İz Bırakan Kitap Cümleleri..

---> İz Bırakan Kitap Cümleleri..

Şimdi tek istediğim nefes alabilmek ,,ötesinde yok gözüm ..Kaçmak da mümkün buradan elbette ama benim istediğim kaçmak değil ki !!Ne varmayı arzuladığım bir öte diyar ,,ne de bir yerlerde bıraktığım kayıp bir cennetim var ..Sadece çıkmak istiyorum ..Çıkmak da değil ,,çıkabilmek !!Ben o ihtimali seviyorum ; seçeneğim olmasını ,,kapının aralık kalmasını ..Durmuşum bir eşikte ,,ne bir adım geri ,,ne bir adım ileri ..Uzatmışım kafamı aralıktan dışarı ,,sırtımı dönmüşüm o cehennem sıcağına ,,mutlu mesut ,,çocuk çocuk soluklanıyorum serinlikten ..

Elif Şafak & Med Cezir

İnsanları İyi ki Sadece Yaptıkları ve Yazdıkları İçin Yargılıyorsunuz"
Dedi Şeytan.
"Benim Gibi İçlerinden Geçirdikleri İçin Yargılasaydınız Rahibe Theresa'yı Bile Alenen Kurşuna Dizerdiniz.

Emre Yılmaz / Şeytanın Fısıldadıkları

Bazen bütünü kurtarmak için parçayı kesip atacak kadar cesur olmak lazım.

Kış Ağrısı & İzzet Şark

Hiçbir şey istemiyor,hiçbir şey ummuyordum. Hiçbir şeyden korkmuyordum.
Bu yüzden özgürdüm. Cünkü yaşamımız boyunca bizi köleleştiren isteklerimiz,umutlarımız ,korkularımızdı. Özgürlüğüm onları öfkelendiriyordu. Hala istediğim,hala korktuğum ya da hala özlediğim bir şey kalmış olması hoşlarına giderdi. O zaman bir kez daha köleleştirebilirlerdi...

Neval El Seddavi & Sıfır Noktasındaki Kadın

"Güneşin neşe saçtığı güzel havalarda hüzünlüydük.
Kara dumanlar sarmıştı içimizi, kara çamurlar içinde yaşıyoruz hüznü şimdi."
Dante - İlahi Komedya

"Ağlayan birine "bir şey olmaz" demek; kahkaha atan birinin yanına gidip "hiç komik değil" demek gibi... Ya benimle ağla, ya susana kadar bekle..."
Mutlu Yeşiltepe - Çıplak Tene Tüylü Kazak

"Öyle bir seveceksin ki... Şiir yazamıyorsan bile şaire ilham vereceksin..."
Mutlu Yeşiltepe - Çıplak Tene Tüylü Kazak

Kısa sürede gökyüzünü kaplayan kara bulutlar sağanak halinde tetik düşürmeye başladığında, hazırlıklı olanlar bir bir siper etmeye başlamıştı rahmetliklerini bedenlerine. Hazırlıksız yakalananların sığınacak bir saçak altı bulmak için koşuşturması, caddedeki ahvali pencerelerinin ardından izleyenler için eğlenceli bir seyir haline gelmişti. Ardı ardına dökülen damlalarda memnu niyet arayan iki gurubun aksine, durumdan keyif alıyormuşçasına ağır adımlarla ilerleyen bir kişi daha vardı caddede.
Islanmış bedenine acıyarak bakan insanların, ruhlarına acıyan bir bakış fırlattı. “Bulutlara bahşedilmiş gücü bilselerdi…” diye düşündü. “Rahmet damlalarını taşıyan meleki dokunuşları hissedebilselerdi… Islandıkça ağırlaşan elbiselerine inat, düşleriyle düşlenen rahmetin hafifletici etkisinin memnuniyetinde olurlardı.”

Faruk Yılmazer - Kabul Saati

bu senin hayatındı oğlum hikmet böyle bir oyun üzmedi mi seni?

"sevgili isa,

bütün olanlar için özür dilerim.kabahatin bende olduğunu
biliyorum.günlerdir durmadan seni düşünüyorum.kitabını elimden
bırakmıyorum.bütün meselelerde sen haklısın.bugün
düşündüklerimi,seninle birlikte olduğumuz gün bilseydim,her şey başka
türlü olurdu.fakat;göreceksin,birdaha buluşursak nasıl istediğin gibi
bir adam olacağım.o kadar değiştim ki beni tanıyamayacaksın.çarşamba
günü annemler evde yoklar.gelebilirsen rahat rahat konuşuruz.

seni seven

selim
..."

isa gelmedi.

Gurur bazen tek noktadan kırılıyordu. Bir kemik gibi. Birbirinden ayrılan iki uç da sızlıyordu. Çevresinde ki et şişiyor, için de öfke ve üzüntü birikiyordu. Bazen de gurur paramparça oluyordu.İşte o zaman zor kaynıyordu. Gurur parçalarını bir araya getirmek için platinler, çivilerle tutturmak gerekiyordu. Bu çivilerin en sağlamı da intikam oluyordu.

Doğu'da kızlar kadın doğar. Ecellerinden önce ölürler. İlk yemeği anasının memesinden gelen ve yediği çanağa tükürmekte sakınca görmeyen erkek, o kadar çok kadın gömer ki toprak bile artık dişidir. Bu yüzden toprak ana diye bilinir. Perilerin şanı buradan gelir. Diri diri gömüle gömüle toprağı bile kadın yapmışlardır. Bu yüzden verimsiz ve çoraktır. Buna da, kadının intikamı denir.

Hakan Günday - Ziyan

"Ölüm düşüncesi izliyor beni. Gece gündüz kendimi öldürmeyi düşünüyorum. Bunun belli bir nedeni yok. Yaşansa da olur, yaşanmasa da. Bir kaygı yalnız. Beni kendimi öldürmeye iten bir kaygı.

Karanlık bir gecenin geç vaktinde kalkıyorum. Herkes her geceki uykusunu uyuyor. Ev soğuk. Çok sessiz davranmaya özen gösteriyorum. Günlerdir biriktirdiğim ilaçları avuç avuç yutuyorum. Kusmamak için üzerine reçelli ekmek yiyorum. Genç bir kızım. Ölü gövdemin güzel görünmesi için gün boyu hazırlık yapıyorum. Sanki güzel bir ölü gövdeyle öç almak istediğim insanlar var. Karşı çıkmak istediğim evler, koltuklar, halılar, müzikler, öğretmenler var. Karşı çıkmak istediğim kurallar var. Bir haykırış! Küçük dünyanız sizin olsun.
Çocukluğun Soğuk Geceleri - Tezer Özlü

Finlandiyalılar şöyle diyorlar : Okul bizim en önemli varlığımızdır.Bizde ne sizdeki Ural madenlerinden ne de Sibir altınlarından var.Doğa,nimetlerinden bizi mahrum etmiş,her şeyi kendi gücümüzle yapıyoruz.Vatandaşlarımızdan ellerinden gelen her şeyi yapmalarını istiyoruz.Bu yüzden fabrikalarda çeliği işler gibi okullarda gençleri istiyoruz.Her şeyi okullarımıza borçluyuz.Okullarımız elimizden alınırsa bizler mahvoluruz...Gregory Petrov / Beyaz Zambaklar Ülkesinde

"İnsan tarafından belirtilen ya da ifade edilen her şey, tamamen silinmiş bir yazının kenarındaki bir not gibidir. Yazının muhtemel ana fikrini notta yazılanlardan çıkarabiliriz fakat yazı daima şüpheli kalır ve daha birçok olası anlamlar taşıyabilir."
Fernando Pessoa - Anlamaktan Yoruldum

Nüzhet bana yalan söyledi.
Dünyanın hiçbir nuzheti yalan soylememelidir.

öyle bir yaşta idim ve öyle mizaçta idim ve çocukluğumda o kadar az oyun oynamıştım ve aldatmasını o kadar az öğrenmiştim ki, yalan bana suçların en ağırı gibi geliyordu; ve bir yalan söylendiği zaman insanların değil, eşyanın bile buna nasıl tahammül ettiğine şaşıyordum. yalana her şey isyan etmelidir. eşya bile: damlardan kiremitler uçmalıdır, ağaçlar köklerinden sökülüp havada bir saniye içinde toz duman olmalıdır, camlar kırılmalıdır, hatta yıldızlar düşüp gökyüzünde bin parçaya ayrılmalıdır filan.

İyiliğin kendisi bu kadar çok değişirken, kötülüğün her zaman formunu koruması sinir bozucu.

Aptal, Feyyaz Yiğit

1919 yılının 15 Mayısı'nda, güneşli bir perşembe günü, dünya
üstünde, gidecek hiçbir yeri, başvuracak hiç kimsesi, yapacak hiçbir işi olmamanın ölüme benzeyen yalnızlıgını bir daha duydu.

Erkekler kadının değerini bilemez, Firdevs. Kendi değerini belirleyen kadındır.
-Sıfır Noktasındaki Kadın

Marifet Allahtan korkup, yahut da, "Cennete gideyim ne olacaksa!" diyip iyilik etmekte değil ki... Allaha, cennete, cehenneme inanmadan iyi olmak marifet...
Öteki türlüsü alışveriş oluyor. Pazarlık oluyor. Yani Allah bile, kullarına boş boşuna söz geçiremeyeceğini anlamış da, "Ey kullarım, iyi olursanız sizi cennete koyarım." demiş.

-Karılar Koğuşu

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri