~ meRve ~

---> ~ meRve ~

Neden tanıdığım tüm 16 yaşındaki kızların burcu İkizler ? :)Tanıdığım içinde memnun oldum.

---> ~ meRve ~

Eğer biz seninle karşılaşmasaydık kader bizim yollarımızı bir gün bir yerde kesiştirmeyecekti.Biz seninle hiç tanışmayacaktık.Birbirimizden haberimiz olmayacaktı.Ben yıllar sonra bile hala aşk’a inanmıyor olacaktım mesela. Filmler izleyip,kitaplar okuyup ‘Böyle aşklar ancak kurgularda olur.’ diyecektim.Birilerini sevecektim illa ki,ama diyorum ya inanmak başka bir şey.O eksik kalacaktı.

Ben seninle tanışmasaydım eğer bir adamdan hayat bulunacağını asla öğrenemeyecektim.Kusurlarını görmezden gelerek değil,kusurlarıyla birini sevebileceğime ihtimal vermeyecektim.Hele ki o kusurları şefkatle kabulleneceğimi düşünemeyecektim bile.
Her insanın bir eşi vardır derler.Olan değil,olması gereken.Biz seninle karşılaşmasaydık eğer ben o eşi arayacaktım hep.Olması gerekeni.Bulamayacaktım ve olmadığına inanacaktım.İnkar edecektim.Her insanın bir eşi yoktur bu dünyada diyecektim.Yalanmış meğer.

Kader bazı aşkları ne olursa olsun bir araya getiriyordur belki.Vardır öyle bir şey.Biz onlardan değiliz ama.Biz kaderin koruyup kollayacağı aşıklardan değiliz.Bizimkisi şans biraz.Şansımız varmış ki bulduk birbirimizi.Sonumuz nedir,ne olur bilmem ben.Ama bir kere tanıdım ya seni,biliyorum ya artık benim de bir eşim var bu hayatta.Olur mu olmaz mı bilinmez,ama olması gereken.O da yeter bana.

Diyorum ya kaderim değil şansımsın sen benim. En güzel şansım.

---> ~ meRve ~

İnsan öyle bir uzaklaşıyor ve yabancılaşıyor ki, azalarak bitiyor. Artık istesen de o insanı hatırlayamıyorsun. Nasıl gülerdi, nasıl üzülürdü, nasıl kızardı, nasıl bakardı. Parçaları birleştiremezsin, tasavvur edemezsin. Ve en önemlisi de, sesini hatırlayamazsın artık, ses tonunu, senin adını nasıl tonladığını. Düşünürsün, düşünürsün, kafanda bir şeyler canlanır gibi olur, o an onun bile sevincini yaşayabilecekken, yok yok dersin bir hayal kırıklığıyla. Yok, bu onun sesi değil.
Ne acı ama.

---> ~ meRve ~

tumblr_mv9msqRkBp1rb7et1o1_500.jpg

Burak Aksak: Bizim mecnun var ya ilkokulda bir kaza geçiriyor yatağa bağlı kalıyor ama bırak yatağa bağlı kalmayı hani böyle konuşamıyor bile çocuk. Böyle sadece bakıyor yatağından, annesi ilgileniyor onunla böyle sürekli; baba taksici ama kadın bir süre sonra o kadar beziyor ki çekip gidiyor İskender de işini gücünü bırakıp Mecnunla ilgileniyor. Yani bizim bugüne kadar izlediğimiz her şey aslında Mecnun'un kafasından geçen şeyler biz hep onları izledik.
Mesela Kaan bunun ilkokul arkadaşı hep böyle onu önlükle gördük ya hani çocuk geliyor falan hep önlükle çünkü Mecnun onu öyle hatırlıyor
Ali Atay: Hee ondan hiç büyümüyor.
Burak Aksak: Evet abi. Babası buna yemek yediriyor mesela orada bir tuzluk var o tuzluğu Erdal'a benzetiyor. Erdal da kim biliyor musun? Babası Erdal da siparişleri getirdi yine diyor, bakkal onu Erdal'a benzetiyor ama Erdal'ı hiç görmemiş. Ondan sonra... kim var başka? mesela Yavuz...
Yavuz aslında hani gece içeri giren ağaç dalları var ya gölgesi olur böyle o gölge abi çünkü bu eve taşındıkları zaman İskender bir ağaç dikiyor ve ismini Yavuz koyuyor Mecnun onun fidan halini hatırlıyor ağaç hali hakkında bir bildiği yok. O, onun için Yavuz. Yavuz diyor ona siyah ya böyle
Ali Atay: Yavuz hiç kapıdan girmedi eve ya hep...
Burak Aksak: Evet abi hep camdan giriyor hep ama ondan sonra doktor geliyor bak ona iğne vuruyor onun yaptığı aşı var ya o aşı aksakallı dede şırınga da onun asası. İçeride yani Mecnun'un vücudunda mikroplarla savaşıyor hani karabasan...
Serkan Keskin: İsmail?
Burak Aksak: Abi İsmail de balık böyle japon balığı kocaman gözleri var böyle kavanozda duruyor karşıda böyle Mecnun sürekli buna bakıyor İsmail abi diyor içinden bu da sanki hooop diyormuş gibi geliyor. İskender bir gün buna eş getiriyor. İsmail abiye japon balığı ama daha ilk günden ölüyor balık o nedenle böyle ona üzülüyor uzaktan uzaktan İsmaile böyle çok hüzünlüymüş gibi geliyor.
Ali Atay: Vayy anasını böyle pullu pullu... Peki Leyla lar?
Burak Aksak: Leyla da bunun ilkokulda aşık olduğu kız yani aşk değil de hoşlandığı kız. Hoşlanıyor ama hiç gidip konuşmamış kızla sadece ismini biliyor Leyla... Ona aşık yani bir Leyla var ortada ama kendisi yok o gördüğümüz kızlar var ya sürekli Leyla değişiyor o da televizyonda gördüğü kızlar... Tvde bir kız görüyor ve ona Leyla diyor aşık oluyor.
Çünkü tüm hayatı o oda kadar abi Mecnun'un

Kalsin burda.​

Cevap: ---> ~ meRve ~

+ Her işi yolunda giden insanlar görüyorum…
- Ne olmuş onlara?
+ Hiç ne olacak, sadece kıskandım.
- Kıskandın mı? Neden? Belkide işlerini iyi yapsaydın sende mutlu olabilirdin.
+ Ben mi? Güldürme beni. Yaptım, yapmasına ya.Ama hep bozuldu.
Kimi sevsem önüme engel çıktı. Ne zaman güldüm işte o zaman arkamda bir acı hissettim.
Ne miydi o? Ne olacak dost kazığı tabi ki. Ne zaman yazmaya kalksam kalemimin ucu kırıldı.
Yağmurdan sonra toprak kokusunu hep kaçırdım, hep bir aksilik çıktı. Oysa o kadar özledim ki…
Ne zaman kendime güvenimi toplayıp ona baksam, hep kafasını çevirdi. Ya sonra ne mi oldu?
Sev… Ne oldu? Sustum. Oysa ki daha anlatıcaklarım vardı..

Koskoca 8 yil neler oldu bitti hayatimda. Bu yazinin bu kismi icimi acitti, yillarin degistiremedigi tek cümle buymus.
Belkide işlerini iyi yapsaydın sende mutlu olabilirdin.

Megerse en dertsiz günlerimmis, ne diye acitasyon yapmisim o yillarda benim de hicbir fikrim yok :ki:

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri