Ne olcak bu Türkiyenin hali ?[Pkk]

Threa[T] *

Kayıtlı Üye
Evet arkadaslar neler olcak bıktık artık yüzlerce sehit veriyoruz bu pkk yüzünden nedir bu pkknın yaptıkları? artık canımızıda istiyorlar.Haberlerde hep goruyoruz mayınlar ve pkklılar yuzunden yuzlerce sehıt veriyoruz.Yazık gercekten cok yazık . Biraz kendinizi onların ailelerinin yerine koysanız Cok üzücü değilmi ? Bütün bu olanlara karsılık elımız kolumuz baglı duruyoruz.Tek istegim pkk ile barıs saglanması.Eger barıs saglanırsa bu ulke daha huzurlu olur ve 100 lerce sehıt vermeyiz değilmi ?

ARTIK BİRİ BUNA DUR DEMELİ...

---> Ne olcak bu Türkiyenin hali ?[Pkk]

gördüğü teröristi vurmak için emir almayı bekleyen, hatta emir verilmeyen askerleri haiz bir askeri sisteme sahip ülkedeyiz :D

Her gün duyduğumuz şehit haberlerine hepimizin içi acıyor elbette ama pkk ile barış(!) da neyin nesi? Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığı için en büyük tehdit olan pkk ile barış yapmak demek onların isteklerini kabul etmek demektir ki bu da kendimizden taviz vermiş olmamız anlamına gelir. Hiçbir devlet kendinden verdiği tavizlerle ayakta kalamaz!
Gelelim pkk sorununa. Bunun için önce pkk ya yardım ve yataklık yapan devletin meclisine kadar girebilmiş olan kişileri temizlemekle işe başlamak gerekir. Çünkü onlar orda var olduğu sürece pkk sorununu çözmek çok daha zor olacaktır.

Son düzenleme:

Yuvarlandığın yolun sonunda, b.k çukuru var....(çok afedersin)

Evet..Haydi...Haydi hep birlikte koşar adımlarla b.k çukuruna...

Cahil işte napcaksın bunu yazanlarda var

onların istediği olmayacak 3 - 5 çapulcuyla masaya oturmayacağız yoksa... tayyip efendinin görüp göreceği bu son iktidar olur bu millet her türlü ekonomik sıkıntıya göğüs gerer zamma göğüs gerer çoğu şeyi yer yutar ama bayrağına uzanıldımı toprağı avuçlandımı yuvarlanıp gitmez 100 lerce şehit verir ama o elleri kırar koparır bu böyledir .

вαşкαŋ™;1579859' Alıntı:
Cahil işte napcaksın bunu yazanlarda var

onların istediği olmayacak 3 - 5 çapulcuyla masaya oturmayacağız yoksa... tayyip efendinin görüp göreceği bu son iktidar olur bu millet her türlü ekonomik sıkıntıya göğüs gerer zamma göğüs gerer çoğu şeyi yer yutar ama bayrağına uzanıldımı toprağı avuçlandımı yuvarlanıp gitmez 100 lerce şehit verir ama o elleri kırar koparır bu böyledir .

Güzel abicim,bu gençliğin aklı her bişeye erer de :) böyle konularda mı cahil olurlar ne :)

Yuvarlanıp gitmeyi göze alanlar,ülkesini gözden çıkarmış demektir...

Heeey heyy...Yeni nesil nereye koşuyorsun yahu_?

bu şekilde yuvarlanıp gidicezz...

Nasıl bu şekilde yuvarlanıp gideceğiz? Tercihin "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" demekse yapacak bir şey yok; ama o yılan bir gün döner dolaşır senin canını yakar. Canın yandığında da bazı şeyler için çok geç olabilir.
Henüz vakit varken; yılanın başını küçükken ezmek gerekir. Olur da elden ne gelir dersen; elden çok şey gelir, yeter ki iste!

ohhhooo istemekle bi şeyler olaydı dewran dönerdi....istiorz istemzmiiz...yıllardr pkk dan kurtulamadık gelecektede kurtulabilceimizi sanmıorm pkk gider yenisi gelr..her yıl yüzlerce şehit kanı yine akar..buna sen dur diebiliosn hay hay..ama elimizden bişy geldiide yok..

Güzel abicim,bu gençliğin aklı her bişeye erer de :) böyle konularda mı cahil olurlar ne :)

Yuvarlanıp gitmeyi göze alanlar,ülkesini gözden çıkarmış demektir...

Heeey heyy...Yeni nesil nereye koşuyorsun yahu_?

yaa ne cahili yaa görmüomusunuz hi bişey yapılmıor..bu işler topla tüfekle olmaz işin aslı siyaset..

siyasetle olamayacağını 90 yılı aşkın süredir görüyoruz. Bu ülkenin ciddi bir askeri politika sorunu var . Askeriyeden hiç anlamamama rağmen tamamen aklıma dayanarak teröristin görüldüğü an vurulması gerektiğini düşünüyorum. Ama hala yapılmıyor bu, hala askerin gözünün içine baka baka geçip gidiyor önlerinden. Ve usandık artık ' Pkk bir can daha aldı' cümlelerinden...

ohhhooo istemekle bi şeyler olaydı dewran dönerdi....istiorz istemzmiiz...yıllardr pkk dan kurtulamadık gelecektede kurtulabilceimizi sanmıorm pkk gider yenisi gelr..her yıl yüzlerce şehit kanı yine akar..buna sen dur diebiliosn hay hay..ama elimizden bişy geldiide yok..

Elbette tek bir kişi pkk yı bitiremeyecek ama bunun için yapılabilecek çok şey var. 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı olarak ilk yapmamız gereken oy vermek, başa getirdiklerimize dikkat etmek ve bazılarının meclise girmelerine engel olmak. Nasıl engel oluruz? dersen; işte o zaman başa döner başa getirdiklerine dikkat et derim! Bunlar ilk yapabileceğin.
Daha sonra bazı nedenlerle kandırılarak pkk ya katılan insanlar çoğunlukta ki bu kişilerin çoğunluğunun da cehaletten dolayı katıldıkları apaçık ortada. Bunları engellemek için de ülkeyi eğitmek gerekir. VATAN sevgisini, MİLLET sevgisini, ATA sevgisini öğretmek gerekir.
Bunlar uzun vadede sonuçlarını alabileceğimiz bizim yapabileceklerimizdi.
Elbette hiçbir şey bunlarla sınırlı kalmayacak. Ordunun, askerin yapacakları da var. Topla tüfekle olmaz dediğin şey siyasetle hiç olmaz. Tek çare yine ordunun yapacaklarıdır.

siyasetle olamayacağını 90 yılı aşkın süredir görüyoruz. Bu ülkenin ciddi bir askeri politika sorunu var . Askeriyeden hiç anlamamama rağmen tamamen aklıma dayanarak teröristin görüldüğü an vurulması gerektiğini düşünüyorum. Ama hala yapılmıyor bu, hala askerin gözünün içine baka baka geçip gidiyor önlerinden. Ve usandık artık ' Pkk bir can daha aldı' cümlelerinden...

Sevgili arkadaşım sorun sadece bu da değil..
Irak (ya da Amerikanın askeri ile elegeçirdiği herhangi bir bölge) ile ilgili herhangi bir film ve ya belgesel izlediyseniz Amerikan askerlerinin bunu büyük soğuk kanlılıkla yaptığnı görürsünüz.
Ama bu yaklaşımdan dolayı Amerikan askerlerinin vurduğu insanların büyük bölümü terörizmden uzak sivil halktır. Sınıra bir araba yaklaşır. İçinde hamile bir bayan olduğundan şöfor heyecanlıdır. Amerikan askerinin ingilizce 'Stop' deyişini anlamaz. Açılan ateş ile arabadaki Hamile bayan dahil tümü ölür. Bu sürekli tekrarlanan bir senaryo.

Diyeceğim o ki. Türk insanı bir askerin sivil vurmasını kaldıracak yapıda değildir. Bu daha kötü durumlar ortaya çıkarır.
Böyle bir durumda oradaki amerikan askeri alınır götürülür. Gereği yapıldı denir. Kimse de hesap sormaz.
Ama Türk Askeri sivil vurursa kimse hesabını veremez.

Ki şunu da ekleyebilirim. Bırakın sivili askerde yanlışlıkla bir birini vuranların sayısı azımsanıcak kadar değil.

Evet durum iyi değil. Ama çözüm bu da değil =(

Konu yine birazcık dağıldı kusura bakmayın.

Elbette tek bir kişi pkk yı bitiremeyecek ama bunun için yapılabilecek çok şey var. 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı olarak ilk yapmamız gereken oy vermek, başa getirdiklerimize dikkat etmek ve bazılarının meclise girmelerine engel olmak. Nasıl engel oluruz? dersen; işte o zaman başa döner başa getirdiklerine dikkat et derim! Bunlar ilk yapabileceğin.
Daha sonra bazı nedenlerle kandırılarak pkk ya katılan insanlar çoğunlukta ki bu kişilerin çoğunluğunun da cehaletten dolayı katıldıkları apaçık ortada. Bunları engellemek için de ülkeyi eğitmek gerekir. VATAN sevgisini, MİLLET sevgisini, ATA sevgisini öğretmek gerekir.
Elbette hiçbir şey bunlarla sınırlı kalmayacak. Ordunun, askerin yapacakları da var. Topla tüfekle olmaz dediğin şey siyasetle hiç olmaz. Tek çare yine ordunun yapacaklarıdır.

Arkdaşım gene şunu düşünüyorum. Her birey özünde iyi bir insandır. Sen de öyle =)

Ama birşeylerin yanlış taraflarından tutuyoruz. Şu söylediklerinin hangi tarafından başlıyayım bilmiyorum.

Yıllardır seçim barajlarıyla, oyunlarla o insanların iradesinin meclise yansımasını engelledin. Ama demokraside çözüm tükenmiyormuş değil mi. Sen istemiyorsun diye meclise girmelerine engel olamıyorsun işte. Madem milletin iradesi mecliste.
Olması gereken de bu. Çeşitlilik. Onun dışında bahsettiğin şeylerin sevgisi dayatma ile olmuyor arkadaşım ne yazık ki. Dağlara yazarak ta olmuyor. Ordunun yapacaklarını 80lerden biliyoruz.
Bence olaya biraz daha geniş çerçeveden bakınız. Ve şu 2-3 yüz yıldır oluşmuş sistemin parçalarını daha dikkatli analiz ediniz. Sorun sistems orunu. Sorun egemen güçler sorunu.

...

bana yapacaklarımı anlatma..ve benm sizden farklı zıt bi düşüncem yok..daha şu dtpyi atamıorz meclisten demokrasi die ..nei konuşuorz biz burda..herşey siaset ..ordu ne yapıcak yaa her gün şehit veriorz resmen küçük bir savaş bu..canım allah aşkına şu dewirde ordu hangi istediini yapabiliorki ...

Arkdaşım gene şunu düşünüyorum. Her birey özünde iyi bir insandır. Sen de öyle =)

Ama birşeylerin yanlış taraflarından tutuyoruz. Şu söylediklerinin hangi tarafından başlıyayım bilmiyorum.

Yıllardır seçim barajlarıyla, oyunlarla o insanların iradesinin meclise yansımasını engelledin. Ama demokraside çözüm tükenmiyormuş değil mi. Sen istemiyorsun diye meclise girmelerine engel olamıyorsun işte. Madem milletin iradesi mecliste.
Olması gereken de bu. Çeşitlilik. Onun dışında bahsettiğin şeylerin sevgisi dayatma ile olmuyor arkadaşım ne yazık ki. Dağlara yazarak ta olmuyor. Ordunun yapacaklarını 80lerden biliyoruz.
Bence olaya biraz daha geniş çerçeveden bakınız. Ve şu 2-3 yüz yıldır oluşmuş sistemin parçalarını daha dikkatli analiz ediniz. Sorun sistems orunu. Sorun egemen güçler sorunu.

...

Çeşitlilik derken pkk yı mecliste görmek, ölen teröristlerede şehit diyenleri mecliste görmeyi kastediyorsan böyle çeşitlilik olmaz olsun. Devleti bölmeye çalışan bir çeşitlilik olacağına hiç olmasın daha iyi. Kaldı ki meclis yeterince çeşitliliğe sahip. Ayrıca ben kimseye o saydığım sevgileri zorla öğretelim demiyorum, demedim de. 60 yaşına gelmiş insanların fikirlerini değiştiremeyiz ama 5 yaşındaki bir çocuğu bu saydıklarımla büyütebiliriz. Onlara öğretebiliriz, hiçbir zaman zorla değil. Bu vatanın onlarında vatanı olduğunu anlatarak, bu bayrağın onların da bayrağı olduğunu anlatarak. Ne zamanki onlar bunları anlayacak, ülkeyi, vatanı, milleti, bayrağı sevecek işte o zaman mecliste de senin dediğin türde bir çeşitlilik görmek isteriz. Ama o zamana kadar bana göre hiçbirinin mecliste yeri yoktur.

"Ne olacak Bu Türkiyenin Hali "

Bunu ne sen, ne ben,ne de burdaki hiçkimse bilemez

Çok farklı yerlerden bakıyoruz olaylara.

Şimdi söylediklerinin ardından. O beş yaşındaki çocuğun ayağına giyecek ayakkabıya ihtiyacı var diyesim gelir ama duygusal edebiyata girmek istemiyorum.
Sonuç olarak meclisteler. Herkesin bir gayesi var muhakkak. Ben gocunmuyorum.

bana yapacaklarımı anlatma..ve benm sizden farklı zıt bi düşüncem yok..daha şu dtpyi atamıorz meclisten demokrasi die ..nei konuşuorz biz burda..herşey siaset ..ordu ne yapıcak yaa her gün şehit veriorz resmen küçük bir savaş bu..canım allah aşkına şu dewirde ordu hangi istediini yapabiliorki ...

Sadece sana değil söylemek istediklerim. Bu şekilde yuvarlanıp gitmeye sesini çıkaramayan, elden birşey gelmez deyip bir köşede sessizce duran, bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesinde olan herkeseydi yazdıklarım.

Neyse konuyu daha fazla uzatmayacağım. Kim ne derse desin nasılsa herkes kendi bildiğine inanacak, kendi bildiği yoldan gidecek. Umarım tutulan yollar doğrudur..

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri