Kesinlikle okuyun

Ömrüm

~Efekuş`um~
Bayan Üye
Evimde misafir odası yok. Evin her yerinde eşim oğlum ve ben yaşıyoruz. Misafir için ayırdığım yemek takımlarım, çakal kaşık takımlarım da yok. En iyileriyle kendimiz yiyoruz. Misafir gelirse onlara da çıkarıyoruz bizimkilerin aynısından.

Biri evime geldiğinde evim dağınıksa panik de olmuyorum ben. Evimi değil beni görmeye geliyor benim sevdiklerim, sevenlerim... Bu yüzden ev dağıldı diye kızmam oğluma beraber dağıtıyor beraber topluyoruz. Şimdiye kadar çıkmayan tek bir leke olmadı yaptığımız faaliyetlerde.

Hiç bir ev işi "anneee" diye seslenen oğlumdan daha önemli olmadı benim için. Hiç bir zaman kızmadım büyükler sohbet ederken araya girip fikrini söyledi diye. Dinlemeyen büyükleri ikaz ettim aksine "oğlum size bir şey söylüyor" diye.

Evimde mutluluktan daha fazla önemsediğim hiç bir şey yok benim. Bu yüzden beni mutsuz etmeye çalışan insanların ne söyledikleriyle de ilgilenmiyorum. Hayatıma kattığım insanları da böyle insanlardan seçmeye çalışıyorum.

Ailemin huzuru 3 numaralı komşumun evimle ya da oğlumla ilgili ne düşündüğünden çok daha önemli.

Bu kadar üzüp kasmayın kendinizi insanlar için. Şu ne der bu ne der diye düşünmeyin, ev kirlenir, üzeri kirlenir diye engellemeyin çocuklarınızı ne olur.

GERİ GETİREMEYECEĞİNİZ TEK ŞEY ONLARIN BU YAŞLARI OLACAK. (ALINTIDIR)

---> Kesinlikle okuyun

aslında olması gereken şey tamda bu ama biz insanlar ''elalem ne der'' derdine düşmüş durumdayız
gerçekten güzel bir yazı duygulandım

---> Kesinlikle okuyun

Sukur elalem ne der derdi yok bende.
Cunku millet herseyi der seni huzursuz eder kapisini kapatir benim evimde ne yasanir umurunda olmaz. O yuzden onlarin dedikleri neden benim umurumda olsunki.. onlar yaptiklarini yapip keyiflerine donecek ben onlar yuzunden uzulecegim. Cok mantiksiz.
Umurumda olmaz.
Cocuklar cok onemli evet ama maalesef cok fazlada bir sabrimiz yok bu konuda.ablam cocuklarina fazla kizmaz. Diger ablamin kocssi nedem kizmiyorsun yaslari geldi der. Bende derim. Cocukken simarmayacaklarda 15 yasindami simaracaklar? Simdi simarma yaslari.

---> Kesinlikle okuyun

Sımarmak degilde Adı ustunde Cocuk, İyiyi kötüyü ayırt edebilecek durumda degiller henuz...
Bence cocuk egitimi gercekten cok zor basına gelmeyen bilemez...
Cocuga dede korkut masalları yerine uyurken Peygamber Efendimizin (s.a.v) Hayatı anlatılsa bence egitimin %50 si tamamlanmıs olur...
Keza evdeki huzur ortamıda cocugun psikolojik egitimini ziyadesiyle etkilerdir...

---> Kesinlikle okuyun

Sımarmak degilde Adı ustunde Cocuk, İyiyi kötüyü ayırt edebilecek durumda degiller henuz...
Cocuga dede korkut masalları yerine uyurken Peygamber Efendimizin (s.a.v) Hayatı anlatılsa bence egitimin %50 si tamamlanmıs olur...
Keza evdeki huzur ortamıda cocugun psikolojik egitimini ziyadesiyle etkilerdir...

Merhaba.

Peygamberimizin her şeyi baş tacı.

Ama dede korkutu çöpe attınız gitti iki saniyede.
Neleri çöpe attığınızın farkındamısınız?.

---> Kesinlikle okuyun

[MENTION=156636]mavikalem34[/MENTION] örnektir o sadece fakat yinede Peygamberimizden önemli değildir diye düşünüyorum...

---> Kesinlikle okuyun

[MENTION=156636]mavikalem34[/MENTION] örnektir o sadece fakat yinede Peygamberimizden önemli değildir diye düşünüyorum...

Merhaba.

aslında sizin de, bizim de burada yazdıklarımız birer örnek teşkil etmektedir.

Peygamberimiz sadece dini hayatı düzenleyen örnek bir insan ve yaradanın elçisidir.
Bir mühendiş bir, soför, bir elektrikçi, bir bilim adamı, veya bir profesör olmak için peygamberimiz bir şey söylememiş, bir örnek olmamıştır.
O sadece dini konularda tartışılmaz bir üstünlüğe sahiptir.

Yaşam ise malesef sadece dinden ibaret değildir.
Bu nedenle bir dede korkutla,bir atom mühendisi ile,bir elektrikçi ile peygamberimiz kıyaslanamaz.

Bu yapılırsa elma ile armutu toplamış turumuna düşeriz.
Artı peygamberimiz de bir fani bir allah'ın kuludur.
Yani kimse kimseye üstün değildir.
Peygamberimiz dinen üstün. Ama dede korkutla kıyaslanamaz.
Dede korkut Kendi alanında muhteşem bir insandır.
O üstün, bu üstün diye bir şey mümkün değildir.
Bu sağ el, sol elden daha mı üstün?,
Veya; sağ göz sol gözden daha mı iyi görür?, demekle aynıdır.
Herkesin görevi ve işi farklıdır.
Bir sözü hatırlatarak bitirelim izninizle:

"" hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış "".
Demiş muhteşem bir insan. Eminim hatırladınız.

Bizler,elma ile üzümü;
yağ ile şekeri ayırt etmesi gereken bir kültürden geliyoruz.

Her söylediğimize bu nedenle dikkat etmemiz gerekir.
Yoksa kova yaşar gibi,
ters köşelere yatmaktan kurtulamayız.

"" Yaradan hiçbir kulunu ters köşeye yatırmaz inşallah ""diyelim.

saygılar

---> Kesinlikle okuyun

Tartismak isterdim sizinle lakin çok bitab düşmüş durumdayım...
Bir gün yeniden karsılasmak dilegiyle...
Sevgiler..

---> Kesinlikle okuyun

Tartismak isterdim sizinle lakin çok bitab düşmüş durumdayım...
Bir gün yeniden karsılasmak dilegiyle...
Sevgiler..

Merhaba.

sizi eskiden beri takdirle takip ediyordum.
bilgi ve kültürünüz övgüye değer.

Tartışma gerektiren bir şey de yok zaten.
birçok konularda aynı düşünce tarzına sahibiz.

Nezaketiniz ve zarif uslubunuz için ayrıca teşekkür ediyorum.

Sağlam ve sağlıklı günlerde güzelliklerde karşılaşmak üzere hoşça kalın.
İyi dinlenmeler.

---> Kesinlikle okuyun

:59:

Yine yerinde konusmussun ...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri