İç Güzellik Yalanı Üzerine...

Ben kendimi aşağılamıyorum, başkasının yüzüme söyleyemediği gerçeklerin farkındayım sadece.Beni reddeden ilk deneyemim hariç bir kadın, “tipin yakışıklı değil, etkilenmedim senden” demeyeceğine göre napcak?Üstü kapalı bir cevapla reddedecek.Bal gibi de bunun böyle olduğunu biliyorsun, biliyorsun ama bunu kabul etmek işine gelmiyor.

Dostum sıkıntı güzellik veya yakışıklılık kavramında değil, tamamen sende malesef. Ayağını yorganına göre uzat demişler.. şimdi ben burcu esmersoy’a ilanı aşk etsem beni takma olasılığı var mı?

Dostum sıkıntı güzellik veya yakışıklılık kavramında değil, tamamen sende malesef. Ayağını yorganına göre uzat demişler.. şimdi ben burcu esmersoy’a ilanı aşk etsem beni takma olasılığı var mı?

Öncelikle teşekkürler, yorum yapmışsın.Ama yorumu yapmadan evvel keşke bir kez daha yazımı gözden geçirseydin.Hayal kırıklığı yaşamamın sebebinin tipim olup olmadığını anlamak için üniversitenin en soğuk, içine kapanık, hatta güzel sayılmayacak derecede bir kızla arkadaş olmak istedim.O da beni reddetti, her ret edeni daha sonra bir başka erkekle el ele, kol kola gördüm.Sorun yaklaşım şekli değildi, kollarına girdikleri erkeklerin hepsi de yakışıklıydı.

Altın oran kurallarının dışında bir erkeksen, tabiki sorun bende olur.

Buraya kim ne yazarsa yazsın bir kulağından girip ötekinden çıkacak o yüzden süslü laflara ya da tavsiyelere girmeyeceğim.
Tecrübe ile sabit. Eğer bir insan kendisini sevmiyorsa ve çirkin buluyorsa o insanla arkadaş dahi olmam. Ne yazık ki insanın kendisine yaptığı kötülüğü kimse kimseye yapmıyor.

Tek tavsiyem tipine yapabileceğin bir şey yoksa zekan ile etkile insanları. Ya da fiziğin ile. Genel kültürün ile.... bu seçenekleri uzatabiliriz.

Ha birde aileni ya da arkadaşlarını bu düşüncelerinle sıkma daha fazla yalnız kalırsın.

Son düzenleme:
Buraya kim ne yazarsa yazsın bir kulağından girip ötekinden çıkacak o yüzden süslü laflara ya da tavsiyelere girmeyeceğim.
Tecrübe ile sabit. Eğer bir insan kendisini sevmiyorsa ve çirkin buluyorsa o insanla arkadaş dahi olmam. Ne yazık ki insanın kendisine yaptığı kötülüğü kimse kimseye yapmıyor.

Tek tavsiyem tipine yapabileceğin bir şey yoksa zekan ile etkile insanları. Ya da fiziğin ile. Genel kültürün ile.... bu seçenekleri uzatabiliriz.

Ha birde aileni ya da arkadaşlarını bu düşüncelerinle sıkma daha fazla yalnız kalırsın.

Kendimi beğenmiyorum evet. Ama sizin ya da diğer kadınların arkadaş ya da sevgili olmak istememesinin nedeni kendimi sevmiyor oluşum değil, tipsizliğimden ileri geliyor.Ama gelin görün ki tırnak içinde "kimi kadınlar" sorunun tamamen tipsizliğimden kaynaklandığını itiraf etmezler.Sözüm ona bu arkadaşlar teselli verdiklerini sanırlar ve sorunu sözüm ona "kendini sevmemeye, özgüven eksikliğine" bağlarlar. Yine bu arkadaşlar tavsiyeler verirken, kendi hayatlarına girecek erkeklerde karşı çıktıkları düşüncelerin aksine sahip yakışıklı adamları beğenir ve tercih ederler. Böyle de insanlarız işte...

"Canım sıkıldı, biraz tipsizliğimden dem vurayımda aileme, arkadaşlarıma bir değişiklik olsun bugün" diyerek uyanmıyorum her güne.Siz kadınları hoşnut etmemiş olabilir düşüncelerim.Zten ilk konuyu açarken tepki geleceğini yazmıştım, haklı çıkıyorum yazdıklarımda.
Ha bir de; tavsiyeleriniz çok şık duruyor, lakin donanımlı olmak, farklı olmakla çekici bir erkek olunmuyor.Çünkü saydıklarınızdan önce dikkat edilen ilk şey tiptir.

---- Mesajlar Birleştirildi ----

Söylemeyi unuttum; bir konuda size katılıyorum, ney yazarsanız yazın işe yaramaz.Boşa yormayın kendinizi, bilinç altı tesellilere ve tavsiyelere aklım tok.Teşekkürler

Yani yaşadığın hoş bir durum değil
sadece ilk mesajı okudum. Nereye bağlandığını Bilmiyorum.
Ben çirkin erkek seviyorum :)

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri