iyilik her zaman kazanır mı ?

---> iyilik her zaman kazanır mı ?

Kazanmak icin kötü olmak lazım bazen..İyiligin herzaman kazandıgı hikaye yani.En azından bu dünyada..

Karşılıksız yapılan her iyiylik kazanır ve kazandırır. Bazen kazanmadığını zannetsek bile.

İyilik yaparken kötülük yapmaya doğru evrilen insanların en önemli gerekçeleri; ne iyilik yapsam kötülük görüyorum yargısıdır.

Biz her şeye rağmen elden geldiğince iyilikte yarışmaya devam edelim.

Küçük bir anektot:

Almanyadaki gurbetçilerin kültürel amaçlı oluşturduğu bir lokalde oturuyorduk. Lokale komşu olan yaşlı bir Alman bayan ansızın lokali taşlamaya başladı. Bunun üzerine biz de masalarda bulunan çiçekleri aldık bir bir taş atan bayana atmaya başladık. O taş attıkça biz çiçek attık bu böyle bir süre devam etti ama en sonunda bayan pes etti ve taş atmayı bırakıp atılan çiçekleri yerden toplamaya başladı. Yanına yaklaştığımızda büyük bir mahcubiyetle şöyle dedi: Ben dün televizyonda sizlerle (yabancılarla) ilgili kötü bir haber izledim ve çok fena oldum. Sabah kalktığımda ise sizi taşlamaya karar verdim ama gördüm ki sizler anlatıldığı göbi kötü insanlar değilmissiniz. Benim attığım taşlara siz çiçeklerle karşılık verdiniz. Ne olursunuz beni bağışlayın diyerek özür dilemişti.

Taşları kötülük, çiçekleri iyilik kabul edersek; kazanan iyilik olmuştur.

Karşılıksız yapılan her iyiylik kazanır ve kazandırır. Bazen kazanmadığını zannetsek bile.

İyilik yaparken kötülük yapmaya doğru evrilen insanların en önemli gerekçeleri; ne iyilik yapsam kötülük görüyorum yargısıdır.

Biz her şeye rağmen elden geldiğince iyilikte yarışmaya devam edelim.

Küçük bir anektot:

Almanyadaki gurbetçilerin kültürel amaçlı oluşturduğu bir lokalde oturuyorduk. Lokale komşu olan yaşlı bir Alman bayan ansızın lokali taşlamaya başladı. Bunun üzerine biz de masalarda bulunan çiçekleri aldık bir bir taş atan bayana atmaya başladık. O taş attıkça biz çiçek attık bu böyle bir süre devam etti ama en sonunda bayan pes etti ve taş atmayı bırakıp atılan çiçekleri yerden toplamaya başladı. Yanına yaklaştığımızda büyük bir mahcubiyetle şöyle dedi: Ben dün televizyonda sizlerle (yabancılarla) ilgili kötü bir haber izledim ve çok fena oldum. Sabah kalktığımda ise sizi taşlamaya karar verdim ama gördüm ki sizler anlatıldığı göbi kötü insanlar değilmissiniz. Benim attığım taşlara siz çiçeklerle karşılık verdiniz. Ne olursunuz beni bağışlayın diyerek özür dilemişti.

Taşları kötülük, çiçekleri iyilik kabul edersek; kazanan iyilik olmuştur.

Teşekkürederim anılarını bizimle paylaştığın için. Güzel bir örnek olmuş. Bu davranışınızdan dolayı kutluyorumda.

Diziler toz pembe, iyilik bu dünyada çok fazla kazanamıyo ama iyilik yolundan sapmamak gerekir.İyilik bu dünyada kaybetse bile öteki dünyada asla ama asla kaybetmez...

:)

Kazanır, eger bu dünyanın birde ölümden sonrasını düşünürsek, burada iyilik yapıp ücretini almayanlar orada hesabı kapatırlar) bu yüzden hiçbir sıkıntım yok benim

İyilik yap denize at demişler...

İyilik her zaman kazanır.Sadece kazanılan şeyin ne olduğuna; ve kimin kazanacağını düşünmenize bağlı. Siz ne olduğunu düşünüyordunuz?.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri