İntihar! Kimler? Neden? Nasıl?

çaresizlikk çıkış yolu bulamayış aşırı baskı altında hissetmee ve sonunda ölümü tadmayı isticek kadar bi depresyon ve ardından ölüm.. ama ne yazık ölümün sadece çekilecek acıların başlangıcı olduğunu bilmemek...!!

ya bide ölemedinizi düsünün o zaman nası olacak bütün bi hayatınız mahvolacak hadi öldünüz ya geride bıraktıklarınız ne olacak denemeyin asla hatta aklınızdan bile gecirmeyin derim paylasım icin tesekkürler

bnce o anki ruh hali ile baglantılı çok sevgiği birisinden darbe yiynce bu sadece sevgili deil kankanda olabilir yada ailen yada onları kaybedince yaşama sebebin kalmıyo gibi geliyo ve o an aklından ne geliyosa yapıyosun bncede bir yardım alıunmalı yani herşey kendinde bitiyo kendini bilen zaten böle bişey yapmaz ama yinede tek taraflı düşünmemek geekiyo bnce o kişiyide anlmak lazımm

---> İntihar! Kimler? Neden? Nasıl?

Şu 'normal' olan bizlerin bu konu hakkında ahkam kesmemize lüzum yok aslında. İntihar eden ya da intihara meyilli insanların nasıl yaşamları olduğunu bilemeyiz, hangi halet-i ruhiyye içinde olduklarını da bilemeyiz, zaten kişinin beyni bulanmıştır bana göre ve bizim gibi mantıklı bir şekilde düşünmeyecektir. Bizde o ruh halini anlayamayacağımız için ve o durumlarda şuan için bulunmadığımızdan mantık yürütmenin pek bi anlamı yok. İntihar haklılıktır demiyorum elbet, sadece şurda olayın mantıksızlığı yada intihar edenlerin bilgi-cehalet tespitini yapmanın doğruluğundan-yanlışlığından bahsediyorum...

bnce o anki ruh hali ile baglantılı çok sevgiği birisinden darbe yiynce bu sadece sevgili deil kankanda olabilir yada ailen yada onları kaybedince yaşama sebebin kalmıyo gibi geliyo ve o an aklından ne geliyosa yapıyosun bncede bir yardım alıunmalı yani herşey kendinde bitiyo kendini bilen zaten böle bişey yapmaz ama yinede tek taraflı düşünmemek geekiyo bnce o kişiyide anlmak lazımm

kesinlikle....

ıntıhar edınce eLınıze ne geccek

aLlah sıze bı can vermıs . Sızde onu ıntıhar ettırıyorsunuz . .

ßence cok Sacma

aLLah sıze can vermıs onu kuLLanın ıste.

ALLah sızden canı aLmadıkca oLmek ıstemeyın

Zaten enınde sonunda oLcez..

adam öldürmek cinayettir

yani intaharda bir cinayettir...

bu yola ne yazık ki düştüm ben

ama psikolojik sorunlarım çok fazlaydı....

intihar asla çözüm değildir sadece bi anlık cinnet mi desem sinir harbi mi desem o sekilde biseyler oluyor insanlara ve o andan kurtulmak için tek yol ölüm oluyor.

Şu 'normal' olan bizlerin bu konu hakkında ahkam kesmemize lüzum yok aslında. İntihar eden ya da intihara meyilli insanların nasıl yaşamları olduğunu bilemeyiz, hangi halet-i ruhiyye içinde olduklarını da bilemeyiz, zaten kişinin beyni bulanmıştır bana göre ve bizim gibi mantıklı bir şekilde düşünmeyecektir. Bizde o ruh halini anlayamayacağımız için ve o durumlarda şuan için bulunmadığımızdan mantık yürütmenin pek bi anlamı yok. İntihar haklılıktır demiyorum elbet, sadece şurda olayın mantıksızlığı yada intihar edenlerin bilgi-cehalet tespitini yapmanın doğruluğundan-yanlışlığından bahsediyorum...

Ne olursa olsun intihar etmek akla mantığa sıgmaz . Sizin hiç sorununuz olmadı ımı intiharı düsünecek kadar ? açık söliyim bnm oldu yani her intihar etmeyen insana sorunsuz veya normal gözüyle bakılamaz. Arkalarından knusmak gibi deil yanlıs anlamayın ama bu fiili gerçeklestiren kisiler genelde ruh ve psikoloji olarak güçsüz insanlardır ve çok da duygusaldırlar .
Sonuç olarak sizin de söylediginiz gibi mantıken kapalı bir sekilde gerçeklesiyordur bunlar ve o kisinin öbür tarafta pisman oldugunu düsünüyorum . Unutulmamalı ki Allah insana kaldıranmayacağı sorun vermez .

İntihar başarısızlıktır.Zorluklara karşı ayakta duramamaktır,kolay bir kaçış yolu aramaktır sadece.Madem canımız sıkıldığında çekip gidebiliriz,niye buradayız ki?Asla bir çözüm yolu değildir intihar.

Canı bizlere veren Allahtır. Allahın verdiği cana kastetmek emanete ihanet etmektir.
Hayat bir imtihandır. Bu imtihan yolu kimileri için çiçekli, kimileri için dikenli bir yoldur. Ama önemli olan bu yolun sonunda bizi bekleyen akibettir. Yoldaki dikenlere isyan değil de sabretmek, akibetin güzel olmasını sağlayacaktır.
O halde hiçbir olumsuz durum, üç günlük dünya hayatı için sonsuz bir yaşantıyı karartmaya değmez.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri