Neden??

Baybey1

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herhangi bi olayda başarısızlık aptallık veya gülünç bi duruma düşüldüğünde neden sürekli "kesin Türkler yaptı" diyoruz. kendimizi küçümsemek hoşumuza mı gidiyo:s:s:s

---> Neden??

küçümsemek değil gerçekle yüzleşebilenlerin söyleyebildiği bir şey o

---> Neden??

Kendimizi Küçümseme demeyeLimde ucu Yınede oraya varıyor. Güven Yok NE AMERİKALILARMIŞ BE Herseyde onlar var sanılıyor :) Nasada calısan Türkler bilinmez, Cerrahlar Bilinmez, Hackerleri zaten gectım onları kımse bılmez :)

---> Neden??

Kendimizi Küçümseme demeyeLimde ucu Yınede oraya varıyor. Güven Yok NE AMERİKALILARMIŞ BE Herseyde onlar var sanılıyor :) Nasada calısan Türkler bilinmez, Cerrahlar Bilinmez, Hackerleri zaten gectım onları kımse bılmez :)

Ben de katılmaktayım..Oysa biraz kendimize güvenimiz olsa bu psikolojiden çıksak neler başarırız..

---> Neden??

küçümsemek değil gerçekle yüzleşebilenlerin söyleyebildiği bir şey o

peki madem gerçekler bunlar

neden dalga geçilecek yanlarımızı koyuyolar??

üstün başarılarımızı bilim adamlarımızı icatlarımı zı koyup yüceltmiyolar

kendimizi gülünç hale biz düşürüyoruzz

iki kıroyu kameraya alıp nete veriyoz gülmek için

ağlancak halimize gülüyoruz ama

iş Türk bilimi'ne gelince burun kıvırıyoz amaan diyoz kendimizi başarıyla övmüyoz

---> Neden??

sen sadece bu yönlerini görüyon

ayrıca Türk bilim adamları

türk sineması

türk malı

türk hackerler

ve türkler kadar vatansever içten canayakın insanlar bulamazsınız...

---> Neden??

Osmanlının çöküşünden itibaren ezilmeye başladık dış ülkeler tarafından
Bir dönem Almanyaya giden işçiler, hep ezik olarak çalıştılar
Hep işçi oldular
Başka medeniyetten insanlarda küçümsediler
İkinci ülkemizde en iyi ilerleyen siyaset
Bu yüzden ülkemizde yok şu doktor, yok şu nasada çalışan hiç bir zaman yurt dışına gitmeden tanınmıyor
Türkiyede vatandaşa tbmm den birini sor tanırlar, ama şu ünlü doktoru duydun mu diye sor o kimmiş ya derler
Burda etkin rol oynayan basın
Türk vatandaşının kendini geliştirmemesi, hep arkalarda kalması
Sebepler çogaltılabilir :)

---> Neden??

ayrıca Türk bilim adamları

türk sineması

türk malı

türk hackerler

ve türkler kadar vatansever içten canayakın insanlar bulamazsınız...

Bilim.. Hmm..

Yöneticileri tarafından resmi yayın organlarında Darwin'e sansür uygulayan bir ülkede hangi bilimden bahsedebiliriz? eğer böyle bir ayıp varsa ortada, bilim adına az da olsa yapılan buluşlar yada uygulamaların bir anlamı kalmaz, kalmıyor da..

Türk sineması..

Tek bir sorum olacak; Oscar ödüllerinde, en iyi yabancı film dalında ödül kazanan bir filmi var mı bu ülkenin? hadi ödülü geçtim, elemelerde son 5'e kalan bir filmimiz var mı? ben hatırlamıyorum, ya sen?

Türk malı..

İroni yaptığına inanmak istiyorum.. Eğer değilse, vay ülkem insanı vay..

Hacker..

Böyle bir meslek mi çıktı? bu mudur ülken adına gurur duyduğun? şaka gibi arkadaş..

Soruya gelirsek,

Cafenin kablosuz bağlantısını çatıya çıkıp sömürmeye çalışan bir vatandaşın asansör boşluğuna düşüp ölmesı, halka açık bir alanda damacanayla mastürbasyon yapan bir vatandaşın günlerce gündemde kalması, eminem tişörtü satan bir pazarcının ''eminem'e gel'' diye satışını yapmaya çalıştıktan sonra, annesinin adı eminem olan bir vatandaşın pazarcıyı öldürmesi.. vs vs vs.. benzeri onlarca örnek.. takdir edersiniz ki, ülkeme özgü şeyler bunlar. E bu denli trajikomik muhabbetlerin döndüğü bir ülkede böylesine bir sanının insanların aklına kazınması ve dile getirilmesi pek te içi boş gözükmüyor..

Son düzenleme:
---> Neden??

Bilim.. Hmm..

Yöneticileri tarafından resmi yayın organlarında Darwin'e sansür uygulayan bir ülkede hangi bilimden bahsedebiliriz? eğer böyle bir ayıp varsa ortada, bilim adına az da olsa yapılan buluşlar yada uygulamaların bir anlamı kalmaz, kalmıyor da..

Türk sineması..

Tek bir sorum olacak; Oscar ödüllerinde, en iyi yabancı film dalında ödül kazanan bir filmi var mı bu ülkenin? hadi ödülü geçtim, elemelerde son 5'e kalan bir filmimiz var mı? ben hatırlamıyorum, ya sen?

Türk malı..

Hacker..

Böyle bir meslek mi çıktı? bu mudur ülken adına gurur duyduğun? şaka gibi arkadaş..

Soruya gelirsek,

Cafenin kablosuz bağlantısını çatıya çıkıp sömürmeye çalışan bir vatandaşın asansör boşluğuna düşüp ölmesı, halka açık bir alanda damacanayla mastürbasyon yapan bir vatandaşın günlerce gündemde kalması, eminem tişörtü satan bir pazarcının ''eminem'e gel'' diye satışını yapmaya çalıştıktan sonra, annesinin adı eminem olan bir vatandaşın pazarcıyı öldürmesi.. vs vs vs.. benzeri onlarca örnek.. takdir edersiniz ki, ülkeme özgü şeyler bunlar. E bu denli trajikomik muhabbetlerin döndüğü bir ülkede böylesine bir sanının insanların aklına kazınması ve dile getirilmesi pek te içi boş gözükmüyor..

Bilim...

Konuşadan önce araştır bakalım Türk Bilim Adamlarını... bilgi sahibi ol önce...

Türk sineması...

dünyanın en komik filmi bir Türk filmi ....

Türk Malı...,

ironi yaptıgıma da inanma...

Hacker...

Pardon Atatürk'e ve TürkLüğe hakaret edilen pkk sitelerinin hacklenmemesi lazım dimi :) Hacklense de gurur duymamam lazım dimi :)

Soruya Gelirsek(senn)

sadece bu yönlerini düşünüyorsun... bi düşün türkiye olmasa neler olur diye sonra gel yorum yap...

Son düzenleme:
---> Neden??

Hilede hurdada üstümüze yok. Özümüzden uzaklaşmışız. Geçmişimizden uzaklaşmışız. Kendimizden uzaklaşmışız.
Ha doğal olarak da ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. O laflar söyleniyorsa bir sebebi var. Bence çok iyi bir özeleştiri yapmalıyız.

---> Neden??

turistlerin bile en çok zorluk çektiği, hemen dolandırıldığı, gelen yabancılara tecavüzün tacizin alasının yapıldığı yer için olsa gerek Türkiyenin kötü yönlerinin gözönünde olması.. bilimdede daha yeni yeni gelişiyoruz bence, koskoca derginin kapağındaki evrim olayını biliyosunuz hepiniz.. hala yönünü bulamamış ve sürekli gelişmekte olan ve olacak ülkeyiz biz. ayrıca insanlarda yeri gelince kendi kendini şişirir, Türk dünyaya bedel der, yeri gelince dediğin gibi alay eder. Alay etmekten çok kötü taraflarımız fazla olduğundan iyinin önüne geçiyor.. Türk gençler, bizler bile yurtdışına kapak atmaya çalışıyoruz ..

---> Neden??

turistlerin bile en çok zorluk çektiği, hemen dolandırıldığı, gelen yabancılara tecavüzün tacizin alasının yapıldığı yer için olsa gerek Türkiyenin kötü yönlerinin gözönünde olması.. bilimdede daha yeni yeni gelişiyoruz bence, koskoca derginin kapağındaki evrim olayını biliyosunuz hepiniz.. hala yönünü bulamamış ve sürekli gelişmekte olan ve olacak ülkeyiz biz. ayrıca insanlarda yeri gelince kendi kendini şişirir, Türk dünyaya bedel der, yeri gelince dediğin gibi alay eder. Alay etmekten çok kötü taraflarımız fazla olduğundan iyinin önüne geçiyor.. Türk gençler, bizler bile yurtdışına kapak atmaya çalışıyoruz ..

irebir katılıyorum

amerikaya bk iyi yönü nerdetse hiç yok!

new yorka 7 saniyede bir 10 araba çalınıyo 7 kadına tacavüz ediliyo

amaa dışardak bakılınca "süper bi ülke" diye kanıyo millet

amerika nasıl kendini güzel gösterdiyse bizde yapabiliriz

---> Neden??

Bilim...

Konuşadan önce araştır bakalım Türk Bilim Adamlarını... bilgi sahibi ol önce...

Türk sineması...

dünyanın en komik filmi bir Türk filmi ....

Türk Malı...,

ironi yaptıgıma da inanma...

Hacker...

Pardon Atatürk'e ve TürkLüğe hakaret edilen pkk sitelerinin hacklenmemesi lazım dimi :) Hacklense de gurur duymamam lazım dimi :)

Soruya Gelirsek(senn)

sadece bu yönlerini düşünüyorsun... bi düşün türkiye olmasa neler olur diye sonra gel yorum yap...

10 yaşında filansin sanırım..

---> Neden??

10 yaşında filansin sanırım..

TÜRK MALLARI
tekstil sektörünün %90 ı (jeans,colins,lcw,ruba,albey,rodi,xside,uki vb...) Türklerin...

zeytinyağının kralı zaten biziz... İtalya ve biz...

Zetinde de öyle...

Karadenizde üretilen fındfıkları satıyoruz dışarı sizlere nutella diye yediriyorlar... halbuki biz olmasak nutella olmaz. Tüm ülkeler fındıgı Türkiye'den alıyor...

Yoğurt ve ayran... gene öyle...

BİLİM...
depremi önceden tahmin eden cihazın icadı Türk.tür. bigbang deneyindeki bilim adamlarının içinde Türk Bilim Adamları çok sayıda...

FİLM
var var dereceye giren filmerimiz. git araştır.başyapıtlar bile var.

Son düzenleme:
---> Neden??

utanıyorum...

bu kadar cahil insanlar olduguna

(bazı kişiler için söyledim kimse üstüne alınmasın isim vermiyeceğim)

---> Neden??

Bilim.. Hmm..

Türk sineması..

Türk malı..

Hacker..

Soruya gelirsek,

ında; bAbam Ve oğlum,ıssız adam,eşkiya,şaban bunlar ödül alan filmker KAPAK 1
araştır. vestel nasıl kapış kapış gidiyor ?dışardaki zeytinyağları türk, pepsinin %20 si bizim, akbank ve ziraat bankasının ne kadar çok dılarda fazla oldugu,crea,casper bilgisayar,ülker,eti....
TÜRK MALLARI
tekstil sektörünün %90 ı (jeanscolinslcwrubaalbeyrodixsideuki vb...) Türklerin..
.KAPAK 2
soruya gelirsek hmm
onlar eğitimsizlikten. eğitimsizlik meb ten meb hükümetten:)

sen bi araştır Türk bilim adamlarını falan istersen ha?

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri