İran??

şeriat düzeni iranı geriye götürür otoriter bir yönetim olduğu sürece insan hakları kısıtlanır bence kötü oldu

bnce yanlış nedenini acıklayım bilindiği üzere iran müslüman bir ülke ve bizim dinimizde zorlama yoktur kişinin kend secimidir kapanmak veya kapanmamak kapanmak istiyenler yada kapalıların yanında acıklarda yandı buda dinimizi yaralar bnce çünkü dinde zorlama yoktur ve hiçbir dindede olmamlıdır

zaten böle cahiller yüzünden dinimiz bu hale geliyo

bi kere şeriat nedir bilmiyor birçok kişi.....şeriat:: ALLAH'ın kurallarıdır...irandaki şeriat ALLAH'ın şeriatı değil...irandaki şeriat değiştirilmiş...çok sert kuralları olan bi şekle getirilmiş...

bnce yanlış nedenini acıklayım bilindiği üzere iran müslüman bir ülke ve bizim dinimizde zorlama yoktur kişinin kend secimidir kapanmak veya kapanmamak kapanmak istiyenler yada kapalıların yanında acıklarda yandı buda dinimizi yaralar bnce çünkü dinde zorlama yoktur ve hiçbir dindede olmamlıdır

zaten böle cahiller yüzünden dinimiz bu hale geliyo

şeriatta laiklik diye bir şey olmadığından bu tezinde çürütülüyor

aynı şekilde laiklik de dinsizlik değildir...genç reis doğru söylemiş...laiklikle şeriat kuralları birbirine bağdaştırılmalı...

Bnece kötü oldu erkekler resmen feodla rejimin kurucu olsu ! Dünya ayıbı kadın ikinci planda düşüncede bile özgür değil ! yavaş yavaş bizde ılımlı iran oluyoruz ya neyse ! rezillik bence

---> İran??

Humeyninin devrimini bilmem...
Onun getirdiği şeriat Allahın şeriatının çok daha dışında bir olay...
Kendi kafasına göre ise Şeriat adı altında GARİP bir sistem getirmesini tasvip etmiyorum..
Eğer,GERÇEK, Allahın şeriatı olsa idi, İYİ yapmış derdim..

---> İran??

Zaten yeryüzünde Allah'ın şeriatını ülkesine uygulayacak-uygulayabilecek bir lider tanımıyorum ben, illaki saptırır illaki onu hamur haline getirip kendi çıkar kalıbına döker. Sonra ortaya koyup ' bakın şeriat bu işte' der . Bunun arkasına gizlenip her pisliği yapar sonra insan İslamdan, dinden soğur. Güzelliklerini göremez olur.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri