???on tane bılım adamı tarafından onaylanmıs

---> ???on tane bılım adamı tarafından onaylanmıs

2 saniye.:) 1er 1er dememiş kik :)

1 - 1.000.000.000

bir insan dakikada veya saatte ya da günde ortalama kaç sayar bunu tespit etmek lazım?

bana göre bir insan dakikada 20 saysa, ben daha fazla sayarım diyen vardır fakat, on altı milyon altı yüz altmış altı bin sekiz yüz ....en beşi kac defa söyledik uzun sürdü degilmi o zaman ortalama 20 iyidir.

bir insan dakikada 20 sayarsa saatte kac sayacagını bulacagız:
20 x 60 = 1.200 yani bir insan hiç bir ihtiyacını karsılamadan bir saatte 1.200 sayarsa, 1.000.000.000/1200= 833.333.333... (şeklinde dakikalar bulunuyor) /60= 13.888 saat /24=578 günden biraz fazla. buda bir yıl 365 gün olduğuna göre, 578/30= 19 ay 3 gün fazlaları hariç,

hiç bir ihtiyaç karşılamadan aralıksız olarak saysa ve hiç hata yapmasa ancak bu kadar zamanda sayabilir.

yani hayli uzun zaman alır.

peki bir milyara kadar saymak bizim ne işimize yarayacak, sanırım sadece mantığımızı çalıştırmak için olmalı.

insanın 1 milyara kadar sayması için en az 1 yıl falan gerekiyo ama insan 1 katrilyonu sayamaz ömrü yetmez buda yazarak olursa 1 yıldan fazla uzun bir sürede yapmış olmalı çünkü 1-2-3..... sayması kolay aam 10.101-10.102. çok zor

arkadaşlar yanliş biz bi saniyede 1 diyoz o zmn 1milyar saniye de cvp:1 milyar saniyede

yha yok öle bi ömür falanda değildir yani

Foruma yeni katıldım öle dolaşırdum. bir yerde yaş hesapları ile ilgili birşeye rastladım doğum günü yazınca herşeyi ögsteriyordu 24 yaşındayım orda 700 milyon küsür saniyedir yaşırsun yazıyordu :) bu da demektirki bu sorunun cevabı kesinlikle 20 yılın üzerinde tabi bür insan sürekli sayamayacagına göre.. birde yazmaya kalkarsak bence 2-3 kuşak gider :D

bir insan dakikada veya saatte ya da günde ortalama kaç sayar bunu tespit etmek lazım?

bana göre bir insan dakikada 20 saysa ben daha fazla sayarım diyen vardır fakat on altı milyon altı yüz altmış altı bin sekiz yüz ....en beşi kac defa söyledik uzun sürdü degilmi o zaman ortalama 20 iyidir.

bir insan dakikada 20 sayarsa saatte kac sayacagını bulacagız:
20 x 60 = 1.200 yani bir insan hiç bir ihtiyacını karsılamadan bir saatte 1.200 sayarsa 1.000.000.000/1200= 833.333.333... (şeklinde dakikalar bulunuyor) /60= 13.888 saat /24=578 günden biraz fazla. buda bir yıl 365 gün olduğuna göre 578/30= 19 ay 3 gün fazlaları hariç

hiç bir ihtiyaç karşılamadan aralıksız olarak saysa ve hiç hata yapmasa ancak bu kadar zamanda sayabilir.

yani hayli uzun zaman alır.

peki bir milyara kadar saymak bizim ne işimize yarayacak sanırım sadece mantığımızı çalıştırmak için olmalı.

mantıgın yanlıs yanlıs nerde dersen : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 gıbı kucuk sayılarında sayılma zamanlarının ortalamasını almak zorundasın 100 ü 15 sn gıbı kısa surede sayabılırsın bunlar ortalama zamanı dusurur ;)

(= Bunu daha Once Okumus Ve Olasılık Uzerınden Cevaplamıstım TEkrar Aynı Cevabı Vermek ıstıyorum....

Her Rakamı 1 Saniyede Söylediğinizi farzedelim bu İmkanzız Oysaki

60*60=3600 Bir Saatte
3600*24=86400 Bir Günde
86400*365=31536000 Bir Yılda
31536000*60=1892160000 Ortalama Bir Ömürde
60 yaşında ölen bır ınsanı ele aldım :)

Fakat bu INSAN hıc durmadan sayması halınde gecerlıdır ve bır ınsan 1 gunde max. 7 saat konusabılır...

yanı bu demek oluyorki 2.ıslemın sonunda 24 le degıl 7 ıle carpmamız lazımdı...
ayrıca her sayıyı 1 sn de saydıgımızı soyledık fakat hıc bır zaman

bir milyon dokuzyüz doksanaltı bin sekiz kırk yedi sayısını 1 sn ıcerısınde soyleyemeyız :)

Ayrıca Öyle Rakamlar VArki mım 9 Saniye Sürer Yani 1 milyara Kadar Ömrümüz Boyunca Sayamıyoruz cogu forumda bu cewap kabul edılır (=

Fizik Okumanın bazen yararlarıda war (=

Son düzenleme:

eğer saniyede bir rakam sayıyorsak bir milyon saniye sonra biter :D:D

ya sayılır nolacak çok mu zor

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri