Neden kitap okumuyoruz?

Moreas

Bayan Üye
Kitap okumuyoruz! Peki Türkler neden kitap okumuyorlar sizce?

En son ne zaman kitap okudunuz sorusunda zamanı bile hatırlamayan insanlar çıkıyor. Ve ben kitap okumayı sevmem diyorlar Peki neden? Neden sevilmez kitap okumak ya da neden vakit bulamıyoruz kitap okumaya?

---> Neden kitap okumuyoruz?

Geçenlerde bir kitap beğendim 70 lira idi fiyatı.. Kitaplar çok pahalı bence sırf bundan okunmayabilir..
Bir de ben öle birinden öbüründen veya kütüphaneden almak istemiyorum benim olsun istiyorum..
Bizim milletçe kitap okumaya alerjimiz var özellikle de erkeklerin :)

Geçenlerde bir kitap beğendim 70 lira idi fiyatı.. Kitaplar çok pahalı bence sırf bundan okunmayabilir..
Bir de ben öle birinden öbüründen veya kütüphaneden almak istemiyorum benim olsun istiyorum..

Korsan kitaplar ne güne duruyor xD

Haklısın canım. Ama gazete okuma sayısı da çok az. Cidden milletçe okumaya üşeniyoruz. Maalesef.

ben pek katılmıyorum hocam,
ben aylık ortalama 150 tl harcıyorum kitaplara ..
ve bir cogunu da bir soluk ta okuyorum ..en son aldıgım kitap 24 tl ydi makul bence

Para bahane değil . Sigarayada zam geldi . Bi sigara parası bi kitap . Okumamamızın şahsen asıl sebebi yurdum insanının kendine olan özgüveni ve kibiri :) Ne kitabı la hayatımız kitap zaten ! Deyişlerinden bu sonuca varmak zor değil . :) Veya bi kitap okuyan arkadaşını görünce '' La olum ne okuyorsun öyle dandirik şeyleri . Gel sana hayatımı anlatayım roman olur . '' :) . İşin espirisi tabi ama gerçeklik payı çok yüksek :) Arkadaşlar bize kitap okumak sevdirilmedi . Romanları ve diyer kitapları okuldaki ders kitabı gibi gördük . İtici bulduk .

ben pek katılmıyorum hocam,
ben aylık ortalama 150 tl harcıyorum kitaplara ..
ve bir cogunu da bir soluk ta okuyorum ..en son aldıgım kitap 24 tl ydi makul bence

Katılıyorum makul kitaplar da var. Ama sadece roman değil gazete okuyan insan sayısı da çok az. Sadece romanı demiyorum. Okumuyoruz diyorum okumaya karşı bir garezimiz var sanırım.

Para bahane değil . Sigarayada zam geldi . Bi sigara parası bi kitap . Okumamamızın şahsen asıl sebebi yurdum insanının kendine olan özgüveni ve kibiri :) Ne kitabı la hayatımız kitap zaten ! Deyişlerinden bu sonuca varmak zor değil . :) Veya bi kitap okuyan arkadaşını görünce '' La olum ne okuyorsun öyle dandirik şeyleri . Gel sana hayatımı anlatayım roman olur . '' :) . İşin espirisi tabi ama gerçeklik payı çok yüksek :) Arkadaşlar bize kitap okumak sevdirilmedi . Romanları ve diyer kitapları okuldaki ders kitabı gibi gördük . İtici bulduk .

Yurdum insanını o kadar güzel anlattınız ki. Teşekkür ediyorum söyledikleriniz için. Biz anlatsak roman olmaz ama anlatanları da okumuyoruz işte. Sorun orada. :)

evet bu konuda haklısın,bi de her defasında bir bahanemiz var..

Gençlerin okumaması benim sinirimi bozan. Çevremde kitap okuyorum dediğimde yapılan muamele çok saçma. Sanki suç işliyoruz. Ve sayısal veriler açıklanmıştı geçen gün. O verilere göre de Türkiye en geri kalmış ülkelerin bile gerisindeymiş kitap okumada... Bu olay da içler acısı.

Gençlerin okumaması benim sinirimi bozan. Çevremde kitap okuyorum dediğimde yapılan muamele çok saçma. Sanki suç işliyoruz. Ve sayısal veriler açıklanmıştı geçen gün. O verilere göre de Türkiye en geri kalmış ülkelerin bile gerisindeymiş kitap okumada... Bu olay da içler acısı.

Çok güzel konu açmışsınız. Sizi tebrik ediyorum.

Kitap okumama konusu beni çok üzüyor. İstatistiklerde kitap okuma konusunda geri olmamız, kalkınmada neden geri olduğumuzun göstergesidir. Bu konu üzerinde konuşalım.

Çok güzel konu açmışsınız. Sizi tebrik ediyorum.

Kitap okumama konusu beni çok üzüyor. İstatistiklerde kitap okuma konusunda geri olmamız, kalkınmada neden geri olduğumuzun göstergesidir. Bu konu üzerinde konuşalım.

Keşke kitap okusaydık da böyle bir konu açmasaydım!
Teşekkür ediyorum düşünceniz için.

Öncelikle aileden başlamalıyız. Aile okursa çocuk da okumak için çaba sarfeder. Ayrıca biz öğretmenler de içler acısıyız. Hiç okumuyoruz.

Tanıdığım öğretmenlerden okuyanlar var. Ama şunu söylemeliyim ki ailem de öyle kitapları sürekli okuyan insanlar yok. Onlar da öğretmen o yüzden söylüyorum. Ama yine de okuyorlar. Onların karşısında elinden kitap düşmeyecek derecede olan ben varım. :) Demek ki kişinin içinde olması gereken bir durum bu.

Aynı şeyi yine söylemiş gibi olacağım ama illaki roman değil bir gazete bir dergi ya da küçük bir not okumayan insanlar var. Sebepleri vardır nedenleri vardır tabii bunlar kabulüm.Geçim derdinde kitap düşünmemeleri normal. Ama imkanı olup da okumayan çok insan var. Benim sitemim kendi kendime de olsa onlara. :)

Tanıdığım öğretmenlerden okuyanlar var. Ama şunu söylemeliyim ki ailem de öyle kitapları sürekli okuyan insanlar yok. Onlar da öğretmen o yüzden söylüyorum. Ama yine de okuyorlar. Onların karşısında elinden kitap düşmeyecek derecede olan ben varım. :) Demek ki kişinin içinde olması gereken bir durum bu.

Aynı şeyi yine söylemiş gibi olacağım ama illaki roman değil bir gazete bir dergi ya da küçük bir not okumayan insanlar var. Sebepleri vardır nedenleri vardır tabii bunlar kabulüm.Geçim derdinde kitap düşünmemeleri normal. Ama imkanı olup da okumayan çok insan var. Benim sitemim kendi kendime de olsa onlara. :)

Yapılan araştırmalarda öğretmenlerin kitap okuma alışkanlığının olmadığını gösteriyor. Elbette sürekli okuyan öğretmenler var. Ben sürekli okuyan öğretmenlerin sayısının arrtmasını istiyorum. Hatta çoğunluk olmalılar. . Okumama konusundaki bahaneleri de kabul etmiyorum. İstedikten sonra herkes okur.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri