Manisa Soma ilçesinde madende patlama! Ölü sayısı 301

---> Manisa Soma ilçesinde madende patlama! Ölü sayısı 232

Trafo patlaması.. Allah'ım ya.. " Keşke işçiler yürümesin diye alınan önlemlerin birazı işçiler ölmesin diye alınsaydı.. " Ölüm ne acı, ne keskin kelime. Bir haber okuyorsun, bir ses duyuyorsun televizyonda oradan buraya senin yüreğin acıyor.. Fotoğraflarda takım elbiseleriyle madenden çıkarılan işçilerin önünde dimdik duran, pırıl pırıl giyimli vekiller var.. Eleştirilecek, eleştirilmeye çok müsâit kareler var şu zamanlarda ülkemizde. Ama benim artık hiçbirini eleştirmeye mecalim kalmadı. Çünkü ne olursa olsun, ne dersem diyeyim, hiçbir şey değişmedi ve ortada dünyadan yitip giden canlardan, babasız kalan çocuklardan, dul kalan kadınlardan daha gerçek bir şey yok. Allah ailelerine sabır versin..

Milletimizin Başı Saolsun.Bu Olay Üzerinden Siyaset Yapanlara da Yazıklar Olsun ! Vefat eden madencilerimizin mekanları cennet , ruhları Şad Olsun ! Allah'ım ailelerine ve sevdiklerine sabır versin.

sorumluların bulunup ceza almalarını istemek siyaset yapmak değildir. bu sonucun oluşmasında parmağı olan kişileri allah bildiği gibi yapsın demek istiyorum. hiçbir şey insan hayatından kıymetli değildir. çalışma güvenliği sağlanmadan o insanların orada çalıştırılması, kurallara uyulmaması, "rezalet"ten başka bir kelimeyle ifade edilemez.

ölenlerin yakınlarına allah sabır versin.

Milletimizin Başı Saolsun.Bu Olay Üzerinden Siyaset Yapanlara da Yazıklar Olsun ! Vefat eden madencilerimizin mekanları cennet , ruhları Şad Olsun ! Allah'ım ailelerine ve sevdiklerine sabır versin.

Merhaba.

Ne siyaseti yahu!!!.
Birazcık efendi olur insan.

Bu kadar can gitmiş,
Tek bir sorumlu yok öyle mi?!!!!!.

YOK OLSUNLAR ÖYLEYSE .

Erdoğan: Ölen sayısı 238'e yükseldi

Soma'ya giden Başbakan Erdoğan, olay yerini inceledikten sonra basın toplantısı düzenledi. Hayatını kaybedenlerin sayısının 238'e çıktığını açıklayan Erdoğan, Meclis'e taşınan Soma tutanağı hakkında da 'O günkü gündemi engellemeye yöneliktir' dedi.

baskan5d2d2386.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'da madende incelemelerde bulundu. Erdoğan, beraberindekilerle Soma'da Manisa Valiliği tarafından oluşturulan kriz merkezine geçerek olayla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yılmaz'dan brifing aldı.Daha sonra Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu alanda bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) ait mobil tırı ziyaret eden Başbakan Erdoğan, burada AFAD Başkanı Fuat Oktay'dan bilgi aldı. Daha sonra, AFAD'a ait tırdan ayrılıp maden ocağına doğru yürüyen Erdoğan ile görüşen bir kadın çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Başbakan Erdoğan, madenci yakınını teselli ederek, gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi.
"Yalvarırım eşimi kurtarın"
Çıkışta 9 ay önce evlendiği Mustafa Korkmaz'ın madende mahsur kalanlar arasında bulunduğunu belirten Sema Korkmaz ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eline sarılarak, "Eşim içeride lütfen kurtarın, yalvarıyorum" diyerek yardım istedi.
Korkmaz'ı teselli etmeye çalışan Arınç'ın gözleri doldu.
"238 işçimizi kaybettik"
Başbakan Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında "İlk belirlemelere göre 238 işçimizi Hak'ka uğurladık. 80 yaralımız var" dedi.
"Adli ve idari olarak yapılması gereken çalışmalar da şu anda başlamıştır" diyen Erdoğan, "Herkesin emin olmasını istiyorum, bu kaza en ince ayrıntılarına, en küçük detaylarına kadar araştırılacak ve araştırılıyor. Hiçbir ihmalin göz ardı edilmesine izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Olayı aydınlatacak ve hem yakınların hem kamuoyunun tatmin olacağı adımlar da atılacaktır. Herkes bu konuda müsterih olsun." şeklinde konuştu.
Erdoğan, "Vefat eden kardeşlerimizin üzerlerinde kimlikleri yok. Yoksa vücutlarında en ufak bir darbe, yara söz konusu değil. Ama kimlik olmadığı için kim kimdir bilinmiyor" dedi.
"Tahminen 120 işçi içeride"
Erdoğan, "Şu anda arkadaşlarımızın ve iş yerinin verdiği rakamlardan hareketle, tahmini olarak 120 civarında içeride şu anda halen işçinin olduğu söyleniyor" dedi.
Başbakan Erdoğan, "Bu tür havaları fırsat bilip, bunları istismar etmek isteyen bazı aşırı uçlar var, gruplar var. Bunlara da değer verilmemesinin ülkemizin huzuru için, ülkemizin birliği, beraberliği için çok çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

AL JAZEERA TÜRK MUHABİRİNE TEPKİ
Başbakan Erdoğan, Al Jazeera Türk muhabirinin sorusuna tepki gösterdi. Erdoğan, 'Değerli arkadaşlar bir gazeteci olarak dünyada kömür madenlerinin nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz galiba. Tabi Katar'da maden yok doğal gaz var' açıklamasını yaptı.

Allah sbaır versın aılelerıne..

sorumluların bulunup ceza almalarını istemek siyaset yapmak değildir. bu sonucun oluşmasında parmağı olan kişileri allah bildiği gibi yapsın demek istiyorum. hiçbir şey insan hayatından kıymetli değildir. çalışma güvenliği sağlanmadan o insanların orada çalıştırılması, kurallara uyulmaması, "rezalet"ten başka bir kelimeyle ifade edilemez.
ölenlerin yakınlarına allah sabır versin.

Yorumlarınızı bana yazdığını düşünsem de tam emin olmadığım için cevap vermiyorum.

Merhaba.

Ne siyaseti yahu!!!.
Birazcık efendi olur insan.

Bu kadar can gitmiş,
Tek bir sorumlu yok öyle mi?!!!!!.

YOK OLSUNLAR ÖYLEYSE .

Kimse kusura bakmasın ama sen efendi olsan böyle yazmazdın.Sorumluları aramak başkadır siyaset yapmak başkadır.Ama siz düz bakışlı olduğunuz için önünüzdeki tabuları yıkmadığınız için insanlara mesaj yazmak , laf atmak hoşunuza gidiyor olsa gerek.

+ bu forumda benden büyük olanlara abi,abla dedim Bundan sonra da demeye de devam edeceğim fakat size bundan sonra saygınız neye müsaitse ona göre cevap yazacağım.

Forumda Siyasetin Yasak Olduğunu Bir Kez Daha Hatırlatır.

Bu Acı Günde Kimseyi Kırmak İstemediğimi Bilmenizi İsterim.

Eğer Kimsede Kırılmak İstemiyor ise Kurallara Uyulsun Lütfen.

Hades Konusuna Gelince Kendisi Orada Çalışmıyor

Kendisi Özel Bir Giyim Mağazasında Çalışmaktadır

Doğal Olarak Durumu İyi Ve Sıkıntı Yoktur.

İyi Forumlar.

35bucuk bana diyorlardir. Ben demistim siyaset yapmayin diye..

Arkadaslar... daha hic birsey arastirilmadiki... daha ihmal varmi yokmu bilinmiyorki.

Tr de birsey oldugunda millet daha konuyu olayi anlamadan huraaaaa saldiriya... sadece size anlatildi galiba ihmal oldugu yada onceden onlemler alinmadigi? Ben haberleri izliyorum sabahtan begri bu konuda hic bir aciklama yapilmadi....
Yapikdada bizimmi haberimiz yok bi sizinmi haberiniz var?

Saha can kurtarma derdinde millet. Ama bazi firsatcilar ortalik karistirma derdinde.

Madencilik zaten bu riskleri tasiyan bir meslek. Istedigin kadar onlem al bu risk herzaman var.

Dipnot: bu yazdigimda siyaset gecmiyor...

---> Manisa Soma ilçesinde madende patlama! Ölü sayısı 245

Bakan Yıldız son durumu açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da madendeki yangında ölenlerin sayısının 245'e yükseldiğini söyledi. Cenazelerin 160'ı ailelerine teslim edildi.

kilicdaroglu_taner_yildizdan_bilgi_aldi14000709270_h1157894.jpg

Taner Yıldız'ın açıklamalarından satırbaşları:
Soma'da can kaybının 245'e yükseldiğini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Onların kazandığı para benim kazandığım paradan daha helaldir. Zaman geçtikçe ümit etmediğimiz tablolarla karşılaşıyoruz. Belli bir işçi sayısına ulaşmayı temenni ediyoruz" dedi.
15 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN MADENDE ÇALIŞTIĞI İDDİALARI
15 yaşındaki bir çocuğun madende çalıştığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Yıldız, "O yaşta isimde birisi Berkin ile ilişkilendirilmesini manidar buldum. Her şey üzerinden politika yapılabilir ama can pazarının yapıldığı bir yerde bu yapılmaz. Kınıyorum diye konuştu.
"ŞU ANDA YANGIN DEVAM EDİYOR"
Yıldız, "Madendekilere, mutlaka bu gece ulaşmamız gerekiyor. Şu anda yangın devam ediyor. Çalışmalarımızı olumsuz etkiliyor. Karbonmonoksitin yoğun olduğu yerlere kurtarma ekibimiz sokmuyoruz" dedi.

Bu elim kaza
Bizi bir butun yapmasi gerekirken
Neden hala farkli.kutuplarin etkisindeyiz
Biraz sabretsek
Suclu ya da suclular er gec bulunur
Bu acilarin uzerinden propagandalar yapmasak
Suclu iktidardir
suclu muhalefettir
Ya da suclu paralel devlettir demeden once
Elimizden geldigince dua edip sag duyulu olmak varken
Herseyden onemlisi en cok birlik olmaya ihtiyacimiz varken
Bu amacsiz eylemler
Bu iktidar muhalefet cekismesi niye

Istw demek istedigim yukardaki haberdi...

Koyin can kasap et derdinde.

INSAALLAH olu sayisi artmaz :(

Bu elim kaza
Bizi bir butun yapmasi gerekirken
Neden hala farkli.kutuplarin etkisindeyiz
Biraz sabretsek
Suclu ya da suclular er gec bulunur
Bu acilarin uzerinden propagandalar yapmasak
Suclu iktidardir
suclu muhalefettir
Ya da suclu paralel devlettir demeden once
Elimizden geldigince dua edip sag duyulu olmak varken
Herseyden onemlisi en cok birlik olmaya ihtiyacimiz varken
Bu amacsiz eylemler
Bu iktidar muhalefet cekismesi niye
+ katiliyorum...
Suclular elbet arastirilir ama once can pazarindan can kurtarmak... ama akbabalar hazirda bekliyor maalesef.. bu ailelerin uzuntusune uzuntu katiyor.
Onlar can derdinde baskalari siyaset derdinde...
Ya orda birsuru insan olmus. Daha hoc birsey belli degilken insanlarin cikip. Bilip bilmeden oyleymis boyleymis demeleri nekadar dogru...

Onlarin suan ihtiyaci olan kavga dovus degil
Dualarla destek.

Hep beraber dua edelim insaALLAH

Forumda Siyasetin Yasak Olduğunu Bir Kez Daha Hatırlatır.

Bu Acı Günde Kimseyi Kırmak İstemediğimi Bilmenizi İsterim.

Eğer Kimsede Kırılmak İstemiyor ise Kurallara Uyulsun Lütfen.

Hades Konusuna Gelince Kendisi Orada Çalışmıyor

Kendisi Özel Bir Giyim Mağazasında Çalışmaktadır

Doğal Olarak Durumu İyi Ve Sıkıntı Yoktur.

İyi Forumlar.

tamam tesekurler

Abi Mahmut çıkmadı. Mahmut çıkamadı! Beni bırakın bekarım onu alın abi.
Onun karısı hamile."
Bir İşçimizin Feryadı.. :(

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri