Okullarda serbest kıyafet olmalı mı..?

nameless

Bayan Üye
Anket için sizi buraya alalım
http://basvurular.meb.gov.tr/anket/tek/kullanicigiris.aspx
Sizce okullarda serbest kıyafet olmalı mı?
Bence olmamalı.Şimdi durumu olup olmayanlar var.Diğer arkadaşı hergün farklı ve marka kıyafetler giyerken durumu olmayan öğrenci kendini kötü hissetmez mi?Hem büyük ihtimalle düzende bozulur.Okula esrarcısından tut herkes kandırarak girebilir diye düşünüyorum.Ama tam olarak serbest değild üniformalar daha rahat hale getirilirse güzel olacaktır....

---> Okullarda serbest kıyafet olmalı mı..?

fazla abartıya kaçılmayacaksa olabilir.

Ama öyle mini etek vs. olacaksa olmasın.

zaten okuln çıkışına bir ton herif geliyor.

olmaaaz..

bncede olmasın.. abartı o zmn kesınlıkle oluyo.. ne yapcaklarsa üni. yi bklesınler xD

Bence de oLmaSn
formaLardan memnunum ben :p

Bence olsun.Biz bu havada ceketimizi bile çıkaramıyoruz.Sıkı yönetim var bizim okulda xD

15 Mayıstan Sonra Yada Cogu okuLda daha erken yaz kıyafetı uyguLaması uyguLanıyor (=

Lisede Çoğu Kız Eteğini Çektiği Kadar Çekiyor Sonrada oLayLar MaLum Abaza GençLik oLdukça Bu AbartıLacaktır iLerde Transparan Giyip geLenLer oLur Abartım yok kesinLikLe Erimeyen KaşarLar maLum ;)

+

Ben Forma Giydim onLarda Giysin banane :11:

Bana göre liseye kadar zorunlu olmalı.

Çünki bir öğrenci kılık kıyafeti ile o okulu temsil eder.

Bu düzenleme atatürk zamanında yapılmışdı.

Üniversitelerde zaten zorunlu değil bu uygulama Bence çok gereksiz buluyorum.

Bugun kılık kıyafet derler,

Sarın saç sakal

Okul okullukdan çıkar.

Medini bir toplum Görünümünü kaybederiz.

Aynen oyLe ..

AçıLım Her Zman İnsanLara Zarar Verir ;)

Olmamalı.
Bizim insanlarımız her zaman abartmayı sever çünkü. Vur dedin mi öldürürler. Herkes eşit şartlarda yaşamıyor bu ülkede.
He formanın bir kötülüğünü görmedik bu güne kadar. 1o senedir giyiyorum. 2 sene daha giyebilirim. Sorun değil :)

hyr...

ne gereği varki?
abd gençliğine neden benzesinki bizim çocuklarımız ?

disiplin ne olacak peki?
o kadar öğrenciyi kim nasıl takip edecek?

koca bi sacmalık...

oLmasın ~

Bizim okuLun böyLeyken biLe haLi yaman ...
Serbest oLursa düşünemiyorum ! :M

kararsızım

Eğitim öğretim ciddi bir iştir. Ülkemizde ne kadar ciddiye alındığı ayrı bir tartışma kosunu olabilir xD Üniforma ile okula gitmek, okula gitme amacına saygı göstermektir bir bakımdan. Nasıl ki bankada çalışan bir personel takım elbise ile gitmek zorundaysa ya da bir devlet memuru aynı şekilde gitmek zorundaysa öğrencilerde okula gitme amaçlarına yani eğitim öğretime saygıdan dolayı uniforma ille gitmeleri daha doğrudur diye düşünüyorum.

Bu birinci durum xD

İkincisi herkesin belirli dönemlerde kalbinin attıığı yer farklılık gösterir. Özellikle lise dönemlerinde kalbimizin yerinde ufak çaplı denemeyecek kadar büyük değişiklikler olabilir xD Eğer bunlar sadece bende olduysa rezil olduğumun resmidir :pp Yüzüme vurmamanızı rica ediyorum xD Burada daha fazla açıklayıcı olmak istemiyorum anlayan anlamıştır herhalde xD Bu değişiklik neticesinde serbest bir kıyafet seçimi olduğu zaman nelerin olabileceğini tahmin edebiliyorum az çok xD Eğitim yuvası mı ergenlik dönemi duygularının tatmin yuvası mı olduğunu ayırt edemeyiz xD Neyse inşallah anlatabilmek istediklerimi anlatabiliyorumdur xD

Üçüncüsü ise, ki bence en önemli nokta budur. Üniforma, farklı gelir gruplarından olan öğrenci kitlesinin, bu gelir farkının kamufle edilmesine en katkı sağlayan etkendir bence. Üzerine giyecek düzgün bir elbisesi dahi olamayn, ailesinin durumundan dolayı giyecek bir ayakkabı bile bulamayan bir öğrencinin serbest kıyafet uygulamasına geçildiği taktirde, arkadaşlarının yanında düşeceği zor durumu tahmin edebilirsiniz.

Şu anda önemsiz gibi gelebilir bütün bunlar ama o dönemdeki birisi için son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu sebeplerden dolayı üniforma lise bitene kadar ZO-RUN-LU OL-MA-LI xD Bence tabi xD

Ya bence hem olmalı hem olmamalı olmamalı çünkü hergün değişik bi kıyafet giymek gerek :D nerden bulucaz hergün hergün hadi bulduk diyelim durumu kötü olanlar napsın..

Yada olsun daha rahat ederiz sürekli olmasa bile haftada 1 2 kere serbest olunmaya izin verilse süper olur :)

βŁą๔ķ_ĻợŖĐ;2295301' Alıntı:
Eğitim öğretim ciddi bir iştir. Ülkemizde ne kadar ciddiye alındığı ayrı bir tartışma kosunu olabilir xD Üniforma ile okula gitmek, okula gitme amacına saygı göstermektir bir bakımdan. Nasıl ki bankada çalışan bir personel takım elbise ile gitmek zorundaysa ya da bir devlet memuru aynı şekilde gitmek zorundaysa öğrencilerde okula gitme amaçlarına yani eğitim öğretime saygıdan dolayı uniforma ille gitmeleri daha doğrudur diye düşünüyorum.

Bu birinci durum xD

İkincisi herkesin belirli dönemlerde kalbinin attıığı yer farklılık gösterir. Özellikle lise dönemlerinde kalbimizin yerinde ufak çaplı denemeyecek kadar büyük değişiklikler olabilir xD Eğer bunlar sadece bende olduysa rezil olduğumun resmidir :pp Yüzüme vurmamanızı rica ediyorum xD Burada daha fazla açıklayıcı olmak istemiyorum anlayan anlamıştır herhalde xD Bu değişiklik neticesinde serbest bir kıyafet seçimi olduğu zaman nelerin olabileceğini tahmin edebiliyorum az çok xD Eğitim yuvası mı ergenlik dönemi duygularının tatmin yuvası mı olduğunu ayırt edemeyiz xD Neyse inşallah anlatabilmek istediklerimi anlatabiliyorumdur xD

Üçüncüsü ise, ki bence en önemli nokta budur. Üniforma, farklı gelir gruplarından olan öğrenci kitlesinin, bu gelir farkının kamufle edilmesine en katkı sağlayan etkendir bence. Üzerine giyecek düzgün bir elbisesi dahi olamayn, ailesinin durumundan dolayı giyecek bir ayakkabı bile bulamayan bir öğrencinin serbest kıyafet uygulamasına geçildiği taktirde, arkadaşlarının yanında düşeceği zor durumu tahmin edebilirsiniz.

Şu anda önemsiz gibi gelebilir bütün bunlar ama o dönemdeki birisi için son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu sebeplerden dolayı üniforma lise bitene kadar ZO-RUN-LU OL-MA-LI xD Bence tabi xD

KesinLikLe KatıLıyorum...

Kesinliqle olmamalı..

1.Kıyafeti olamayanlar var..

2.Orası bi eğitim qurumu.. Herkes farqlı bisi gicek olu mu hiçç...Bu halde düzgün giymiolar bide serbest olunca pehhh..ÇOK SAÇMA ÇOK SİNİRLENDİM BU İŞ İÇİN NİMET ÇUBUKÇU GTSİN DÜZGÜN BİRİ GEKSİN KENDİ ZENGİN YAA ÇOCUNU GÖNDERİRİ FAKİRLERDE VAR..

olmasın disiplinin tek saglandıgı şey kılık kıyafet zaten oda olmassa okullar iyice çıgrından çıkar ..

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri