Neden İngilizce Dünya Dilide Türkçe Değil?

---> Neden İngilizce Dünya Dilide Türkçe Değil?

Türkçe ingilizceden cok daha zor bır dıldır ve bu kanıtlanmıştır . ıngılızceyı tum ulkelerın 3 ayda konusabılmesı ve anlayabılmesı fakat turkceyı 1 senede çözebilmeside etkilidir.

zamanında arapçaydı ve Türk Devleti'nin kontrolindeydi...

OsmanlıYdı dünyaya hakimdi tüm ülkeler haraç veriyordu osmanlıya...

o d aoldu yani:)

şimdi yabancı dükkan idimlerine karşı mısınız isimli grubumda "modern Türkiye için değilim" yanıtını veren bi gencimiz için
Türkçe, henüz Türkiye'de yaşayanların dahi dili olamadı. Bakınız tabelalarımıza; simitland'lerimize, poğaçaworld'lerimize.

Yabancı dillerin telaffuzlarından mıdır yoksa "elin yaptığı iyi" fikrinden midir bilemem; lakin özellikle yeni nesil için "yes" daima "evet"den, "bye" "güle güle" veya "hoşçakal"dan daha etkileyici gelmektedir.

Hal böyleyken; Türkçe dünyanın en zengin dillerinden de olsa, bir dünya dili olması düşüncesi zor
diyorum. ve tsunamiye katılıyorum

ıngılızceyı tum ulkelerın 3 ayda konusabılmesı ve anlayabılmesı fakat turkceyı 1 senede çözebilmeside etkilidir.
Aşkım Ben Kaç Senedir Görüyorum İngilizceyi Niye Anlıyamıyorum :p .D

Türkçe en zor 5. dildir. Yabancıların telafuz bile edemedikleri bir dilimiz var.. Kelime hazinesi olarak da İngilizcenin yanında çok zayıf kalır. Estetik olarak da ingilizce mükemmel bir dil.. Ama açıkçası ingilizce ve fransızcadan sonra dünyanın en güzel 3. dili türkçedir bence..

senın ıcın gecerlı değil zaten edızcım sen bosver hayatım :p

1- adamlar kendilerini kabul ettirmiş

2-biz önce bi kendimizi kabul edelim de sora dünyaya kabul ettirme derdine gireriz

Adamlar çalışıyo... Kural gayet açık..Çalışalım bizim dilimiz de dünya dili olsun..
Kendini gösterme meselesi :)

Aslında Dünyada kullanılan dillerdendir Türkçe :)

Fakat bazıları tarafından engellenmektedır. Televızyonlar ortada :) afrıkada dahi Türk Kolejlerı var Turkce Bılıyorlar Ama kısıtlanıyor Türkçenin Güzelliğini İngilizce kadar anlatmaya çalışsalar emin olun çok farklı şeyler olur ama herzamanki gibi Türklerin önü Kesilmeye Çalışılıyor sebebi ne mi?

Zamanında Osmanlı Ve Şehitlerimiz az koymadı onlara :) yedıremıyorlar :)

vesselam

Aslında ingilizcenin hızla gelişmesinin sebebi şuan Amerika sayesinde

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri