Lojistik Önlisans Programı Genel Bilgiler (Açıköğretim)

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye
Genel Bilgiler​

Amaçlar

Lojistik, global boyutu ile incelendiğinde nitelikli ara eleman ihtiyacı günden güne artan sektör durumundadır. Bu bağlamda program sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahip, etik ilkelere saygılı, elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. ​
Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Lojistik Önlisans Programına, YGS’de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Lojistik Önlisans Programına başvuru yapabilirler.
Kontenjan

Lojistik Önlisans Programında kontenjan sınırı yoktur.
Mezuniyet Sonrası

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 26.07.2012 tarihli toplantısında Lojistik Bölümü mezunlarına "Lojistisyen" unvanı verilmiştir. Lojitisyenler, tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkanına sahiptirler.​
Yatay Geçiş ÖSYM'nin Yatay Geçiş Yönetmeliğine uygun olarak başvuru yapılan programın kontenjanı dâhilinde başvurulan programın yetkili birimince yerleştirme yapılır.
Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler İşletme
Lojistik Yönetimi Lojistik Yönetimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Ulaştırma ve Lojistik
Uluslararası Finans
Uluslararası Lojistik
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Uluslararası Lojistik Yönetimi
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret ve Lojistik
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi​
İş Olanakları

Lojitisyenlerin çalışma alanı oldukça geniş olup; tüm kamu ve özel kuruluşlarda, özellikle gümrükleme, depolama, dağıtım, taşımacılık gibi hizmet sektörüne ilişkin alanlarda şirketlerin, lojistik, dış ticaret, finans ve pazarlama departmanlarında, özellikle ithalat ve ihracat firmalarında, gelecek vaat eden pozisyonlarda çalışabilmektedirler.
 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst