Karnınızdaki Bebek Sevişirken Sizi Duyar mı?

Earl Freyja

Bayan Üye
Bebeğimiz seks yaparken bizi duyabilir mi?
Evet, sizi duyabilir ama ne yaptığınıza dair en ufak bir fikri olamaz. Gerçekten sizi duyuyor olması canınızı sıkıyorsa bebeğinizin anne karnında genelde uyuduğunu düşünerek rahatlayabilirsiniz.

Hamileyken seks yapma düşüncesine bir türlü alışamadım. Bana garip geliyor. Sizce bu normal mi?
Kesinlikle normal. Özellikle hamileliğinizin ilk ve son aylarında seks yapma fikri size çok uzak gelebilir. Hatta dokuz ay boyunca hiç seks yapmak istemeyebilirsiniz. Sakın cinsel isteksizliğim var diye kendinizi yiyip bitirmeyin. Sadece eşinize neler hissettiğinizi açıklayın. Eminiz anlayışla karşılayacaktır.

Hiç olmadığım kadar istekliyim. Sizce ben bir seks manyağı mıyım?
Endişelenmeyin hamileliğin üçüncü trimester'ında cinsel isteğinizin artması normal çünkü vücudunuzdaki kan akışı, vajina ve göğse doğru artarak cinsel isteğinizi artırır. Kimi anne adayları cinsel isteksizlik yaşarken, kimileri de sizin yaşadığınız gibi normalden daha istekli olabilir.

Eşim bu koca göbekle beni arzular mı?
Bu konuda size kesin bir cevap vermemiz imkansız. Ama şunu biliyoruz ki birçok hamile kadın eşlerinin cinsel isteğinin hamileyken, normale oranla daha da arttığını ve güzel bir cinsel hayata sahip olduklarını dile getiriyor.

Orgazm olurken bebeğime bir zarar gelir mi?
Hayır. Rahminiz orgazm sırasında ve sonrasında küçülür ve bu hareket hiçbir şekilde bebeğinize zarar vermez. Hiçbir şekilde erken doğum riskiniz olmaz! Hatta cinsel ilişki sırasındaki hareketlilik bebeğinizin hoşuna gider. Orgazm sonrasında salgılanan mutluluk hormonunu da dikkate alırsanız sizden keyiflisi olamaz.

Pelvik egzersizleri cinsel hayatı nasıl etkiler?
Pelvik egzersizleri doğumunuzu daha rahat ve kolay geçirmenize ve doğum sonrası çabuk toparlanmanıza yardımcı olur. Hatta seks hayatınızda harikalar yaratır. Kolayca orgazma ulaşmanızı sağlar ve partneriniz seksten daha çok zevk alır.

Hamileyken orgazm olabilir miyim?
Evet, hem de daha iyi, deneyin ve görün! Ekstra hassas olan vajinanız sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar çabuk ve uzun süreli orgazm olursunuz.

Hamileyken eşim bana oral seks yapabilir mi?
Elbette yapılır ama vajina salgısı hamilelikte arttığından koku ve tat değişimleri yaşanır. Eşiniz size oral seks yapmak istemiyorsa bunu kişisel algılamayın, bu çok doğal.

Neden hep açık saçık rüyalar görüyorum?
Kendinizi anormal hissetmenize gerek yok. Unutmayın hamilelik döneminde üç yılda salgılayabileceğiniz östrojen hormonunu dokuz ayda salgılıyorsunuz! Cinsel isteğiniz de hormonlarınıza bağlı olarak artıyor. Bu yüzden bu tarz rüyalar görmeniz gayet normal. Belki de bu rüyalar seks yaşamınızı da renklendirebilir.

Seks sırasında göğüsten süt sızabileceğini duydum, acaba bu doğru mu?
Evet, bazen olabiliyor. Ama sandığınız kadar sık değil. Geç hamileliklerde cinsel arzular kolostrum denen bebeğin ilk gün içtiği anne sütünün göğüsten sızmasına neden olabiliyor. Ama tamamen zararsız, telaşlanmaya gerek yok.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri