Kadin Neden Cok Konusur?

CimCime66

Bayan Üye
Biyolojik üstünlük!
Kadın neden çok konuşur...
Sözünü ettiğim kitap Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından yazılmış: Kadın Psikolojisi. (Nesil Yayınları)

Prof. Dr. Tarhan'ın "Kadınlar neden çok konuşurlar?" sorusuna verdiği yanıt şöyle:
"İnsan beynini en çok çalıştıran eylem kelime üretmektir. Sözcüklerin linguistik özellikleri sol beyne anlam bölümü sağ beyne duygular ise beynin derinliklerine yazılıdır. Sözcük üretirken hepsi birden ortak çalışmalıdır. Kadınlarda ve dişi hayvanlarda bu özelliğin biyolojik eğilim olarak üstün olduğunu görüyoruz."
"Konuşmanın psikolojik dinamiğinin başlıca özellikleri şunlardır:

"1- Kadın üzüntülü olduğunda kendini iyi hissetmek için konuşma eğilimindedir. Erkek ise susmayı tercih eder.

"2- Kadın yüksek sesle düşünür. Ne söylemek istediğini yüksek sesle araştırır.

"3- İçtenlik ve paylaşımcılık hisleri kadını konuşmaya iter. Yakınlık ve yalnız olmama isteği konuşma ihtiyacını artırır.

"4- Kadın bilgi paylaşımı için konuşur. Erkek için ise konuşmak sadece bilgi aktarma işidir."

SUSPUS ERKEKLER:

Konuşmanın beyni çok çalıştıran bir eylem olduğuna ilişkin satırları okurken biraz bozulmadım değil. Ama Allah’tan benim kelime üretmek için konuşmam gerekmiyor yazarak da bu sorunu çözebiliyorum diye düşünüp kendimi teselli ettim.

Günümüzde birçok evde kadınlar ile erkekler arasındaki en önemli sorunun "konuşmak" olduğunu biliyorum.

Kadın ve erkek dergilerinin okuyucu mektubu köşeleri bunlarla dolu..
Ve en büyük şikâyet ise eve gelen erkeğin "suspus" olması.. Pijamalarını giyip gazete kitap okumaya ya da televizyon seyretmeye dalması.. Aynı gol pozisyonunu hafta boyunca on kere seyrettiği halde bir kez daha izlemesi

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri