Kolaysa Çözünnn!!!!!

muslu_cocuk

Kayıtlı Üye
S.A. arkadaşlar bu benm bu sitedeki ilk konum...NEyse uzatmadan geçelimmm

Bu soracağım soru bir zeka sorusu ve okulda yazılıda soruldu ve yemin ederimki en kolay soru bu idi neyse sorumuza geçelim...

Şimdi bir işci sizin için 7 gün boyunca çalışacak.Sizin elinizde ise bir tane külçe
altın var bunun gibi işte işte biz bu altını bu adama hergün eşit miktarda vereceğiz ve 7 gün sonunda altını bitireceğiz...Ama şöyle bir kural var bu külçe altını sadece 2 kere parçalayacağız... Bu paylaştırmayı nasıl yaparız... Herkese kolay gelsin...

CEVAP BURDA OKUYUN.....

Kaç gündür bekledim ama bir cevap gelmedi açıklıyorum işte bakında görün sadece dikkat işi....:D

altınımızı şekildeki gibi parçalıyoruz veeee.....
1.gün x parçayı veriyoruz
2.gün x parçayı alıp 2x parçayı veriyoruz
3.gün elimizdeki x parçayı veriyoruz
4.gün adamdaki 2x ve x olan parçayı alıp elimizdeki 4x veriyoruz
5.gün elimizde bulunan 2x ve x lik parçalardan x parçayı veriyoruz
6.gün adamdaki x parçayı alıp elimizdeki 2x parçayı veriyoruz
ve 7.günde adama elimizde kalan x parçayı verip bitiriyoruz

Son düzenleme:
aslında basit... bak şöle bi kopya vereyim parça değişimi yapabilirsin... hani altını parçalicanya işte onları deiştirenbilirsin... birini verip birini alma gibi... ama adamın hakkını yememek kaydıyla...

aslında basit... bak şöle bi kopya vereyim parça değişimi yapabilirsin... hani altını parçalicanya işte onları deiştirenbilirsin... birini verip birini alma gibi... ama adamın hakkını yememek kaydıyla...

iyidé birini verip birini aLma qibi yaparsak...."hergün eşit miktarda" nası verces..
anLamadm orayı :38:

ya yani böle gerçi şimdi soruyu sölemiş oluyorum ama şöyle onun elindekini alıp onun hakkını yemeyecek şekilde sendekini verebilrsin öle işte...

vala bu soru kdr guzelse sormaya calis yane 100 yil dusunsem aklima zor gelirdi bu verip almak olarak cozmek cok gzl bi cozum sizmi cozdunuz?

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri