Okulda Devamsızlık Hakkı Kaç Gündür? Devamsızlık Hakkı Kaç Gündür?

---> Okulda Devamsızlık Hakkı Kaç Gündür? Devamsızlık Hakkı Kaç Gündür?

Hiç bosuna üzülmeyin ister devamsızlık 60 yada 70 olsun.öğretmen olduğumdan biliyorum.bir okul kolay kolay o öğrenciyi sınıfta bırakmaz.bu devamsızlık işini davranış haline getirenler işte o zaman müdür onları bırakabilir.mesela örnek olarak 67 gün özürsüz 6 gün raporlu öğrenciyi sınıfta bırakmadılar ama 36 gün devamsız oaln kişiyi bıraktılar.burda önemli olan o dersin öğretmeninin o kişiye gec ya da kal demesidir(e-okul'da)yoksa böyle bildiğiniz gibi 35miş 45 miş fazla devamsızlık yapmayın diye böyle yapıyorlar.internet cafeden girdiğim için böyle yazıyorum.yoksa hiç bir öğretmen yazmaz.cünkü çok ağır cezası var.
Size faydalı olmussam ne mutlu bana!!!!!

Aynen meslektaşız. İlköğretimde sınıfta bırakmıyorlar. Lisede iş değişir.

Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.
Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

Uyarı mektupları gönderilir normalde
1.uyarı 5 gün
2.uyarı 10.5 gün
3.uyarı 15.5 gün
4.uyarı 20 gün ve bu uyarıda veli kesinlikle okula çağırılır. Benm görev yaptıgım okulda bu şekildeydi.

okumak isteyene 0 gün
okumak istemeyene 365 gün

hahaha güzel bir yaklaşım olmuş

Aylık ders saatinin 25% - 30%' u

Yeni yönetmeliğe göre;

Özürsüz Devamsızlık (19 Mayıs'a kadar) = 5
Özürsüz Devamsızlık (19 Mayıs'tan sonra)= 15
Özürlü Devamsızlık (Yıl genelinde) = 25 (çok ağır hastalıklar dışında)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri