Namaz

Namaz kılıyormusunuz??

• Kullanılan toplam oy
    98
Görüyorum ki kızlar erkeklerden daha bilinçli bu konuda. Allah yolunuzu açık etsin.:106::106::106:

ne kdr yoğun olursam oluyum rabbimin emrettiği bişeyi terketmek bana düşmez eet kılıorum=)

ne kdr yoğun olursam oluyum rabbimin emrettiği bişeyi terketmek bana düşmez eet kılıorum=)

mümkün olduğunca kılmaya çalışıyorum...

mesleğim gereği bi çok kez vakti kaçırıyorum :(
ama bu konu meslek,iş,zaman dinlemez....

peygamber efendimiz zamanında insanlar dükkanlarını kapatır,namaza koşarlarmış....

ve biliyorsunuz ki 5 vakit namaz bizlere miraç gecesinde farz oldu....ama ilk önce farz kılınan namaz 50 vakitti...efendimiz Allah ile görüştükten onra dönerken göklerin bir katında hz musa ile karşılaşıyor..hz musa ile kısa bi görüşmeden sonra efendimiz 50 vakit namazın farz kılındını sölüo hz musaya....hz musa da diyor ki : benim ümmetim azgın bir ümmetti...senin ümmetinde 50 vakit namaza güç yetiremez...git rabbinden dile namaz vaktini azaltsın....hz musanın tavsiyesi üzerine efendimiz tekrrar yükselior göklere ve Allahtan vaktin indirilmesini diliyor...ve bir miktar iniyor namaz vakti....dönerkenn yine hz. musa ile karşılaşıor..yine aynı konuşma geçior...efendimiz tekrar Allahtan namaz vaktinin indirilmesini diliyor...ve en nihayetinde namaz vakti 5 vakit olarak farz kılınıyorr....
diyeceğim o ki.....5 vakit namazı kılmakta zorlanırken,,ya sorumlu olduğumuz vakit 50 vakit olsaydı__????

peygamber efendimiz; ''sizi namazdan alıkoyan iş bereketsiz olur''buyurmuştur...

ayrıca kısa bi bilgi vermek isterim
namazını kılmayanlar ve sürekli kazaya bırakanlar için bir azap meleği yaratmış rabbim.... melek ama nasıl bir melek...büyük bir ejderha görünümlü...tırnakları demirden...gözleri çakmak çakmak ateş gibi....sesi gök gürültüsü gibi....kabirde namaz kılmayanlara azap edecek olan meleğin ismi şecaul ekra'dır... biz paramparça olacağız o azap ile..ve yeniden yeniden vucudumuz oluşup yeniden azap göreceğiz :( Allah muhafaza :(
peygamber efendimiz buyurur ki : ''ben mahşerde iman etmiş kardeşlerimi abdest azalarından tanıyacağım....çünkü onların abdest azalarında yüzlerinde bembeyaz bir nur olacak :(

yine peygamber efendimiz buyurur ki :''mümin ile kafiri ayıran namazdır''

rabbim herkese o iman kuvvetini versin...

cok iradesizim. kapanmak istedim becremedim namaz kılmak istedim cok fazla kacırır oldum bilmiyorum yaşımda çok küçük değil 17 yaşındayım ama düzenli olarak kılmıyorum ve bu beni huzursuz ediyor

cok iradesizim. kapanmak istedim becremedim namaz kılmak istedim cok fazla kacırır oldum bilmiyorum yaşımda çok küçük değil 17 yaşındayım ama düzenli olarak kılmıyorum ve bu beni huzursuz ediyor

Şeytan-Nefis

Kendine hakim ol başarabilirsin :)

Bir süre devamlı kılarsan gerisi gelir zaten : )
O güzelliği yaşamak Rabbine secde etmek seni fazlasıyla huzurlandıracak :)

bunu farkında olup,rahatsız olman bile güzel....

bence içinde az buçukda olsa istek varsa bu konular hakkında daha çok şey araştırıp okumalısın.....

yani mesela öncelerin örtüleri uğruna yaptıkları....ve nelerden vazgeçtikleri..

mesela....peygamber efendimiz zamanında namaz anlayışı...
insanlar savaşın ortasındayken bile 2 gruba ayrılırlarmış.... biri grup savaşırken bir grup namazını kılarmış....sonra namazını kılan grup savaşa devam eder..savaştakiler namaza geçermiş.....ecel korkusundayken bile,,,insanlar canının derdine düşmemiş...
hz.ali ayağına saplanan bir oku çıkartmak isteyenlere,,şimdi çıkartırsanız acısına dayanamam...ben namazdayken çıkarın demiş.....ve namazdayken çıkarmışlar oku....hissetmemiş bile :s ....öyle bir namaz kılarlarmış ki o insanlar...namazda iken herşeyi unuturlarmış...tamamıyle kendilerini Allahın huzurunda hissederlermiş...

yani canım,bence bu konu hakkında çok şey araştırıp öğrenirsen özellikle peygamber efendimiz zamanını.....etkilenipte ibadete başlamamak mümkün bile olmuo :s

zaten o kadar kötü bi çevredeyimki bu konularda etkilenilesi birşey yok etrafımda ancak kendimin birşeyler yapması gerek,,, cok dogru söylüyosun turi sinaa >.<

zaten o kadar kötü bi çevredeyimki bu konularda etkilenilesi birşey yok etrafımda ancak kendimin birşeyler yapması gerek,,, cok dogru söylüyosun turi sinaa >.<

:(

işte çevre bunlara engel olmamalı :(

benim bulunduğum çevre de çok kötü....
paranın içinde boğulmuş..tek anlayışları zevk ve eğlence olmuş insanlarlayım...
bazen beni de dürtüo şeytan....aman rabbim diorum...aman....

nefse hakim olabilmek gerçekten çok önemli....

rabbim düzenli bir ibadeti sana,bana ve içinde iman aşkı olan bütün kardeşlerime nasip etsin..:67:

AbLaaammm Döktürmüşsün Yineee
Çok Seviyorum Seniiii
Allah İbadetlerini Kabul eder İnşallah =)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri