Ölmeden önce okumanız gereken 30 kitap!

Moreas

Bayan Üye

Otomatik Portakal - Anthony Burgess

Bülbülü Öldürmek - Harper Lee

Don Quijote - Cervantes

Binbir Gece Masalları

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört - George Orwell

Yabancı - Albert Camus

Gönülçelen - Salinger

David Copperfield - Charles Dickens

Hamlet - Shakespeare

Prens - Machiavelli

İnsan Hakları - Thomas Paine

Doğal Yaşam ve Başkaldırı - Thoreau

The Wisdom of the Desert - Thomas Merton

Savaş ve Barış - Tolstoy

Siddhartha - Hermann Hesse

Gazap Üzümleri - Steinbeck

Devlet - Platon

Sineklerin Tanrısı - William Golding

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery

Suç ve Ceza - Dostoyevski

Toplum Sözleşmesi - Rousseau

Four Quartets - T.S. Eliot

Çanlar Kimin İçin Çalıyor - Ernest Hemingway

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Yüzüklerin Efendisi - J.R.R. Tolkien

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Sefiller - Victor Hugo

Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley

Odysseia - Homeros

Muhteşem Gatsby - F.S. Fitzgerald

---> Ölmeden önce okumanız gereken 30 kitap!

Bazıları çok ağır klasiklerden. Ama içlerinde cidden güzel kitaplar var.

Ayrıca,

Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
tavsiyelerim arasındadır.

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avustralya'da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Göçebe kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, "Gerçek İnsanlarla" birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır. Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılarla ilgili farkındalıklarının ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Bir Çift Yürek, yazarın kendi bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduğunu anlarsak, dünyamızı yokoluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Varolan her şey inanılmaz derecede güzel ve hassas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulunmaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek İnsanlar'ınki gibi bu yüce amaçla dolabilir.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)

Ayrıca,

Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
tavsiyelerim arasındadır.

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avustralya'da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Göçebe kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, "Gerçek İnsanlarla" birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır. Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılarla ilgili farkındalıklarının ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Bir Çift Yürek, yazarın kendi bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduğunu anlarsak, dünyamızı yokoluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Varolan her şey inanılmaz derecede güzel ve hassas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulunmaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek İnsanlar'ınki gibi bu yüce amaçla dolabilir.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)

:3dgxr::3dgxr:

Ben de oneriyim gorunce dayanamadim.
George Orwell 1984 ve Hayvan Ciftligi (Animal Farm)
Kafka Dava ve Donusum
Sabahattin Ali kürk mantolu Madonna

Türklere de sahip çıkalım :)
İskender Pala - Şah Sultan
Elif Şafak - Aşk
Kahraman Tazeoğlu - Bukre

[MENTION=163862]nur9696[/MENTION] evet mükemmel kitap onlar sağ olasın. :)

[MENTION=163824]Fth93[/MENTION] Biz de o kadar güzel kitaplar var ki. Listeyi yapan yabancılar. Bizi katmamışlar. O liste uzar gider yazmaya başlarsak :)

Uzasın gitsin 30 kitap nedir ki?

Ölmeden önce okunması gereken 300 kitap olsun :)

[MENTION=158527]Puurple[/MENTION]

klasik bilinen kitaplar. keşfedilmemiş ne yazarlar. tozlu raflardan cıkmamıs ne eserler var halbuki

Uzasın gitsin 30 kitap nedir ki?

Ölmeden önce okunması gereken 300 kitap olsun :)

Sürekli kitap okuyan kitap kurtlarında 300 nedir ki? Bir senede 300 kitap bulunur zaten okuyacak. 300 e ulaşmasam da yaklaştığım zamanlar vardı :)

[MENTION=162261]XPeke[/MENTION] aynen öyle. Bir dünya lise olur uzar gider. :)

Sende haklısın.
Yatılı okuldayken bende rekora koşuyordum ama mesleğe başladıktan sonra pek vakit olmuyor.

Bir yandan işimi yapıyorum bir yandan foruma bakıyorum bir yandan da telefondan kitap okuyorum :)

Sende haklısın.
Yatılı okuldayken bende rekora koşuyordum ama mesleğe başladıktan sonra pek vakit olmuyor.

Bir yandan işimi yapıyorum bir yandan foruma bakıyorum bir yandan da telefondan kitap okuyorum :)

Yaz tatillerinde her gün bir kitap okumaya çalışmıştım. Tatile falan gitmeyince o malum. Şimdi de okulun kütüphanesine taktım kafayı. Okuyabildiğim kadar okuyacağım sınavlara kadar. İnsanlardan fayda yok kitaplardan var. :)

Zaten çevremizdeki insanların gerçekte nasıl olduklarını bilemediğimiz için kitapları kaçış olarak kullanıyoruz.
Kitaplarda bütün olaya hakim olduğumuz için hayal kırıklığı yaşamıyoruz.

Merhaba.

Hepsi güzel kitaplar.
Çoğunu okudum.
Okumak faydalı olacaktır mutlaka.

Saygılar.

Zaten çevremizdeki insanların gerçekte nasıl olduklarını bilemediğimiz için kitapları kaçış olarak kullanıyoruz.
Kitaplarda bütün olaya hakim olduğumuz için hayal kırıklığı yaşamıyoruz.

Kitaplar benim için bir kaçış değil kendi isteğimle gittiğim yer.
Hasta ruhlu insanlardan, hayatlarında bir kere bile kitap okumadan insaları yargılayanlardan, her şeyi dalgaya alıp insanları küçümseyen ruhlardan sıkılana ilaç gibi bir şey kitaplar. Ben bütün insan darbelerine kitapları okuyarak dayandım. Kitapları sevmeli. Vesile olabiliyorsam ne mutlu bana. Ki zaten sen okuyormuşsun. Başka insanlara vesile olabiliyorsam demek daha doğru olur. :)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri