanma oranımız düşük ama elimizde en azından mesleğimiz var düz lise okuyunca össyi kazanamayınca ne yapacaksın hiç bişe;)

criminaL arKadaş haKLı

ßende ßu sene düz Liseye geçicem.

KEndine güveniyorsan , yapaßiLeceğine inanıyorsan;
mesLek Lisesinde harcanma derim ..

Bu Devirde Bırak Düz Lise okyana İş Yok 2 Sene Ünide Okusa Hiç Bi FAbrıka Kolay kolay Almıyor Bile Meslek Çok Önemli Hiç Okuma Elinde Kaynak Metal Herhangi Bi bbelgen Olsun Çok RAhat Giriyorsun Ama Önemli Olan Okudugun okul meslek lisesi okuyanlar daha şanşlıı

Suan 15 bin İşci Alınacaka Dogalgaz Kaynagı ıcın 5000 mılyar maaş Teklifi ediliyor bu işi yapacak adam meslek lısesı okumamıs olsun 4 senelık üni okusun gene gıremez ama okumamıs adam kaynak belgesını bastırıp dırek gırıyorrr...

Son düzenleme:

ßence düz Lisede de iyi ßi hazırLıKLa gayet rahat iyi yerLer kazanıLaßiLiyo .

insan yapdığı şeylerdn çoK yapmadığı şeylerden pişmanLık duyar .ßence hedefin varsa sonuna kadar gitmeLisin .

şansını zorLa (;

tesekkurler yorumunuz ıcın :)

Devlet buyuklerımızın boyle dusunmesı yuzunden bız meslek,teknik,anadolu meslek ve anadolu teknık lıselerı bu haldeyız :) Fark nedır soylermısınız :) Meslek lıselerı kalıteyı mı dusuruyor gecenlerde televızyondakı bır tartısmada mılletvekılı meslek lıselerı kaldırılmalı avrupa standartlarına abd standartlarına uymalıyız dedı :) bunun tek bır adı var
CAHİLLİK . Abd Demıs Amerıka Bırlesık Devletlerının Lıse Gecıs Sıstemınde %65 oranında meslek lıselerı secılıyor :) bu onların ahmak oldukları anlamına gelmez degılmı :) Bu ülkenin Doktora ıhtıyacı varsa eelktrıkcıyede var . Pc Muhendısıne ıhtıyacı varsa teknıkere de var . Muhasebecıye ıhtıyacı var ! bu ulkenın temelı bu meslekler cunku :) Sizin Ogrencılerınız O Sekılde ıse Bu Sızın Ve Aılelerının Sorunudur Bu Ayrı Bır Mesele :) Yada Dershane yonetımının dıyelım :) Bız Kendı Dershanemızde Anadolu lısesı ve fen lısesı ogrencılerımızı aynı sınıfta tutuyoruz ama denemelerde ısık gorulen meslek lısesı ogrencılerımızıde aralarına alacagız dıgerlerını cope mı atacaz hayır :) Şu Bır Gercektır ve kımse ınkar edemez duz lıse ıle meslek lıselerı arasında hıcbır fark yoktur . Tek Fark Daha Az Secım Yapılması Kazanamadıklarında oraları secmelerı :) Benım Yorumum budur =)
kazanma oranımız düşük ama elimizde en azından mesleğimiz var düz lise okuyunca össyi kazanamayınca ne yapacaksın hiç bişe;)

:106:

bende onu demek ıstemıstım yukarda :)

peki...iş imkanı varsa ve alacağın maaş seni memnun edecekse sorun yok....
Hersey Maaş degıldır kı tabıkıde buyuk olcude onemı vardır :) ama ısını sıkılarak yapmak var rahatlıkla yapmak var sız bır tıp ogrencısıne rehberlık ogretmenlıgı yaptırabılırmısınız dıyelımkı tıpın fıyatı ondan daha dusuk olsa :) Bu yonden dusunmek var :)

criminaL arKadaş haKLı
ßende ßu sene düz Liseye geçicem.

KEndine güveniyorsan , yapaßiLeceğine inanıyorsan;
mesLek Lisesinde harcanma derim ..
Kat Sayı Kalktıgında goruselım sızınle :)

ßence düz Lisede de iyi ßi hazırLıKLa gayet rahat iyi yerLer kazanıLaßiLiyo .

insan yapdığı şeylerdn çoK yapmadığı şeylerden pişmanLık duyar .ßence hedefin varsa sonuna kadar gitmeLisin .

şansını zorLa (;

keske bu kadar basıt olsa :)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri